Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує роз’яснювальну роботу щодо нових правил застосування РРО у 2020 році.
Нагадаємо, що Законами України від 20.09.2019 N 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та N 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» визначено і ряд особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами-підприємцями та запроваджено так званий механізм "кешбеку".
Коли та як запрацює "кешбек"?
Поняття кешбек передбачає, що споживач, який зробив покупку та отримав чек, має можливість перевірити його. Якщо чек не фіскалізований (тобто, не зареєстрований в податкових органах), то покупець зможе подати скаргу і повернути повну вартість придбаних товарів.
При цьому механізм перевірки та компенсації — власне, сам кешбек — почне працювати з 1 жовтня 2020 року.
З 1 жовтня 2020 року покупці сплативши за товар чи послугу від 850 грн. та більше, зможуть оскаржувати видані їм з порушеннями чеки.
Поскаржитись можливо лише через Електронний кабінет платника податків, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис.
Скарга має містити:
- ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, номер засобу зв'язку;
- дата придбання товарів (робіт, послуг);
- найменування та вартість придбаних покупцем товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця або адреса місця придбання товарів;– у разі придбання товарів через Інтернет – також зазначають сайт;
- перелік документів, отриманих покупцем (споживачем) від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою);
- інформація про розрахунковий документ;
- номер банківського рахунку покупця (споживача), на який може бути перерахована компенсація.
Також до скарги обов'язково додають електронні копії документів або копії документів, отримані шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які йдеться у скарзі.
Після перевірки скарги контролерами та застосування штрафних (фінансових) санкцій до порушника (за рахунок цих санкцій), покупець отримає свою компенсацію ("кешбек"), яка складе 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі.
Ще одна новина для покупця це те що така компенсація не включаються до оподатковуваного доходу фізичної особи, тобто з отриманої суми податок сплачувати не доведеться.
Роз’яснювальна робота триває.
- Посилання на Закон №128-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/128-20
- Посилання на Закон №129-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/129-20
Головне управління ДПС у Черкаській області,
сектор комунікацій