Налоговая справка ГФС
Юрій 09-02-2015 21:38
на жаль на сьогоднішній день програмне забезбечення на доопрацюванні
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Таня 09-02-2015 19:43
Згідно з пунктом 7 Порядку № 992 на час виробничого навчання та виробничої практики учні (слухачі)-практиканти ПТНЗ не включаються до складу (переліку) працівників підприємства — бази практики. При цьому тривалість їхньої роботи не має перевищувати тривалості робочого часу, встановленого законодавством для відповідної категорії працівників та обов’язково повинна відповідати часу, визначеному навчальними планами або програмами навчального закладу.
Також варто звернути увагу: пунктом 17 Порядку № 992 безпосередньо обумовлюється, що за роботу, виконану учнями (слухачами)-практикантами відповідно до виробничих завдань за період виробничого навчання та виробничої практики, підприємство — база практики повинно нараховувати їм заробітну плату.
Застереження. Нарахування заробітної плати учням (слухачам)-практикантам повинно провадитися згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат та надбавок.
Це означає, що на час проходження практики між учнями (слухачами)-практикантами та базою практики повинен укладатися строковий трудовий договір з усіма наслідками, що з цього випливають: дотриманням внутрішнього трудового розпорядку, що діє на підприємстві, — зі сторони практиканта; та виконанням перед учнем (слухачем)-практикантом усіх трудових зобов’язань (нарахування заробітної плати, її оподаткування податком з доходів фізичних осіб та страховими внесками; соціальні гарантії тощо) — зі сторони підприємства — бази практики.
Виплата нарахованого заробітку учням (слухачам)-практикантам повинна відбуватися: або через навчальний заклад (перерахуванням цих коштів на розрахунковий рахунок ПТНЗ), або безпосередньо через підприємство — базу практики не пізніше як за п’ять днів після виплати заробітної плати працівникам підприємства.
Разом з тим існує обмеження для виплати заробітної плати учням (слухачам) ПТНЗ, а саме: 50% заробітної плати, нарахованої їм за час виробничого навчання і виробничої практики, повинно бути направлено на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів (слухачів), проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи. Це передбачено частиною 4 статті 53 Закону № 1060, статтею 50 Закону № 103 та пунктом 18 Порядку № 992. Щоправда, пункт 18 Порядку № 992 обумовлює, що обмеження стосується заробітку учнів (слухачів)-практикантів, які отримують стипендію та харчування. Одначе, з огляду на те, що закон має більшу юридичну силу, ніж порядок, підприємству — базі практики в будь-якому випадку слід буде перерахувати зазначені кошти на розрахунковий рахунок ПТНЗ. Крім того, це варто обумовити в договорі між навчальним закладом та базою практики.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Роксолана 09-02-2015 14:58
Отже, перше запитання, яке тут виникає: чи будуть ці суми доходом для фізособи — отримувача таких коштів? На нашу думку, тут усе залежатиме від того, хто перераховує ці кошти фізособі — резиденту України. Пояснимо свою позицію. Згідно з нормами СКУ встановлено обов’язок: — дружини і чоловіка матеріально підтримувати один одного (ст. 75 СКУ). При цьому заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, отримані одним із подружжя, є об’єктом права спільної сумісної власності (ч. 2 ст. 61 СКУ); — батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років) (ст. 180 СКУ), повнолітніх дітей, які продовжують навчання (до 23 років) (ст. 199 СКУ), повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги (за умови, що батьки дитини мають можливість надавати таку допомогу) (ст. 198 СКУ); — повнолітніх дітей утримувати непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги (ст. 202 СКУ). Ураховуючи наявність такого обов’язку, можна стверджувати, що перерахування коштів із-за кордону дружиною (чоловіком) для чоловіка (дружини), матір’ю (батьком) для дітей у зазначених вище випадках, а також дітьми непрацездатним батькам є, по суті, передачею грошових коштів усередині сім’ї і повинно розглядатися як виконання обов’язку з утримання, установленого СКУ, а не як отримання доходу із джерелом походження з-за кордону. Тобто якщо фізособа отримує грошові кошти від свого чоловіка (або дружини чи батька), який працює за кордоном, то сума таких коштів не буде для цієї фізособи доходом. Разом із тим фізична особа — резидент України, яка отримує дохід за кордоном, згідно з чинним законодавством зобов’язана задекларувати такий дохід в Україні та сплатити з нього ПДФО.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила 09-02-2015 12:15
В Вашому випадку Вам потрібно переслати коригуючу податкову накладну в відкритому виляді (не шифруючи)
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олеся, юрид. особа 09-02-2015 11:43
В Вашому випадку Ви не маєте права проводити ці гроші по ПКО чере касу підприємства.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Светлана 09-02-2015 11:23
З 1 січня 15 року при нарахуванні зарплати та грошового забезпечення єдиний внесок нараховується для кожної застрахованої особи окремо. Раніше ЄСВ нараховували на загальну суму нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення) у межах максимальної бази нарахування ЄСВ, а утримання провадилось окремо для кожної застрахованої особи.
У разі якщо база нарахування ЄСВ (окрім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата(дохід), і ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника єдиного внеску (передостанній абзац ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI).
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Мария 09-02-2015 11:22
Законом України від 28.12.2014 р. No 80-VIII “Про Державний бюджет України на 2015 рік” з 1 січня 2015 року прожитковий мінімум для працездатної особи встановлено на рівні 1218 грн. Таким чином, граничний розмір доходу для застосування податкової соціальної пільги (ПСП) у 2015 році, як і в 2014-му, дорівнює 1710 грн. Право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, що отримується від одного працедавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму ПСП має будь-який платник податків, якщо такий дохід не перевищує у поточному році 1710 грн. на місяць. Для батьків вказаний розмір доходу збільшується на кількість дітей, яких вони виховують. Податкова соціальна пільга застосовується тільки за одним місцем нарахування(виплати) таких доходів. Тому, якщо у працівника декілька місць роботи, де йому виплачують заробітну плату, він повинен самостійно вибрати тільки одне з них для отримання податкової соціальної пільги. ПСП починає застосовуватися з першого дня місяця отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Відповідно до Закону України від 28.12.2014 р. No 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, максимальний розмір ПСП у 2015 році становитиме 609,00 грн. (50% від 1218 грн.).
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Лариса 09-02-2015 10:33
З 1 січня 2015 року платники податку зобов’язані надавати податкові накладні лише в електронній формі та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній (пункт 201.1 статті 201 ПКУ).
З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають також податкові накладні, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткуванню (пункт 11 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ).
Починаючи із звітності за січень 2015 року відповідно пункту 201.15 статті 201 ПКУ реєстри виданих та отриманих податкових накладних не подаються.
Дякуємо за запитання!
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила 08-02-2015 16:35
Згідно ЗУ № 71 від 31.12.2014 14.1.1291. об’єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.
У нежитловій нерухомості виділяють:
а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади;
д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;
є) інші будівлі»;
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Сергій Борисович 07-02-2015 21:34
Дякуємо за запитання.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Сергій Борисович 07-02-2015 21:33
Дякуємо за запитання.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Оксана Федорівна 09-02-2015 23:17
Якщо ви звітуєтесь в електронному вигляді то декларація про нерухомісь + додаток знаходиться в файлі F03021
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області