У зв’язку з запитаннями декларантів про порядок оподаткування грошових заощаджень, поміщених в установи Ощадного банку СРСР ГУ ДФС у Черкаській області наводить питання – відповіді з бази «ЗІР».
1. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, отримані у вигляді спадщини (подарунку) від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення?
Відповідь:
Грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, отримані у вигляді спадщини (подарунку) від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
2. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем– нерезидентом від спадкодавця – резидента?
Відповідь:
До вартості будь-яких об’єктів спадщини (у т.ч. грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента, застосовується ставка податку 15(20)%, передбачена п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (у 2014 році відповідно 15 (17)%).
3. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщенні до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем-резидентом від спадкодавця-нерезидента?
Відповідь:
До будь-яких об’єктів спадщини (у т.ч. грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем – резидентом від спадкодавця – нерезидента застосовується ставки податку 15 (20)%, передбачені п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (у 2014 році відповідно 15 (17)%)
4. Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума допомоги на поховання, яка виплачується Ощадбанком родичам померлих вкладників за рахунок вкладів поміщених до 1992 року?
Відповідь:
Сума коштів на поховання, яка одержується в Ощадбанку спадкоємцями померлих вкладників за рахунок вкладів, поміщених до 1992 року, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
З цими та іншими роз’ясненнями щодо справляння податків, зборів, платежів можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій