ГУ ДФС у Черкаській області роз’яснює питання подання звітності з єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, у разі якщо ними не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які застосовують спрощену систему оподаткування. Абзацом першим п. 2 части­ни першої ст. 7 Закону №2464-VІ ви­значено, що базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників (крім фізичних осіб — підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування) є сума доходу (прибутку), отрима­ного від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на дохо­ди фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути мен­шою за розмір мінімального стра­хового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Відповідно до частини 11 ст. 8 Закону №2464-VІ єдиний внесок для фізичних осіб — підпри­ємців, які застосовують загальну систему оподаткування, встанов­люється у розмірі 34,7% бази на­рахування єдиного внеску.

У разі якщо таким платни­ком не отримано дохід (прибу­ток) у звітному році або окре­мому місяці звітного року, він має право самостійно визначити базу нарахування, але не біль­ше максимальної величини бази нарахування єдиного вне­ску, встановленої Законом №2464-VІ (з 01.01.2015 по 31.08.2015 — 20706 грн., з 01.09.2015 по 31.12.2015 — 23426 грн.). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (з 01.01.2015 по 31.08.2015— 422,65 грн., з 01.09.2015 по 31.12.2015 — 478,17 грн.) – абзац другий п. 2 частини першої ст. 7 Закону №2464-VІ.

Самостійне визначення бази нарахування єдино­го внеску є виключно правом, а не обов'язком для зазначеної категорії платників.

Фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну сис­тему оподаткування, матимуть можливість застосовувати зазна­чену норму при нарахуванні єди­ного внеску за 2015 рік.

Самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску для таких платників було запроваджено з метою захисту права цих осіб на зарахування до стра­хового стажу тих місяців, у яких не було отримано доходу (прибут­ку).

Відповідно до ст. 9 Основ зако­нодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страху­вання від 14.01.1998 №16/98-ВР страховий стаж — це пері­од (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному стра­хуванню та сплачуються внески (нею, роботодавцем) на страху­вання, якщо інше не передбачено законодавством.

Фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну сис­тему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464-VІ).

Пунктом 2 розділу III Поряд­ку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (Порядок №435) передбачено, що фі­зичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, формують і по­дають до фіскальних органів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звіт­ним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з табл. 1 додат­ка 5 до Порядку №435 (п. 10 розділу IV цього Порядку).

Пунктом 12 розділу II Поряд­ку №435 передбачено, що фізичні особи — підприємці зобов'язані подавати звіт незалежно від ве­дення підприємницької діяль­ності (крім фізичних осіб — під­приємців, зазначених у п. 3.3 розділу III цього Порядку), оскільки додаток 5 до Порядку №435 містить відомості, що накопичу­ються в базах даних персоніфі­кованого обліку та за якими об­числюється страховий стаж.

За неподання, несвоєчасне по­дання, подання не за встанов­леною формою звітності щодо єдиного внеску, подання недостовірних відомостей, що ви­користовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страху­вання, іншої звітності та відо­мостей, передбачених Законом №2464-VІ, платники єдиного вне­ску, зокрема фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткуван­ня, несуть фінансову та адміністративну відповідальність згідно зі ст.25 Закону №2464-VІ та ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...