31 березня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №195 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440».

Постанова №195 надрукована у газеті «Урядовий кур’єр» №61 від 31.03.2017. Її можна прочитати: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/195-2017-%D0%BF

Зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з нього, внесені постановою №195 направлені на врегулювання спірних питань між контролюючими органами та платниками податків при застосуванні положень Податкового кодексу України у частині адміністрування та оподаткування неприбуткових організацій.

Порядок приведено у відповідність до законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій», а також Закону №1797.

Зокрема збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання ДФС реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.

Нагадуємо, неприбуткові організації, які перебували у Реєстрі на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року (внесено зміни до пп. 34, 35 підр. 4. Розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Але, якщо такі організації не приведуть до 1 липня цього року свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та вимогам Постанов №№440, 195 вони виключаються після 1 липня 2017 року з Реєстру неприбуткових організацій.

Для релігійних організацій термін для приведення документів у відповідність з вимогами Кодексу – до 31 грудня 2017 року.

Новостворені неприбуткові організації з 1 січня 2017 року мають можливість отримати статус неприбуткової організації для цілей оподаткування з дня їх державної реєстрації.

Тобто, якщо новостворена організація подала в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, вважаються неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації (пп.133.4.1 п. 133.4 ст. 134 Кодексу та п.2 Постанови №195).

Для включення до Реєстру неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, подають разом із реєстраційною заявою за формою 1-РН засвідчену підписом керівника або представника такої організації та скріплену печаткою (за наявності) копію документа, що підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.

Постановою №195 уточнено підстави щодо виключення неприбуткової організації з Реєстру. Так виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:

  • використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;
  • розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
  • невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;
  • затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;
  • за ініціативою неприбуткової організації.

Рекомендуємо переглянути відео огляд головного управління ДФС у Черкаській області про новації для неприбуткових організацій з 1 січня 2017 року:

Презентація, тези, відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/286349.html Додаткові запитання можна ставити у коментарях до відео або за адресою help_payer@ukr.net Підписатися на канал «Допомога платнику»:

https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

Також за посиланням https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/posts/836541286499755:1 читайте про особливості справляння податку на прибуток у 2017 році.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...