Начальник управління правової роботи ГУ ДФС у Черкаській області Сергій Гришко, у зв’язку з початком нового навчального року, звернув увагу зацікавлених осіб на Закон України №425-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для отримання професійно-технічної та вищої освіти». Вказаний закон набрав чинності 5 липня 2015 року.
За словами Сергія Гришка лейтмотивом Закону №425-VII стало запровадження державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, її надаватимуть у вигляді, зокрема:
— оплати (повної або часткової) навчання за рахунок бюджетних коштів;
— пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
— соціальної стипендії;
— безоплатних забезпечення підручниками, доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
— безоплатного проживання в гуртожитку.
Держпідтримка може передбачати й інші заходи, які будуть схвалені Кабінетом Міністрів України. Претендувати на держпідтримку вправі безпосередньо учасники бойових дій та їхні діти.
Також державну підтримку вправі отримувати діти:
— один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів або помер унаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів, а також унаслідок захворювання, одержаного в період участі в указаній операції;
— один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер унаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час таких акцій;
— зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
Щодо сфери профтехосвіти, то тут ще й окремо передбачили для всіх названих категорій пільговиків право на особливий соціальний захист. Воно діє в часі аналогічно — до закінчення навчального закладу, але не довше ніж до досягнення віку 23 років.
При цьому начальник управління правової роботи підкреслив, що без затвердження Урядом підзаконної нормативки щодо практичної реалізації Закону №425-VII його положення залишаються лише гарною декларацією. Адже потрібно чітко бачити: які саме документи та коли повинен подавати пільговик (його законні представники). Особливо це актуально щодо анонсованої оплати навчання за бюджетні кошти.
Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій