Основні правила оформлення податкової накладної

Цей документ виписується на дату виникнення у платника податку на додану вартість податкових зобов’язань за статтею 187 Податкового кодексу України.
Відповідно  Порядку заповнення податкової накладної (№1379 від 01.11.2011р. ) накладна заповнюється українською мовою. Оформляється податкова накладна на вибір платника ПДВ одним із способів :
- або роздруковану форму  податкову накладну заповнюють розбірливим почерком ручкою із чорнилом синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
- або заповнюють податкову накладну в електронному вигляді з подальшим роздрукуванням.
Складають податкову накладну у двох примірниках. Її оригінал продавець видає покупцю, а копію залишає у себе (п. 201.4 Податкового кодексу України), за винятком податкова накладна, яку платник ПДВ виписує на отримані від нерезидента послуги, місце постачання  яких – митна територія України. Таку податкову накладну складають лише в одному примірнику (п. 208 Податкового кодексу України).
В одній податковій накладній не можуть записуватися оподатковувані та звільнені від ПДВ операції. Тобто одночасно не заповнюють графи 8, 9, 10 та 11.
Податкові накладні не виписують на постачання товарів (послуг), які не є об’єктами обкладання ПДВ.
Дату виписки   податкової накладної вказують у форматі ддммрррр, де  дд – день, мм – місяць,а рррр – рік, тобто без крапок, ком та інших розділових знаків (п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 01.11.11р.  № 1379).
Зайві клітинки порядкового номера необхідно залишати порожніми. Номер податкової накладної повинен відповідати порядковому номеру запису в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних. Він не містить літерів чи інших символів. Нумерацію податкової накладної розпочинають з одиниці щомісяця або ведуть наскрізну протягом року. Наступну клітинку заповнюють платники, що застосовують особливі режими. До них належать сільгосппідприємства-спецрежимники, сільгосппідприємства – продавці м’яса –молочної продукції та переробними. Так, спецрежимники тут виписують код 2, сільгосппідприємства – продавці м'ясо – молочної продукції  - 3, а переробними – 4. Останні чотири  клітинки заповнюють філії та структурні підрозділи, яким головне підприємство делегувало право виписувати податкову накладну. Тут фіксують код (номер, шифр) філії.  При цьому якщо номер філії містить менше чотирьох знаків, перед ним не вписують нулів, літер чи інших символів.
У колонках  «Покупець» та «Продавець» записують повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юрособи, або ПІБ фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ. Філія з правом виписки податкової накладної тут додатково, поряд з назвою головного підприємства – платника ПДВ, виписує  свою назву. Приватні підприємці – платники ПДВ у цій графі повинні повністю писати прізвище, ім’я і по  батькові.
Якщо індивідуальний номер платника податку має менше 12 знаків, запис вирівнюють по правому краю поля.

У клітинці «Місцезнаходження» необхідно вказати місцезнаходження (податкову адресу) покупця та продавця. Тобто для юросіб указують фактичне місце ведення діяльності або розташування офісу, ці дані мають збігатися з відомостями в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), а для фізособи- платника – місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі ДПС.

Якщо номер свідоцтва має менше десяти цифр, запис вирівнюють по правому краю поля.

В графі  «Вид цивільно-правового договору» зазначають відповідний вид договірних зобов’язань, визначених Цивільним кодексом України. Тут вписують, зокрема, «Договір купівлі продажу», «Договір поставки», «Договір оренди». Якщо договір укладено в усній формі, то у полі «від» необхідно фіксувати дату виконання усної домовленості, а в полі «№» - прочерк.

У графі «Номенклатура товарів/послуг продавця» фіксують повний перелік товарів (послуг). Коли податкову накладну складають на суму передоплати (авансу), то в даній графі все рівно необхідно поставити номенклатуру поставки (найменування) товарів (послуг).

У графі «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» для імпортних та підакцизних товарів вписують десятизначний код товару згідно з КТУ ЗЕД без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). Якщо у ВМД зазначено чотирьох-  або шестизначний код УКТ ЗЕД, його переносять до податкової накладної без дописування нулів та інших знаків.

У графі «Одиниця виміру товару» вписуються – грн.., шт.., кг., м., см., л тощо.

У разі постачання товарів/послуг, які обкладаються нульовим ПДВ, у графі 9 або 10 р.ІІІ податкової накладної проставляють нуль.

Графу 11 заповнюють у разі постачання товарів/послуг, звільнених від ПДВ. У виносці 3 податкової накладної обов’язково вказують пункт або підпункт, статтю, підрозділ, розділ Податкового кодексу України, яким встановлено таке звільнення.

Усі примірники податкової накладної скріплюють печаткою платника ПДВ. Для оформлення податкової накладної можна використовувати спеціальну печатку «Для податкових накладних». Податкову накладну, складену філією чи іншим структурним підрозділом, скріплюють печаткою підприємства-платника, яка , крім реквізитів такого платника, може містити найменування філії.

Форму податкової накладної можна знайти на  сайті ДПС у Черкаській області www.sta.ck.ua (банер АКТУАЛЬНЕ!!!- Основні правила оформлення податкової накладної).

ДПС у  Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...