Налоговая справка ГФС
Елена 16-02-2011 12:21
ФОП Ткаченко О.С. 16-02-2011 12:20
- фізична особа-підприємець – свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
- фізична особа, яка використовує найману працю, пов'язану з наданням послуг, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
- працівник, який влаштовується на роботу до фізичної особи, - трудову книжку, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
- особа, яка вперше шукає роботу і не має трудової книжки, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).
У разі реєстрації трудового договору особою, уповноваженою нотаріальним дорученням фізичною особою, така особа повинна пред'явити паспорт та подати: оригінал та належним чином завірену копію нотаріального доручення, а також у відповідних випадках зазначені в абзацах другому та третьому цього пункту документи.
Урегульовано порядок зняття з реєстрації трудового договору центром зайнятості в разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково.
Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.
Інша ситуація якщо підприємець є платником єдиного податку. В цьому випадку необхідно керуватися ще й законодавством про спрощену систему оподаткування. Згідно з п. 4 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. № 599, за кожного найманого працівника з початку його діяльності, але не менше ніж за повний місяць, потрібно сплатити 50% ставки єдиного податку підприємця та оформити в податковій інспекції за місцем реєстрації Довідку про трудові відносини найманого працівника з платником єдиного податку. Отже найманий працівник з першого дня роботи повинен мати довідку, отриману в податковій інспекції, навіть якщо оформлено строковий трудовий договір, який ще не зареєстровано в центрі зайнятості.
Нина Владимировна 16-02-2011 12:12
Юрій 16-02-2011 12:9
Світлана 16-02-2011 11:55
Наталия 16-02-2011 11:7
Людмила 16-02-2011 10:36
Світлана Яківна 16-02-2011 10:36
Светлана 16-02-2011 9:51
гол. бух.ТОВ"Звенигородське племпідприємство" Ткаченко Л.Л. 16-02-2011 8:37
Виктория Сергеевна 15-02-2011 23:3
ФОП Кравченко М.О. 16-02-2011 12:23
Звертаємо увагу на те, що, відповідно до трудового законодавства, в трудових правовідносинах задіяні дві сторони (роботодавець та працівник), які мають відповідні права та зобов'язання один по відношенню до іншого; цей перелік є виключний. Всі інші суб'єкти мають право втручання у взаємовідносини двох вищезазначених сторін лише у випадках та порядку, суворо регламентованих законодавством України.
Статтею 24 ? КЗпП України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою фізична особа повинна зареєструвати, у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, укладений у письмовій формі трудовий договір в державній службі зайнятості за місцем свого проживання.
Виходячи зі змісту пункту 6 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою та пункту 14 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, трудовий договір між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких перебуває у фізичної особи, другий - у працівника, третій - в центрі зайнятості, де цей трудовий договір зареєстровано.
Пунктом 7 Порядку визначено, що у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості.
Згідно з пунктом 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, розірвання трудового договору повинно бути підтверджено підписами сторін трудових відносин в усіх (трьох) примірниках трудового договору.
Після повідомлення сторонами центру зайнятості, відповідальна посадова особа центру зайнятості протягом трьох днів зобов'язана зняти трудовий договір з реєстрації. Про це робиться відмітка в книзі реєстрації трудових договорів.
У разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудового договору (фізичної особи-роботодавця чи найманого працівника) додержатись визначеного Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою механізму реєстрації та зняття з реєстрації трудового договору, укладеного між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, без присутності однієї з цих сторін, неможливо.
Відповідно до пункту 2.20.-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 р. за № 110, трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, нянькі, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників. Фізичні особи-роботодавці лише роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи центру зайнятості, в якому зареєстрований трудовий договір, і засвідчуються печаткою центру зайнятості.
Державна служба зайнятості у разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудових відносин, з належними документами, не має повноважень на зняття трудового договору з реєстрації. Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, за відсутності однієї зі сторін трудових відносин, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості буде подано рішення суду, яке набрало чинності, щодо припинення дії такого договору або визнання його таким, що втратив силу (з зазначенням конкретної дати). Також, згідно з пунктом 19 Форми трудового договору між працівником та фізичною особою, трудовий договір знімається з реєстрації у разі визнання його недійсним за рішенням суду.
Зверніть увагу! Наказом Мінпраці України від 14.10.2010р. №320 "Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2010 року за №1038/18333, внесено зміни до Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та викладено в новій редакції Порядок реєстрації договору.