Починаючи з 1 січня 2011року з набранням чинності Податковим кодексом України на зміну  збору за забруднення навколишнього природного середовища справляється екологічний податок (розділ VIII „Екологічний податок” Кодексу).
Екологічний податок – це загальнодержавний обов’язковий платіж , що справляється з фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів тощо.
Існування екологічного податку зумовлено необхідністю часткової компенсації негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, що виникають у процесі господарської діяльності суб’єктів. У зв’язку з тим, що такий вплив є об’єктивно  неминучим , передбачено економічне стимулювання суб’єктів господарювання до скорочення забруднення навколишнього середовища.
   Платниками податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність , бюджетні установи та організації які здійснюють:
викиди стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах.
Під стаціонарним джерелом забруднення розуміється підприємство, цех, агрегат, установку або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (пп. 14.1.230 Кодексу).
До стаціонарних джерел забруднення, зокрема, можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.
  Суб’єктам господарювання слід пам’ятати , що  забруднюючі речовини (від стаціонарних джерел забруднення) утворюються також при 
- опаленні приміщень природним газом ,
- опаленні приміщень дровами, вугіллям , 
- розпиловці деревини.
Розширене коло платників екологічного податку за розміщення відходів.
Відходи –це будь-які речовини , матеріали і предмети , що утворилися у процесі виробництва чи споживання і від яких власник позбувається шляхом утилізації чи видалення.
Під терміном  „розміщення відходів” слід розуміти зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення ) у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах.
    До речі , до відходів віднесено залишки продуктів харчування, побутових речей, пакувальних матеріалів, залишкові продукти сільгоспвиробництва (гній, струхлявіле сіно ті інш.), відпрацьовані акумулятори, автомобільні шини, люмінесцентні лампи, бите скло, макулатура, металобрухт, залишки деревини, поліетилену. 
    З повним переліком різноманітних відходів можна ознайомитись відкривши Класифікатор відходів ДК 005-96.
    Сплачувати екологічний податок за розміщення відходів слід також тим суб’єктам , які передають відходи на утилізацію чи розміщення іншому суб’єкту господарювання у тому числі за наявності укладених договорів на видалення та утилізацію відходів з суб’єктом господарювання.
   Статтею 250 Податкового кодексу України передбачено щоквартальне подання податкової декларації  до органів державної податкової служби та його сплату в бюджет. Податок необхідно сплачувати  окремо за  кожен вид забруднення.

ДПА в Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...