Фізична особа – підприємець вирішила припинити (закрити) свою бізнесову діяльність. Як це зробити правильно – роз’яснюють фахівці відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Черкаській області.
Якщо Ви – підприємець - фізична особа зважилися (в силу різного роду обставин) взагалі припинити свою підприємницьку діяльність, це необхідно зробити добросовісно, крок за кроком, враховуючи порядок та терміни, визначені Законом України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». І, головне, слід пам’ятати – доки процедуру припинення не доведено до кінця, доки державний реєстратор не внесе відповідний запис про припинення Вашої підприємницької діяльності, Ви – підприємець з усіма витікаючими з цього статусу наслідками.

Крок перший: звернення до державного реєстратора. Для внесення до Єдиного державного реестру запису про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності така фізична особа – підприємець (ФОП) або уповноважена нею особа повинні подати держреєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заяву про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємцем та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття ФОП рішення щодо припинення підприємницької діяльності. У разі, якщо фізична особа – підприємець самостійно подає документи, їй слід обов’язково пред’явити державному реєстратору паспорт. (Довідка для підприємців - жителів Черкас: вам слід звернутися до Управління з питань державної реєстрації суб’єктів господарювання Черкаського МВК за адресою: вул. Б.Вишневецького, 36, каб.102). Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності є датою початку процедури припинення ФОП підприємницької діяльності.

Крок другий: звернення до ДПІ. У 3-денний термін від дати внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про те, що фізична особа перебуває у процесі припинення фізична особа – підприємець подає до органу державної податкової служби, де платник податків перебуває на обліку, такі документи:
заяву про зняття з обліку платника податків за формою N 8-ОПП;
оригінали документів, що видаються органами ДПС платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою N 4-ОПП, інші довідки тощо) і підлягають поверненню до органу ДПС;
завірені органом ДПС копії цих документів, якщо такі видавалися та підлягають поверненню до органу ДПС.
Опісля проводяться процедури зняття з обліку в органах державної податкової служби. (Довідка для підприємців - жителів Черкас: вам слід звернутися за адресою: вул.Хрещатик, 235, каб.433а, для подання заяви про проведення документальної перевірки, подання остаточного звіту до ДПІ і отримання обхідного листка. Зареєстровану у ДПІ заяву про проведення перевірки необхідно подати до управління оподаткування фізичних осіб ДПI у місті Черкаси за адресою: бул.Шевченко, 307, каб. 420. Обхідний листок - це документ податкової інспекції, який в ході перевірки будуть підписувати, зокрема, перевіряючий та дільничний інспектор).
Після проведеної перевірки платника податків, у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед Держбюджетом України та місцевими бюджетами, орган ДПС знімає його з обліку. Зняття з обліку платника податків в органах ДПС проводиться за наявності повідомлення від установи банку про закриття такому платнику рахунків (якщо вони були відкриті). Після завершення процедури зняття з обліку орган ДПС складає довідку про зняття з обліку платника податків за формою N 12-ОПП, яку надсилає до органів держреєстрації або органу, що здійснив реєстрацію. Якщо проведеною перевіркою платника податків встановлено факт заборгованості його перед бюджетами, орган ДПС не знімає його з обліку, а підрозділи обліку та звітності складають повідомлення про наявність обов'язків зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) за формою N 10-ОПП і надсилають його особі, відповідальній за погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, що є такою відповідно до законодавства в разі ліквідації платника податків.

Крок третій: отримання довідки про відсутність заборгованості по податках
Коли процедура зняття з обліку в органах державної податкової служби буде вже завершена, підприємець отримує довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов’язкових платежах) за формою N 22-ОПП. Ця довідка дійсна протягом двох місяців. (Довідка для підприємців - жителів Черкас: якщо протягом своєї діяльності ви своєчасно сплачували податки та подавали звітність, ви не матимете проблем і під час перевірки. Після завершення перевірки вам необхідно буде отримати зареєстрований акт перевірки, підписати обхідний листок та здати його за адресою: вул.Хрещатик, 235, каб.422. За цією адресою, у каб. 433а ви отримаєте довідку за формою N 22-ОПП).

Крок четвертий: отримання документів про відсутність заборгованості у відповідних органах Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування

Крок п’ятий: власне реєстрація припинення підприємницької діяльності
Не раніше двох місяців з дати публікації у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації об’яви про початок процедури припинення в органах державної реєстрації проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем. Цього разу фізична особа – підприємець подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом із описом вкладення) або через уповноважену особу такі документи:
- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням;
- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;
- довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах);
- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості;
- довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості або про те, що він не перебував на обліку.
У разі, якщо фізична особа – підприємець самостійно подає документи, їй слід обов’язково пред’явити державному реєстратору паспорт.
(Довідка для підприємців - жителів Черкас: за наявності довідок про відсутність заборгованості з установ, вам слід знову звернутися до Управління з питань державної реєстрації суб’єктів господарювання Черкаського МВК за адресою: вул. Б.Вишневецького, 36, каб.102).

І тільки після цього вноситься запис про припинення підприємницької діяльності та підприємницька діяльність вважається припиненою.

ДПА в Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...