Протягом січня–вересня поточного року надходження до місцевих бюджетів становили 2,8 млрд грн., що на 913 млн.грн., або в 1,5 раза більше, ніж у минулому році. Про це зазначив начальник головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.
Найзначніші находження – від податку на доходи фізичних осіб – 1456,1 млн.грн. Частка надходжень від ПДФО становить 52% у надходженнях до місцевих бюджетів Черкаської області.
Другий за обсягом надходжень платіж до місяцевих бюджетів – земельний податок та орендна плата за землю, – перераховано 516,1 млн.грн. (+142,9 млн.грн. до дев’яти місяців минулого року).
Також надійшло 30,9 млн.грн. податку на нерухоме майно і 2,6 млн.грн. транспортного податку. Частка податку на майно (складається з податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, земельного та транспортного податку) у місцевих бюджетах Черкаської області становить 19,6%.
Спрощенці – юридичні і фізичні особи сплатили 392 млн.грн. єдиного податку. Додаткові надходження податку на прибуток до місцевих бюджетів становлять за дев’ять місяців 18,8 млн.грн.
Перспективним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів). З початку року надійшло 255 млн.грн. акцизу, що в 1,6 раза більше ніж торік за 9 місяців.
Керівник ГУ ДФС Черкащини подякував платникам Черкаської області за відповідальне ставлення до сплати податків і суттєвий вклад у розвиток регіону та повідомив, що у жовтні очікується, що надходження податків до місцевих бюджетів перетнуть трьохмільярдну позначку, а збір платежів до загального фонду державного бюджету сягне 2,5 млрд. гривень податків і зборів. Очікувані перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 2 млрд. грн.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікації