В головному управлінні ДФС у Черкаській області нагадали про право на нарахування податкової знижки на навчання – 2019
Ті, хто навчається за контрактом та батьки студентів – контрактників реально можуть повернути 18 відсотків від сплачених за навчання коштів.
Які умови отримання податкової знижки на навчання?
Головна умова для реалізації права на знижку – своєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Так, для отримання податкової знижки за 2019 рік декларацію слід подати з 1 січня до 31 грудня 2020 року. Якщо декларацію вчасно не подати, то знижка за 2019 рік втрачається.
Ще умови:
- студент навчається у вітчизняному навчальному закладі;
- основним видом діяльності вітчизняного закладу, на користь якого перераховані кошти є освітня діяльність;
- студент (або один з батьків), який звертається за знижкою звітного періоду отримав доходи у вигляді заробітної плати та прирівняні і сплатив ПДФО;
- студент (або один з батьків), який звертається за знижкою є резидентом і має реєстраційний номер облікової картки платника податку (а хто відмовився – відповідну відмітку у паспорті);
- студент сам сплатив за навчання або це зробив хтось із його членів сім’ї першого ступеня споріднення – батько, мати, чоловік, дружина. Це означає, що бабуся, дідусь, тітка, дядько, брати і сестри, особи, які виховують, але не всиновили дітей та ін. особи, які уклали договір і навчають студента, не матимуть права на знижку;
- понесені витрати підтверджені розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо)
- сума податкової знижки не може бути більшою за сплачений із заробітної плати звітного року податок на доходи фізичних осіб.
Які документи треба підготувати для того, щоб отримати податкову знижку?
Особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу ДФС, крім декларації про майновий стан і доходи, надає:
- Оригінал та копію договору із закладом освіти.
- Паспорт – оригінал та копію.
- Реєстраційний номер облікової карти платника податку.
- Довідку з місця роботи про отриманий за звітний рік дохід у вигляді заробітної плати і сплачені податки.
- Довідку про освітні послуги, якщо це не вказано у договорі.
- Копію свідоцтва про народження дитини (якщо студент дитина) або свідоцтва про одруження (якщо студент – дружина або чоловік).
- Оригінали і копії платіжних документів, що підтверджують оплату за навчання.
Як самостійно розрахувати податкову знижку на навчання?
Приклад: Особа, яка має право на отримання податкової знижки за 2019 рік, отримала 2019 року заробітну плату у 100 тисяч гривень; податок на доходи фізичних осіб (18%) із цієї зарплати становить 18 тисяч гривень (100 000 Х 18%). Витрати на навчання дитини – студента денної форми навчання у вітчизняному Виші за 2019 рік склали 15 тисяч гривень. Формула розрахунку знижки:
* 100 000 (зарплата за рік) – 15 000 (сплачено за навчання) = 85 000
* З отриманої різниці розраховується податок на доходи фізичних осіб: 85 000 Х 18% (ПДФО) = 15 300
* Із суми сплаченого із зарплати за 2019 рік податку на доходи фізосіб віднімаємо розраховану суму податку (18000 – 15300) – ця різниця (2700 гривень) і буде сумою податкової знижки. Простіший варіант 15000 Х 18% = 2700 грн.
Відео викладено на сторінці головного управління ДФС у Черкаській області у фейсбук. Посилання: https://is.gd/DbGGCs (базове відео) https://is.gd/sHCyb6 (відповіді на запитання за темою)
Головне управління ДФС у Черкаській області,
відділ комунікацій