Головне управління ДФС у Черкаській області останнім часом отримує багато повідомлень від небайдужих черкащан про поширення на території області продажу алкогольного фальсифікату зокрема у п’ятилітро.вих ємностях Проводяться перевірки і фальсифікат вилучається з обігу.

Підприємці кажуть, що незаконна діяльність з виготовлення і продажу фальсифікату активізувалась «на хвилі» підвищення з вересня ц.р. оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі алкогольні напої. Насправді тема продажу фальсифікату загострюється з наближенням свят. Цього року подібне було напередодні Великодня і травневих.

Тож застерігаємо черкащан від підробок і запрошуємо громадян, бізнес і громадські організації спільно боротися з особами, які спекулюють на людській природі та поширюють фальсифікат, що становить загрозу для життя і здоров’я людей.

Звертаємо увагу, що напої, які продавці фальсифікату видають за міцні, виготовляються в антисанітарних умовах з сировини невідомого походження, води сумнівної якості, з використанням невстановлених інгредієнтів, добавок й барвників та становлять загрозу для здоров’я і навіть життя людей. Це стосується і тари, у якій зберігається сировина, змішуються та розливаються підробки.

Нижче приводяться фото, зроблені цього року під час перевірок. Розраховуємо, що після їхнього перегляду прихильники «дешевого алкоголю» відмовляться споживати подібну «продукцію».

Також слід пам’ятати, що покупці фальсифікату покривають незаконну діяльність, ухиляються від сплати податків і заохочують скоєння злочину.

Так за ст. 17 Закону України від «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

– виробництва алкогольних напоїв без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85000 гривень;

– виробництва алкогольних напоїв з використанням інших видів спирту (крім етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового) - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 15000 гривень;

– оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000
гривень;

– оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень;

– зберігання спирту, або алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень;

– виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає встановленим законом вимогам - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень;

– розливу алкогольних напоїв у не передбачену для цього тару - 200 відсотків вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85000 гривень.

Відповідальність, передбачена згідно ст.204 Кримінального кодексу України:

– (частина перша) незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв - карається штрафом від п'ятисот до тисячі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

– (частина друга) незаконне виготовлення алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, - карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

– (частина третя) незаконне виготовлення товарів, зазначених у частинах першій або другій статті 204, з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.

Попереджаючи про відповідальність, закликаємо підприємців і громадян не порушувати закон та дотримуватись встановленого порядку продажу алкогольних напоїв.

Нагадуємо, мінімальна роздрібна ціна за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40% становить 79,56 гривень. Мінімальна роздрібна ціна однієї пляшки тризіркового коньяка 0,5 літра вмістом спирту 40% становить 119,46 грн., чотирьохзіркового – 129,03 грн. та п’ятизірковий коштує 138,52 грн. мінімум. З додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №634 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957», згідно якої підвищено мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі алкогольні напої можна ознайомитись за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250218536

Просимо для організації перевірок та вилучення фальсифікату з незаконного обігу, повідомляти про продаж на території Черкаської області алкогольних напоїв за заниженими цінами, у не призначеній або у не передбаченій для цього тарі, без марок акцизного податку тощо безпосередньо начальника профільного управління головного управління ДФС в області Дмитра Анголюка за номером телефону (067) 470-83-16 та/або повідомте про порушення за номером телефону відділу комунікацій управління організації роботи головного управління ДФС у Черкаській області (0472) 33-91-34.

Для пришвидшення перевірки просимо зробити фотофіксацію порушень та направити фото із зазначенням закладу торгівлі та короткою інформацією про порушення на адресу головного управління ДФС у Черкаській області ck.zmi@sfs.gov.ua або надіслати фото та повідомлення на сторінку головного управління у Facebook https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/

Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій управління організації роботи

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...