ГУ ДФС у Черкаській області нагадує нинішнім та майбутнім власникам реєстраторів розрахункових операцій про нагальність застосування РРО з 1 січня 2016 року.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» були внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Метою вказаних змін є удосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

Так, відповідно до п. 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №265/95-ВР з 1 січня поточного року дозволена первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Водночас дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z – звіти), був встановлений перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Оскільки наданий підприємцям для доопрацювання та заміни техніки термін спливає через 1 місяць та 1 тиждень, звертаємо увагу на необхідність виведення до настання граничного терміну з експлуатації РРО, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків та використання з 1 січня 2016 року виключно реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі.

Також через 1 місяць та 1 тиждень спливає термін незастосування санкцій до окремих суб’єктів господарювання, які повинні застосовувати реєстратори.

Так, згідно пункту 9 II «Прикінцеві положення» Закону №265/95-ВР тимчасово звільнені від санкцій у разі незастосування РРО:

до 1 липня 2015 року - суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції). Санкції за порушення вчинені у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до підприємців, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання реєстраторів розрахункових операцій, включених до державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, і ввели / введуть в експлуатацію такі реєстратори до 1 січня 2016 року;

до 1 січня 2016 року - суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС.

Отже, вказані суб’єкти господарювання, які з 1 січня 2015 цього року повинні застосовувати РРО, отримали на півроку звільнення від санкцій, що дає їм змогу зареєструвати, ввести в експлуатацію відповідні реєстратори для виконання вимог чинного законодавства.

Крім того через 1 місяць та 1 тиждень зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення.

Нагадуємо, що цього року значно розширено сферу застосування РРО. З початку року реєстратори застосовують підприємства сфери послуг (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії тощо). Також РРО діє і в галузі інтернет-продаж та при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування. Покупцеві зобов’язані видати фіскальний чек.

Головне управління ДФС у Черкаській області,
сектор комунікацій

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...