Керівник профільного підрозділу головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Познякова звернула увагу платників податку на додану вартість на дії у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та наголосила на необхідності обов’язкової реєстрації до 15 липня включно податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених у період з 1 до 15 червня.

За повідомленням Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/301940.html ), у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Як подати пояснення. Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601.

Повідомлення (J(F)1312601):

  1. формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі,
  2. до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF – розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб.

Завантажити електронні формати Повідомлення та додатку до нього можна звернувшись на офіційний веб-портал ДФС у розділ «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0753-17

Також платників ПДВ, які склали податкові накладні та/або розрахунки коригування у період з 1 до 15 червня та зареєструють їх в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 15 липня не штрафуватимуть за порушення граничних строків реєстрації!

Враховуючи численні побажання бізнесу Державна фіскальна служба України ініціювала розробку законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних».

Зазначений законопроект розроблений Міністерством фінансів України, 4 липня винесений на розгляд Уряду та схвалений.

До Податкового кодексу вносяться зміни про незастосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу, за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, які були складені у період з 1 до 15 червня 2017 року.

При цьому, такі штрафні санкції не застосовуються лише в разі, якщо реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відбулась не пізніше 15 липня 2017 року.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Познякова нагадала, що з 1 липня повноцінно запрацювала система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМКОР). Як працює система можна прочитати за посиланням: https://www.facebook.com/SFSofUkraine/photos/pcb.1610436952323622/1610436225657028/?type=3&theater

Також прочитати «Пам’ятку для платника податку на додану вартість» можна тут: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/302015.html

Заступник начальника профільного управління головного управління ДФС у Черкаській області Юрій Небилиця у зв’язку з запитаннями платників акцизного податку нагадав, що 6 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України №452 «Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального».

Зазначений наказ розроблений з метою реалізації змін, внесених до статей 231 та 232 Податкового кодексу України Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-ХIII, а також виправлення деяких колізій в роботі СЕАРП, які було виявлено минулого року.

За повідомленням Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/301596.html ) оновлені форми акцизної накладної, розрахунку коригування до неї, заявки на поповнення (коригування) залишку пального найближчим часом будуть розміщені на веб-порталі ДФС.

Наразі та на час доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання акцизної накладної, розрахунку коригування до неї, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, зазначені документи прийматимуться до реєстрації в ЄРАН та СЕАРП за старою формою.

Також Юрій Небилиця звернув увагу платників акцизу на те, що за липень 2017 року по строку 20 серпня вони вперше подадуть декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 №451. Наказ №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» набрав чинності 6 червня. Його можна прочитати: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0630-17

Короткий огляд документів, які набрали чинності у червні можна прочитати за посиланнями:

Головне управління ДФС у Черкаській області.
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...