Через тиждень розпочнеться кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року.
Декларацію про майновий стан і доходи подаватимуть по строку 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік.
При цьому вони використовуватимуть нову форму декларації про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».
Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников розповів про зміни, навів приклади заповнення декларації для перелічених категорій декларантів – 2017 та відповів на запитання.
Відео викладено тут:
Тези, презентацію, форму декларації та додатків, таблички для самоконтролю та відповіді запитання завантажуйте: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/...
Додаткові запитання ставте у коментарях до відео або за адресою проекту help_payer@ukr.net
До кінця року залишились лічені дні, але його треба закрити без помилок, тож пропонуємо скористатись спеціальними табличками для самоконтролю: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/279481.html
Так, у 2016 році податок на доходи фізичних осіб справляється за єдиною ставкою 18%. Також із суми доходу утримується військовий збір за ставкою 1,5%. Ставка єдиного внеску 22%. до бази нарахування на фонд оплати праці (виключення 8,41% – з доходів найманих працівників – інвалідів; 5,3% – підприємства УТОГ, УТОС та 5,5%. – громадські організації інвалідів). Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. На виплати за цивільно-правовими договорами також нараховується 22% єдиного внеску.
Також є актуальним проведення річного перерахунку. Незважаючи на єдину ставку ПДФО у поточному році, проведення річного перерахунку проводити потрібно. Тож, що слід зробити:
1. перевірити правильність нарахування відпускних, лікарняних, зарплат, правомірність застосування ПСП до зарплат пільговиків. Розмір доходу, що дає право на пільгу у 2016 році - 1930 грн. на місяць, для батьків двох і більше дітей – 1930Х кількість дітей;
2. обчислити ПДФО з доходів та порівняти отриману суму з фактично перерахованою протягом року;
3. відобразити результати перерахунку у ф. №1ДФ за 4 квартал (подається по строку 9 лютого 2017 року). Відкоригувати графи 4 та 4а, вказавши суми недоплат або переплат ПДФО.
І останнє. Одразу після оприлюднення змін до Податкового кодексу України головне управління ДФС у Черкаській області розпочинає серію вебінарів. Питання для висвітлення можна уже зараз направляти за адресою help_payer@ukr.net
Ми працюємо для вас!
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій