Налоговая справка ГФС
Вікторія 01-06-2010 12:32
Любовь 01-06-2010 11:12
Ольга Василівна 01-06-2010 10:49
Аліса Валеріївна 31-05-2010 22:23
Александр СПД 30-05-2010 14:9
1. До витрат включають ті, які відносять до валових за ст. 5 “Валові витрати” або амортизують відповідно до ст.8 “Амортизація” Закону про прибуток.
2. Усі витрати повинні бути підтверджені документально.
3. Необхідно, щоб вони були безпосередньо пов’язані з доходами, отриманими в поточному звітному періоді.
4. Витрати повинні відповідати фактичній сумі валового доходу, отриманого у звітному періоді. Тобто збитків (від’ємного значення графи 7 Книги) у підприємця не буває.
Тільки дотримання принаймі трьох умов дає підприємцю повне право безперешкодно помістити свої витрати до графи 3 Книги.
Відповідальність підприємців за порушення порядку ведення Книги прямо передбачена ст. 164 КпАП. Так, за неналежне ведення обліку доходів і витрат або взагалі за його відсутність підприємця можуть попередити або покарати штрафом у розмірі від 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3*17 грн. = 51 грн.) до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8*17 грн. = 136 грн.).
Якщо протягом року після накладення першого адмінстягнення (штрафу або попередження) він не виправився, то порушника неодмінно оштрафують - від 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5*17 грн. = 85 грн.) до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8*17 грн. = 136 грн.).
Василь Юрійович 28-05-2010 14:35
Олексій 28-05-2010 13:11
Олена 28-05-2010 11:53
Ольга Василівна 26-05-2010 16:28
леся 26-05-2010 11:10
Визначення терміна «місце надання послуг» Закон про ПДВ не містить.
Загальне правило для визначення місця поставки послуг (умовно встановленого місця надання послуг) регламентовано в пп. «а» п. 6.5 Закону про ПДВ: місцем поставки послуг вважається місце, де особу, яка надає послугу, зареєстровано платником ПДВ. Винятками з цього правила є операції з надання окремих видів послуг (перелічених у пп. «в», «г», «д» та «е» п. 6.5 Закону про ПДВ), для визначення місця поставки яких встановлено окремі правила.
Переважна більшість послуг нерезидентам вважаються наданими за місцезнаходженням виконавця (на митній території України). Винятком, зокрема, є послуги інтелектуального, професійного характеру, які надаються:
• нерезидентам – юридичним особам, у яких відсутнє постійне представництво в Україні, – місце за межами митної території України;
• нерезидентам – юридичним особам, які мають постійне представництво в Україні, – митна території України;
• нерезидентам – фізичним особам, які мають місце постійної адреси або постійного проживання за межами митної території України, – місце за межами митної території України;
• нерезидентам – фізичним особам, які мають місце постійної адреси або постійного проживання на митній території України, – митна територія України.
Отже, якщо за правилами визначення місця поставки послуги вважаються наданими на митній території України, то вони оподатковуються ПДВ, якщо ж послуги вважаються наданими за межами митної території України, то об'єкт оподаткування ПДВ відсутній.
Олексій 25-05-2010 13:13
Алексей 02-06-2010 12:14
Перший момент. Зняття з обліку фізичної особи - підприємця як платника податків здійснюється в порядку, відповідному для платників податків - юридичних осіб. На фізичних осіб - підприємців поширюється дія пунктів 8.1 - 8.8 цього Порядку. Особливістю є лише те, що фізична особа після прийняття рішення про внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності подає до органу державної податкової служби, у якому вона зареєстрована як платник податків, такі документи:
- заяву про припинення платника податків за ф. N 8-ОПП (додаток 8), дата якої фіксується в журналі за ф. N 6-ОПП;
- оригінали документів, що видаються органами державної податкової служби платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою N 4-ОПП, інші довідки тощо) і підлягають поверненню до органу державної податкової служби, а також завірені органом державної податкової служби копії цих документів, якщо такі видавались та підлягають поверненню до органу державної податкової служби.
З метою оподаткування ліквідацією платника податків або його філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як підприємця, унаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та/або втрата статусу як платника податків відповідно до законодавства.
У 3-денний термін від дати внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про те, що фізична особа перебуває у процесі припинення, подати в орган державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, ряд документів.
У зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації фізичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим.
Другий момент. На загальну систему оподаткування Вас переведуть в ДПІ автоматично, якщо Ви не подасте заяву про те, що бажаєте бути платником єдиного податку (та, яку Ви писали щоквартально). Радикальних змін у поданні звітності не відбудеться - Ви ведете Книгу, подаєте декларацію (замість Розрахунку єдиного податку). І отриманий прибуток у ході Вашої діяльності Ви оподатковуєте за ставкою 15% (ПДФО), а також сплачуєте внески до Пенсійного фонду.