В Черкаській області триває гра «Люби і знай свій рідний край»/ «I open Cherkasy region», що стартувала з 1 серпня за ініціативи ГУ ДФС Черкаської області. Команди податкових інспекцій області активно долучилися до цієї пригодницької ідеї.
Черкащина багата красотами. Тож питання куди поїхати і які відомі чи невідомі визначні місця Черкащини цікаво було б не тільки побачити, а повідомити про них на загал, стали надзвичайно актуальними для гравців. Та серед різноманіття вибору є місця, які черкащани не можуть оминути. Центр Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» село Шевченкове – своєрідна Мекка українського народу. Туди відправилась команда Звенигородської ОДПІ «Звенигора». Не дивлячись на те, що всі гравці тут були не вперше, це особливе місце здатне навести на глибокі роздуми.
«Шевченко – це справжній герой українського народу, батько, вчитель, мислитель. Та коли ступаєш на Шевченкову землю, розумієш, що ця надзвичайна людина жила тут звичайним життям, бачила такіж самі краєвиди, що й ми. Так само він радів і засмучувався звичайним речам. Крізь століття це неймовірно вражає», – зазначила в.о. начальника Звенигородської ОДПІ Ірина Мошенець.
Гравці «Звенигори» із задоволенням прогулялися музеєм, чиї дбайливо збережені експонати дихають історією життя не просто однієї постаті, а всієї країни.
Зовсім інша пригода очікувала цього разу команду «Сміляни». Працівники Смілянської ОДПІ вирішили: «якщо праця кабінетна, то відпочинок від неї має бути якомога активніший». На території Смілянщини зараз відроджується гребля на байдарках. Тож на чолі з в.о. начальника Смілянської ОДПІ Костянтином Синьогубом команда фіскальної служби взяла участь у змаганнях по Смілянському районі. Призів не здобули, але море задоволення отримали.
Також сміляни відвідали історичні місця свого міста. Зокрема колишню гімназію, побудовану у 1909 році та вузлову залізничну станцію ім. Т. Шевченка, яка була відкрита у 1876 році як Бобринська, після прокладення залізниці через місто. Члени команди сфотографувались біля вагону – музею. А Каріна Діхтяренко ще й намалювала Південий вокзал.
Замок Даховських у с.Леськове Монастирищенського району відвідала команда ДПІ у Черкаському районі. Враження від подорожі тільки хороші! Надзвичайна архітектура: асиметрія, зубці-мерлони на даху, башти, різні вікна, залишки чудового парку. Хотілося, щоб таким місцям приділялось більше уваги з боку влади та звичайних людей. Цей куточок єлизаветинської Англії у центрі України заслуговує на більш дбайливе ставлення.
Команда головного управління також відвідала Шевченківські місця. «Черкащина пронизана Шевченком. І це відчутно», – сказав капітан команди Олександр Волков. А ще фіскали побували на «батьківщині мамонтів» у Межиричі, сфотографувались біля пам’ятника прадіда помічниці губернатора Одеси Марії Гайдар у Каневі.
Олександр Волков та Марина Личова, голова профспілкового комітету ГУ ДФС у Черкаській області розповіли, що наступний їхній маршрут по Богдановому краю, зокрема до Чигирина, першої козацької столиці нашої країни. Ще з початку гри команда вирішила саме напередодні Дня Незалежності України відвідати місця, де зароджувалася державність, де Богдан Хмельницький виборював Незалежність.
За умовами гри «Люби і знай свій рідний край» протягом серпня гравці мають відвідати якомога більше видатних, історичних, найкрасивіших міст регіону.
Своїм прикладом працівники фіскальної служби закликають вивчати історію нашого краю, дізнаватись «хто ми і звідки ми родом», закохуватись у неймовірно прекрасну Черкащину, учитись бути достойними «славних прадідів великих» і навчати цього своїх дітей.
Фотографії можна переглянути: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/2994.html
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій