Нагадуємо, що розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку РК (розрахункова книжка).
З 1 липня 2015 року при наданні послуг фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи зобов'язана застосовувати РРО. Водночас у разі здійснення розрахунків за надані послуги винятково через банківські установи РРО не застосовується.
Звертаємо увагу: ГУ ДФС у Черкаській області проводить 26 червня 2015 року об 11:00 skypе – зв’язок з підприємцями, громадськими організаціями та сервісними центрами Черкас, Умані, Золотоноші та Сміли. Тема: застосування РРО платниками єдиного податку в зв'язку із змінами в чинному законодавстві.
З питань участі у Skype-конференції звертайтесь до державних податкових інспекцій відповідно у Черкасах, Умані, Золотоноші та Смілі.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій