Налоговая справка ГФС

Валентина 11-12-2012 13:37

Кошти для інкасації рахуються у суміжній з торговим залом кімнаті чи є це порушенням касової дисципліни
Добрий день!

  Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за N 40/10320 (далі - Положення), визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).
   
  Слід зазначити, що п. 2.8 Положення передбачено, що відокремлені підрозділи підприємств – юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.
     Враховуючи те, що торгова точка не має статусу відокремленого підрозділу, то уся готівкова виручка повинна бути належним чином оприбуткована у касі підприємства та здаватися до банку під час інкасації відповідно до п. 3.7 Положення.

Христинівська МДПІ

Ірина 11-12-2012 13:0

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які податки має сплатити фізична особа, якщо нею була здійснена купівля нерухомого майна і того ж місяця здійснено продаж цього майна юридичній особі. При цьому договір купівлі-продажу нотаріально завірено. Дякую за відповідь.
добрий день!

  Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується ст. 172 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс), згідно із п. 172.10 якої продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню згідно з положеннями цієї статті.
     Так, з 1 січня 2012 року дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст.172 Кодексу, які перебувають у власності платника податку (фізичної особи резидента або фізичної особи – нерезидента) менше трьох років  оподатковуватиметься за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу, та за ставками 15(17)%, визначеними п.167.1 ст. 167 - дохід одержаний фізичною особою - нерезидентом.

 

Христинівська МДПІ

Екатерина 11-12-2012 9:29

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, ИП находится на ЕВД, занимается перевозкой грузов. В зимний период времени на автомобили устанавливаются лопаты. Впоследствии автомобили занимаются расчисткой снега дорог федерального значения. При этом договор с заказчиком заключен на перевозку грузов. Возможно ли применение ЕНВД в данной ситуации?
Доброго дня!

Якщо, я правильно зрозуміла абравіатуру ЕНВД - єдиний податок, то зазначаю, види діяльності не передбачені у свідоцтві єдиного податку оподатковуються у загальновстановленому порядку.

 відповідно до пп.2 п.293.4 ст.293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку, зокрема, першої і другої груп у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи.
     Платники єдиного податку (фізичні особи - підприємці) зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп.7 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).
     При цьому, п.2 підрозд.8 р.ХХ «Перехідні положення» ПКУ установлено, що норми пп.2 п.293.4 ст.293 та пп.7 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ у 2012 році не застосовуються

 

 

Христинівська МДПІ

Светлана 10-12-2012 21:38

Добрый день.Подскажите,пожалуйста,если мои продуктовый магазин и кофетерий находяться в одном здании,могу ли я торговать спиртными напитками там и там по одной лицензии.Спасибо.
Добрий день!

Суб’єкт господарювання повинен придбавати одну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями потрібно зазначити адресу місця торгівлі, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них, оскільки для місця торгівлі алкогольними напоями щорічна плата за ліцензію справляється за кожний окремий зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в цьому місці торгівлі.

До речі, кафетерій відноситься до громадського харчування, а магазин до роздрібної торгівлі, відповідно вимагається 2 касових апарати, а отже 2 ліцензії (чи як зазначалось вище 1 бланк ліцензії із прописаними декількома касовими апаратами) На суму сплати кількість виданих ліцензій у цьому випадку не впливає

Христинівська МДПІ

Константин Леонтьев 10-12-2012 21:11

Подскажите какой КВЕД если я СПД единоналожник и хочу консультировать и обучать по парикмахерскому исскуству? а так же под заказ продавать ученикам и клиентам косметические средства для кожи и волос? Спасибо
Доброго дня. Виходячи з переліку КВЕДів, можливо, для вашої діяльності обрати 85.32 та 47.75. Проте, радимо звернутися до держреєстратора за місцем обліку та уточнити КВЕД, оскільки задане питання відноситься до компетенції органів, що проводять державну реєстрацію.  

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Людмила, Підприємець. 10-12-2012 17:22

Я є платником спрощеногї си-ми оподаткування 2 група, - реалізую продовольчі товари. Чи маю я право перебуваючи на 2 групі постачати продовольчі товари у школи та дитсадки?
Відповідно до п.п. 291.4 2) ст.291 ПКУ друга група - фізичні особи - підприсмці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Предприниматель Пейко Евгения 10-12-2012 15:44

В 2011году работала на едином налоге.В январе 2012 подала заявление о выдаче свидетельства плательщика единого и получила отказ, так как оказалось, что у меня не доплата по единому в 41грн. Порекомендовали подать следующее заявление до 15 марта 2012г. Подав такое заявление, снова получила отказ с мотивацией повторной подачи заявления в течение одного года. Могу ли я сейчас до 15 декабря подать заявление о применении единого налога в 2013 году, не будет ли это снова расценено, как повторная подача заявления? Спасибо за ответ.
Доброго дня. 

Відповідно до п.299.9 ст.299 Податкового кодексу України підставами для прийняття органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі суб'єкту господарювання свідоцтва платника єдиного податку є виключно:

1) невідповідність такого суб'єкта господарювання вимогам статті 291;

2) наявність у суб'єкта господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

3) недотримання вимог підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 цього Кодексу.

А відповідно до п.п. 298.1.4 п.298.1 ст.298 суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених цією главою.

При цьому якщо суб'єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Форма розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Наталья 10-12-2012 15:20

Здравствуйте. Я предприниматель- плательщик единого налога 3 группы. Сдаю в аренду нежилое помещение. Подскажите, необходимо ли мне выписывать арендатору документ, подтверждающий получение денег (приходный кассовый ордер, например) или нет?
Доброго дня! Платниками єдиного податку 3-ї групи прибуткові касові ордери виписуються  при здаванні в оренду нежитлових приміщень для підтвердження отримання коштів на вимогу отримувача послуг (орендаря). Також документом, що підтверджує факт сплати коштів є квитанція банку про оплату оренди згідно договору. 

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Валентина 10-12-2012 14:50

Доброго дня. Компанія використовує РРО. Кошти для інкасації рахуються в кімнаті персоналу, чи є це порушенням касової дисципліни. Дякую
Добрий день!

  Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за N 40/10320 (далі - Положення), визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).
     Відповідно до п. 2.6 Положення уся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
     Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
     У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або використанням розрахункової книжки (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
     У разі, якщо готівка проведена через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена по касовій книзі, вважається, що така готівка оприбуткована в касі підприємства несвоєчасно.
     У випадку, коли готівка проведена через РРО, зроблений відповідний запис у касовій книзі у день надходження готівки, однак не проведена у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, вважається, що такий випадок може кваліфікуватися як неповне оприбуткування.      
     Одночасно слід зазначити, що п. 2.8 Положення передбачено, що відокремлені підрозділи підприємств – юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.
     Враховуючи те, що торгова точка не має статусу відокремленого підрозділу, то уся готівкова виручка повинна бути належним чином оприбуткована у касі підприємства та здаватися до банку під час інкасації відповідно до п. 3.7 Положення.

Христинівська МДПІ

Тимур 10-12-2012 9:49

Доброго, Вам дня! Подскажите пожалуйста, как и где поменять КВЕД? г. Черкассы
Доброго дня. Згідно пункту 4 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики "Про затвердження та скасування національних класифікаторів" від 11.10.2010 року № 457 КВЕД 2005 буде скасовано в Україні з 31 грудня 2012 року. Тому для заміни КВЕДів необхідно звернутися до державного реєстратора за місцем обліку.

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Юлия 10-12-2012 9:34

Здравствуйте. Будьте добры, подскажите, нужно ли подавать в Налоговую инспекцию заявлению о том, что я как физ.лицо на упрощенной системе налогообложения желаю оставаться в 2013 году на такой же системе? То есть без заявления меня не переведут на общую?
Доброго дня. Відповідно до п.299.3 ст. 299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково, тому подавати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування  не потрібно. Анулювання свідоцтва платника ЄП відбувається у випадках передбачених п.299.15 ст.299 ПКУ.

Корсунь-Шевченківська МДПІ

Вова 08-12-2012 18:14

Доброго времени суток! За последнее время в появилось большое количество интернет-сайтов, владельцы которых предлагают предоставление услуг за определенную плату. Возьмем простенький пример - установка Windows на дому. Обязано ли физическое лицо, владеющее таким сайтом, платить налог с прибыли? Нужно ли ему регистрироваться частным предпринимателем? Какая ответственность наступает в случае, если физлицо занимается такой деятельностью игнорирую налоговое законодательство (то есть, не уплачивая налоги). Я догадываюсь, что всё должно ограничиться штрафом. Если это так, то хотелось бы знать в каком размере. Разъясните, пожалуйста, ситуацию. Теперь, допустим, дело немного разрослось. Владелец сайта взялся за его продвижение и рекламу, и нанял пару человек, которые бы занимались сугубо предоставлением услуг. Что меняется, по сравнению с предыдущим примером (увеличивается ли налог, усиливается ли ответственность за уклонение от налогов, появляется ли 100% обязанность регистрироваться как частному предпринимателю, если такой необходимости не было в предыдущем случае). Также интересно, обязано ли физлицо платить зарплату нанятым людям в размере, не ниже установленной законом минимальной заработной платы? А если, как вариант, владелц сайта договорится (в устной форме) о разделе прибыли в процентном соотношении, допустим 30/70 с непосредственными исполнителями услуги, то он должен будет оплачивать налог только со своих 30%, а своими 70% эти непосредственные исполнители будут разбираться сами в плане налогового законодательства? Очень хотелось бы получить ответы на все поставленные вопросы. Заранее благодарю за ответ. С уважением, Вова.
Особа,яка має наміри здійснювати таку діяльність повинна визначитись із системою оподаткування та  зареєструватися як суб"єкт підприємницької діяльності у державного реєстратора (по місцю прописки), сплачувати податки і збори у встановленому податковим законодавством порядком.

Тальнівська МДПІ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...