Налоговая справка ГФС

ФОП Кравченко М.О. 16-02-2011 12:23

Я ФОП на єдиному податку, звільняється працівник, які мої дії?
Підстави припиненя трудових відносин між роботодавцем (фізичною особою-роботодавцем) та найманим працівником передбачені Кодексом законів про працю України, зокрема статтями 36 - 41; оплата праці працівників визначена Законом України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108, з наступними змінами та доповненнями.
Звертаємо увагу на те, що, відповідно до трудового законодавства, в трудових правовідносинах задіяні дві сторони (роботодавець та працівник), які мають відповідні права та зобов'язання один по відношенню до іншого; цей перелік є виключний. Всі інші суб'єкти мають право втручання у взаємовідносини двох вищезазначених сторін лише у випадках та порядку, суворо регламентованих законодавством України.
Статтею 24 ? КЗпП України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою фізична особа повинна зареєструвати, у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, укладений у письмовій формі трудовий договір в державній службі зайнятості за місцем свого проживання.
Виходячи зі змісту пункту 6 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою та пункту 14 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, трудовий договір між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких перебуває у фізичної особи, другий - у працівника, третій - в центрі зайнятості, де цей трудовий договір зареєстровано.
Пунктом 7 Порядку визначено, що у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості.
Згідно з пунктом 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, розірвання трудового договору повинно бути підтверджено підписами сторін трудових відносин в усіх (трьох) примірниках трудового договору.
Після повідомлення сторонами центру зайнятості, відповідальна посадова особа центру зайнятості протягом трьох днів зобов'язана зняти трудовий договір з реєстрації. Про це робиться відмітка в книзі реєстрації трудових договорів.
У разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудового договору (фізичної особи-роботодавця чи найманого працівника) додержатись визначеного Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою механізму реєстрації та зняття з реєстрації трудового договору, укладеного між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, без присутності однієї з цих сторін, неможливо.
Відповідно до пункту 2.20.-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 р. за № 110, трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, нянькі, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників. Фізичні особи-роботодавці лише роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи центру зайнятості, в якому зареєстрований трудовий договір, і засвідчуються печаткою центру зайнятості.
Державна служба зайнятості у разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудових відносин, з належними документами, не має повноважень на зняття трудового договору з реєстрації. Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, за відсутності однієї зі сторін трудових відносин, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості буде подано рішення суду, яке набрало чинності, щодо припинення дії такого договору або визнання його таким, що втратив силу (з зазначенням конкретної дати). Також, згідно з пунктом 19 Форми трудового договору між працівником та фізичною особою, трудовий договір знімається з реєстрації у разі визнання його недійсним за рішенням суду.

Зверніть увагу! Наказом Мінпраці України від 14.10.2010р. №320 "Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2010 року за №1038/18333, внесено зміни до Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та викладено в новій редакції Порядок реєстрації договору.

Елена 16-02-2011 12:21

Таке питання: У грудні було заплачено єдиного податку за січень 200грн., також у січні - за лютий 200грн.не знаючи що треба було розподілити цю сумму на 43%Є,Податку, та 57%на пенсійний фонд, також заплатили 326,53грн мінімальний єдиний соціальний внесок.Тоді у ДПА сказали що пересчитають на слідущі місяця. Але місцевій ДПА тепер пояснили, що переплат немає, і з 7.02.11 змінено розрахунковій рахунок єдиного податку. Чи правомірні їхні дії? Чи буде здійснений таки перерахунок переплати ЄП? Чи зараз повинні ми платити Є.податок на новий рахунок?
Пані Олено! До кінця місяця податківці повинні завершити інвентаризацію. Якщо Ви маєте таку можливість - заплатіть 43% від Вашої ставки єдиного податку. Повірте, ці всі суми будуть враховані. Просто зараз зі зміною рахунків і розподілом єдиного податку виникають певні технічні проблеми. Якщо Ви зареєстровані у ДПІ Черкаської області - можете нам зателефонувати і ми з'ясуємо, що за питання виникає. Номер 33-91-34.

ФОП Ткаченко О.С. 16-02-2011 12:20

Підскажіть, будь ласка, що потрібно куди звертатися, щоб оформити члена родини , я ФОП на єдиному податку. Сплачувати 50 % за нього єдиного і ЄСВ 34,7%. Яка процедура реєстрації і звідки починати? Дякую.
Згідно зі ст. 24 Кодексу законів про працю України фізичні особи, у тому числі ФОП, при прийнятті на роботу найманих пра­цівників зобов'язані укласти з ними трудовий договір у письмовій формі. Якщо працівник оформляється з випробувальним терміном, то відповідно укладається строковий трудовий договір на період строку випробування. Оформлений трудовий договір (підписаний обома сторона­ми) підлягає реєстрації у службі зайнятості. Виходячи з вищевикладеного тиждень працівник може пра­цювати з незареєстрованним трудовим договором. Наказом Мінпраці України від 14.10.2010р. №320 "Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2010 року за №1038/18333, внесено зміни до Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та викладено в новій редакції Порядок реєстрації договору. Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії та інші). Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою має бути зареєстровано в державній службі зайнятості за місцем проживання такої особи у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Дозволяється здійснити реєстрацію трудового договору уповноваженій особі за нотаріально посвідченим дорученням.Порядком визначено перелік документів, які мають надаватися при реєстрації трудового договору, а саме:

- фізична особа-підприємець – свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

- фізична особа, яка використовує найману працю, пов'язану з наданням послуг, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

- працівник, який влаштовується на роботу до фізичної особи, - трудову книжку, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

- особа, яка вперше шукає роботу і не має трудової книжки, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

У разі реєстрації трудового договору особою, уповноваженою нотаріальним дорученням фізичною особою, така особа повинна пред'явити паспорт та подати: оригінал та належним чином завірену копію нотаріального доручення, а також у відповідних випадках зазначені в абзацах другому та третьому цього пункту документи.

Урегульовано порядок зняття з реєстрації трудового договору центром зайнятості в разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково.

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.

Інша ситуація якщо підприємець є платником єди­ного податку. В цьому випадку необхідно ке­руватися ще й законодавством про спрощену систему оподаткування. Згідно з п. 4 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. № 599, за кожного найманого пра­цівника з початку його діяльності, але не менше ніж за повний місяць, потрібно сплатити 50% ставки єдиного податку підприємця та оформи­ти в податковій інспекції за місцем реєстрації Довідку про трудові відносини найманого пра­цівника з платником єдиного податку. Отже найманий працівник з першого дня роботи повинен мати довідку, отриману в податковій інспекції, навіть якщо оформ­лено строковий трудовий договір, який ще не зареєстровано в центрі зайнятості.

Нина Владимировна 16-02-2011 12:12

Разве кто так консультирует? Пишите так как считаете нужным. И это называется налоговая инспекция. Вы дорогие консультанты забываете писать ваше имя, для ознакомления. очень обидно что в налоговой работают такие безграмотные люди.
Пані Ніно! Ми організували on-line консультацію для зручності платників податків. Хочемо додати, що ця консультація не є нашою основною роботою. Але ми намагаємось оперативно консультувати, допомагати, і окрім цього ще й виконувати нашу основну роботу, якої, повірте дуже багато. Ви наші імена запитуєте, коли задаєте запитання? Чи ми не назвалися, коли цього хтось просив? А що стосується грамотності, то вже вибачте!!!!!!!!!!!!!!!! Така кількість орфографічних помилок, русизмів, яка є в запитаннях, в наших відповідях явно не зустрічається. І ми жодного разу нікому на це не вказали, а відповідаємо на всі запитання. Тому, щодо грамотності... Дякуємо за таке ставлення і інші люди можуть подякувати Вам за те, що сьогодні ми не надаватимемо консультацій, оскільки будемо вивчати українську мову.

Юрій 16-02-2011 12:9

Добрий день! З 2007 року я приватний підприємець, сплачую єдиний податок. Місце реєстрації - м. Сміла, де по квітень 2010 року і був прописаний. У квітні місяці була змінена прописка на м. Черкаси, але й досі не була проведена пеереєстрація в органах податкової реєстрації та пенсійному фонді. Всі податки сплачував справно, вчасно подавав звіти. Найближчим часов збираюся знятися з обліку за старою пропискою і стати на облік за новою. Чи загружує мені шраф, якщо так, то у якому розмірі, за невчасне повідемлення про зміни. Щиро дякую.
Ви подавали звітність за 2010 рік до ДПІ та до фондів? Якщо ні - на Вас накладатиметься штраф за неподання звітності.

Світлана 16-02-2011 11:55

Доброго дня, проконсультуйте нас) якщо ми виписали податкову накладну не платнику податку на додану вартість, в реєстрі видані податкові накладні в графі 6 що ми повинні проставляти? Дякую
Пані Світлано! Вам слід поставити "нулі".

Наталия 16-02-2011 11:7

Підскажіть будь-ласка як заповнити декларацію з податку на доходи фізичних осіб, а саме сплачені податки за грудень ставити в 04 чи 05 рядок?
Доброго дня Наталіє! При заповненні декларації про доходи у пункті 1.3 " Доходи, одержані мною від підприємницької діяльності" у рядку "4 "проставляється сума чистого доходу, а по рядку "5 "сума сплачених у 2010 році авансових платежів по податку з доходів фізичних осіб. З Вашого питання не зрозуміло, за які грудневі платежі Ви питаєте?

Людмила 16-02-2011 10:36

Добрий день!Подавала уточнюючий розрахунок "податку на прибуток" за 9 місяців 10р. в грудні2010р. , але зараз виявилось, що у декларації за 9 місяців не врахувала ще 500,00 грн. "інших доходів", як поступити правильно, знову подати нову уточнюючу за 9 місяців з врахованими всіма змінами (й цими 500 грн.), чи уточнити за рік. Чи можна подати уточнюючу на уточнюючу?Дякую.
Пані Людмило! Ви можете виправити помилку у І кварталі 2011 року, можете подати уточнюючу за 9 місяців. За рік уточнюючу подавати не потрібно, оскільки при поданні Вами уточнюючої за 9 місяців вс автоматично врахується за рік.

Світлана Яківна 16-02-2011 10:36

В декларації про доходи сумма виплаченого доходу в графі 02 проставляти стосовно доходу наранованого в січні (наприклад аванс) чи сюди також входить сплата зарплати за грудень (хоча в 1 ДФ груднева зарплата була показана як сплачена, так як сплачена в встановлені строки)?
Пані Світлано! Ми не маємо поки що жодної Інструкції з цього приводу, тому пишіть так, як вважаєте за потрібне.

Светлана 16-02-2011 9:51

Есть ли какие-то документы, где описывается порядок заполнения новой декларации по налогу с доходов физ. лиц?
Пані Світлано! Ні, таких роз'яснень немає. Пізніше вийде Інструкція.

гол. бух.ТОВ"Звенигородське племпідприємство" Ткаченко Л.Л. 16-02-2011 8:37

Як правильно заповнити графи 3,4 у розділі 2 реєстру отриманих податкових накладних
 Радимо пройти за адресою  http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=305853&cat_id=240136

Виктория Сергеевна 15-02-2011 23:3

Я проработала главным бухгалтером 4 месяца, и только сейчас обнаружила, что предыдущим бухгалтером не выписана налоговая накладная на сумму предоплаты, которая была 6 мес.назад. Поставка товара проходит в феврале, и сейчас я, конечно, выписываю по факту налоговую накладную.Как мне поступить- подавать "коригуючу" за весь период, как насчитать пеню? И буду ли я при проверке наказана?
Вам слід нарахувати пеню та фін. санкції з урахуванням норм ПКУ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...