Перевезення тварин через державний кордон України здійснюється з урахуванням вимог» установлених Законом України від 25.06.1992 №2498-ХІІ «Про ветеринарну медицину», Митним кодексом України, та відповідно до порядку видачі дозволів на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об'єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, в частині осетрових риб і виробленої з них продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 №953 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об'єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, в частині осетрових риб і виробленої з них продукції». Вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом встановлено Правилами транспортування тварин, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1402 «Про затвердження Правил транспортування тварин».

1. Як правильно подорожувати з домашніми улюбленцями: тимчасове вивезення з України

Враховуючи положення статей 371, 372 Митного кодексу України, до­машні тварини, що тимчасово вивозяться за межі митної те­риторії України, підлягають письмовому декларуванню у по­рядку, встановленому для громадян. У разі надання громадя­нином зобов'язання про зворотне ввезення тварини контролю­ючий орган вживає заходів для забезпечення її ідентифікації з метою зворотного ввезення без оподаткування митними пла­тежами. Декларування здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності, форму якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №431 «Про затвердження форми митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підпри­ємницької діяльності» (митна декларація).

Згідно із зазначеною формою митна декларація зберігається на весь період тимчасового виїзду і пред'являється митним органам під час повернення громадянина.

Крім того, живі тварини (крім диких) підлягають ветеринар­но-санітарному контролю відповідно до Переліку товарів, що підлягають державному контролю (в тому числі у формі по­переднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 №1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України».

Вимоги до об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, що переміщуються через державний кор­дон України, визначено Законом України від 25.06.1992 №2498-ХІІ «Про ветеринарну медицину», згідно зі ст.15 якого будь-які переміщення тварин можуть здійснюватися лише з дозволу відповідного головного державного інспектора ве­теринарної медицини. Переміщення неідентифікованих тва­рин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветери­нарних та інших супровідних документів забороняється.

Ветеринарні документи, якими супроводжуються об'єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також державні органи, які їх видають, визначено в ст. 32 Закону України «Про ветеринарну медицину», відповідно до якої тварини при переміщен­ні за межі України супроводжуються міжнародними ветеринарними сертифі­катами. Ветеринарні документи включа­ють також ветеринарні картки та/або ветеринарно-санітарні паспорти на тва­рин.

Право на видачу міжнародних ветери­нарних сертифікатів, ветеринарних кар­ток та/або ветеринарно-санітарних пас­портів на тварин надається відповідним державним інспекторам ветеринарної ме­дицини та уповноваженим лікарям вете­ринарної медицини:
- управлінь ветеринарної медицини в областях, м. Києві, містах обласного значення, районах;
- державних закладів ветеринарної ме­дицини;
- регіональних служб державного вете­ринарно-санітарного контролю та на­гляду на державному кордоні та тран­спорті. Ветеринарно-санітарні паспорти на тварин можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини.

Перед виїздом потрібно ознайомитися з правилами країни, на територію якої ввозитиметься тварина, а також країн, че­рез які вона переміщуватиметься, зокре­ма щодо встановлених заборон чи обме­жень на ввезення.

2. Як правильно подорожувати з домашніми улюбленцями: тимчасове ввезення в Україну

Згідно зі ст. 375 Митного кодексу України до­машні тварини, що ввозяться грома­дянами на митну територію України, підлягають письмовому декларуван­ню (митна декларація зберігається на весь період тимчасового в'їзду і пред'являється митним органам під час повернення громадянина) та застосу­ванню до них заходів ветеринарно-са­нітарного контролю. Кількість домашніх тварин, які бути ввезені в Україну громадянином без застосування заходів гарантування, обме­жено законом.

Дозволяється тимчасове ввезення (ввезення з метою транзиту) на митну територію України домашніх тварин у кількості не більше ніж 3 ссавців, 6 птахів, 20 акваріумних риб з подан­ням до митниці ДФС міжнародних ве­теринарних сертифікатів, підписаних державним інспектором ветеринарної медицини країни походження (частина п'ята ст. 379 Митного кодексу України; ст. 85 За­кону №2498-ХІІ).

Не дозволяється ввезення тварин в Україну в разі підтвердження присут­ності у країні походження або на терито­ріях, через які переміщувався вантаж, особливо небезпечної хвороби, до якої ці тварини є сприйнятливими (ст. 91 За­кону №2498-ХІІ).

3. Ввезення диких тварин

Порядок переміщення через митний кордон України товарів громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних зі здійсненням підприєм­ницької діяльності, регулюється розді­лом XII Митного кодексу України. Згідно зі ст. 378 вищезазначеного розді­лу не дозволяється ввезення громадянами на митну територію України товарів, які класифікуються в 1 — 24 групах УКТ ЗЕД у тому числі живих тварин (група 1 УКТ ЗЕД). Тобто ввезення громадянами на митну територію України диких, а також сільськогосподарських тварин заборонено. Установлене обмеження не поширю­ється на домашніх тварин.

Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності можуть ввозити на митну територію України тварин, відповідно до ви­мог Митного кодексу України, Закону №2498-ХІІ, Конвенції СІТЕС та інших підзаконних норма­тивно-правових актів. Так, ст.319 Митного кодексу України встанов­лено, що товари, які переміщуються че­рез митний кордон України, крім митно­го контролю можуть підлягати держав­ному санітарно-епідеміологічному, вете­ринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному конт­ролю. Митний контроль та митне оформ­лення таких товарів завершуються тіль­ки після проведення встановлених зако­нами України для кожного товару зазна­чених видів контролю.

Перелік товарів, які підлягають дер­жавному контролю (в тому числі у фор­мі попереднього документального конт­ролю) у разі переміщення їх через мит­ний кордон України, затверджено поста­новою Кабінету Міністрів України №1031. Згідно з цим переліком дикі живі тварини, що ввозяться в Україну, підлягають ветеринарно-са­нітарному та екологічному контролю.

Відповідно до статей 85, 86 Закону №2498-ХІІ вантажі з товарами, що ввозять­ся на територію України, повинні:
- бути вільними від хвороб, що підляга­ють повідомленню, згідно з вимогами Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ);
- супроводжуватися оригіналами між­народних ветеринарних сертифікатів, підписаних державним інспектором ветеринарної медицини країни поход­ження, як це передбачається відповід­ними ветеринарно-санітарними захо­дами;
- походити з країн або зон, які є вільни­ми від хвороб, що підлягають повідом­ленню, або у випадках, рекомендова­них МЕБ, — із зон з низьким рівнем присутності хвороби, що підлягає по­відомленню, в межах країни похо­дження та не транспортуватися через територію, щодо якої існують обмеження, підтверджені відповідною між­народною організацією або ветеринар­ною адміністрацією країни походжен­ня чи транзиту;
- мати прийнятну ідентифікацію.

Для ввезення на територію України екзотичних тварин (які за звичайних умов не зустрічаються в Україні) ім­портер зобов'язаний, якщо цього вима­гають відповідні міжнародні договори, надати документи від компетентного органу країни походження з питань за­хисту природних ресурсів, що підтвер­джують дозвіл цього органу на виве­зення з її території таких тварин.

Переміщення через митний кордон тварин, включених до Переліку видів ссавців, птахів, амфібій, рептилій, риб, молюсків, комах та рослин, експорт, ре­експорт та імпорт яких, а також їх час­тин чи деривативів регулюються Конвен­цією СІТЕС здійснюється відповідно до вимог цієї Конвенції.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 №1822 «Про заходи щодо забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України у зв'язку з її приєднанням до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення» визначе­но, що Державна екологічна інспекція України забезпечує здійснення держав­ного контролю за дотриманням вимог Конвенції СІТЕС під час переміщення зразків видів дикої фауни і флори у пунк­тах пропуску через державний кордон України та на її митній території.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
Відділ комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...