Звертаємо увагу продавців пива та зацікавлених платників на те, що Державна фіскальна служба України з метою однакового трактування та правильного застосування норм законодавства щодо порядку виробництва та обігу пива виклала вказані питання у листі від 19.06.2015 р. № 22173/7/99-99-21-02-17.
Так, з 1 липня 2015 року почала діяти законодавчо визначена норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв (згідно з абзацами четвертим – шостим підпункту 10 пункту 2 розділу II Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
У зв’язку з цим відповідно до частини дванадцятої статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
При цьому у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання вказуються, зокрема, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.
Таким чином, з 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому для ліцензування діяльності, пов’язаної з виробництвом та продажем пива використовуються бланки ліцензій єдиного зразка, встановленого Кабінетом Міністрів України для алкогольних напоїв.
Також фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Водночас не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи фізичні особи – підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Для маркування пива міцністю понад 8,5 відсотків об’ємних одиниць застосовуються акцизні марки АВ ВП та АІ ВП; залишки пива за кодами товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД, які вироблені до 1 липня 2015 року, не підлягають маркуванню та можуть перебувати у вільному обігу до повної їх реалізації з урахуванням терміну придатності.
У разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання митної Декларації (стаття 222 Кодексу).
З повним змістом листа ДФСУ від 19.06.2015 р. № 22173/7/99-99-21-02-17 можна ознайомитись за наступним посиланням: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/204838.html.
Як повідомляють в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Черкаській області на сьогодні підприємці Черкаської області – продавців пива отримали 450 ліцензій.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій