ГУ ДФС у Черкаській області нагадує підприємцям, що до граничного терміну запровадження РРО для ФОП-спрощенців 3 групи залишилось менше тижня.
Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до зазначених змін, з початку 2015 року застосування РРО обов’язкове при проведенні розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при:
- реалізації товарів (послуг) через мережу Інтернет;
- наданні послуг;
- купівлі-продажу іноземної валюти;
- здійсненні операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС).
Крім того, платники єдиного податку ІІІ та ІІ груп також зобов’язані застосовувати РРО з 1 липня 2015 року та з 1 січня 2016 року відповідно, крім тих суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів на ринках та дрібнороздрібну торгівлю через засоби пересувної мережі.
Таким чином, із врахуванням прийнятих змін РРО обов’язково застосовується за таких умов:
при здійсненні розрахункових операцій за готівку, платіжними картками або чеками, жетонами;
при продажу товарів;
при наданні послуг;
при продажу товарів (наданні послуг) у мережі Інтернет;
при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу (ПТКС).
Разом з тим, Податковим кодексом України та Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено умови незастосування РРО.
Так, РРО та розрахункові книжки не застосовуються за будь-яких умов при здійсненні розрахунків виключно в безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок), а також фізичними особами-платниками єдиного податку І групи.
При цьому звертаємо увагу, що ринок - це місце здійснення торгівельної діяльності, яке утримується суб’єктом господарювання, створеним на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрованим в установленому порядку, функціональними обов’язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.
Водночас у разі здійснення торгівлі в приміщенні орендованого (власного) магазину будь-якої площі, в тому числі неспеціалізованому магазині, торговельній точці, розташованій в приміщенні магазину, які знаходяться на території ринку, незалежно від кількості найманих осіб та площі господарського об’єкту, необхідно застосовувати належним чином зареєстрований РРО.
Детальну інформацію щодо запровадження реєстраторів для платників єдиного податку радимо переглянути у спеціальному розділі на суб-сайті ГУ ДФС у Черкаській області за адресою http://ck.sfs.gov.ua/anonsi-ark/9928.html. Також у розділі містяться пам’ятки для майбутніх власників РРО, графік проведення навчальних тренінгів та інші корисні матеріали. Друковану продукцію для власників РРО та перелік виробників і місцевих сервісних центрів можна отримати у місцевих центрах обслуговування платників (ЦОП). Адреса розміщення відео консультації щодо запровадження РРО для ФОП-спрощенців 3 групи: https://www.youtube.com/watch?v=m3-os_r4jkA&feature=youtu.be.
Також менше тижня залишилось і до початку продажу пива як алкогольного напою. Детально про особливості продажу пива і інших алкогольних напоїв з 1 липня дивіться у відео консультації ГУ ДФС у Черкаській області: https://www.youtube.com/watch?v=4xb6yUro3js&feature=youtu.be.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій