ГУ ДФС у Черкаській області, проаналізувавши тематику звернень до територіальних органів фіскальної служби області наводить відповіді на найпоширеніші запитання з місць.

1. Податок на доходи фізичних осіб: оформлення закупівлі сільськогосподарської продукції у фізичних осіб

Закупівлю сільсько­господарської продукції у фізичних осіб можна оформи­ти такими первинними документами, як закупівельний акт і закупівельна відомість. У листі Міністерства фінансів України від 03.12.2004 № 31-03430-01-10/22335 роз’яснено, що закупівельний акт або закупівельна відомість (якщо складається замість акта) повинні містити, зокрема, такі дані: місце укладання угоди; прізвище, ім’я, по батькові продавця; найменування продукції, ціну одиниці продукції; обсяг проданої продукції; суму виплачених коштів; підпис продавця про отримання даних коштів. Крім того, у цих документах слід також зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків – продавця сільськогосподарської продукції або серію та номер паспорта (якщо продавець через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті); реквізити Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (за наявності); загальну суму нарахованого доходу та суму утриманого при виплаті коштів податку на доходи фізичних осіб (у разі його утримання).

Детально про це читайте у листі Державної фіскальної служби України від 07.09.2015 №8479/X/99-99-17-02-01-14: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/63949.html

2. Спрощена система: застосування РРО платниками єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринку

Відповідно до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» РРО та розрахункові книжки (РК) не застосовуються при прода­жу товарів чи наданні послуг фізич­ними особами — підприємцями, які належать до груп платників єди­ного податку, що не застосову­ють РРО. Крім того, РРО та РК не застосовуються при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими то­варами за готівкові кошти на рин­ках.

РРО не за­стосовуються платниками єдино­го податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) не­залежно від обраного виду діяль­ності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення у календарному році обсягу дохо­ду понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосу­вання РРО розпочинається з пер­шого числа першого місяця квар­талу, наступного за виникненням такого перевищення, та продо­вжується в усіх наступних подат­кових періодах протягом дії сві­доцтва платника єдиного податку. Таким чином, при здійсненні діяльності на ринку фізичні осо­би — підприємці — платники єдиного податку другої і третьої груп, обсяг доходу яких протя­гом календарного року менше 1 млн. грн., не зобов'язані за­стосовувати РРО, проте у разі якщо обсяг їх доходу більше 1 млн. грн., такі підприємці зобов'язані застосовувати РРО відповідно до зазначених вимог Податкового кодексу.

3. Допомога по тимчасовій непрацездатності де­мобілізованому працівнику

Відповідно до п.3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділен­ня нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахо­вано єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості (пе­ріоду перебування у трудових від­носинах). Заробітна пла­та обчислюється у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.

Поважними причинами вважають­ся тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догля­ду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Період, коли працівник був призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та за ним збе­рігався середній заробіток, з яко­го не утримувався єдиний внесок, вважається періодом, не відпра­цьованим з по­важної при­чини. Тому ці місяці та дні виключають­ся та розраху­нок допомоги по тимчасовій непрацездат­ності здійснюється із заро­бітної плати за відпрацьо­ваний час. Якщо у всіх місяцях роз­рахункового періоду застра­хована особа не працювала із зазначеної причини, у такому випадку застосовується п. 28 По­рядку №1266.

Тобто розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності проводиться виходячи з тариф­ної ставки (посадового окла­ду) або її частини, встановленої на день настання страхового ви­падку. У разі відсутності ставки (окладу) — з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленої законом на день на­стання страхового випадку.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...