Налоговая справка ГФС

Світлана 15-03-2010 16:35

Підскажіть будь ласка, ФОП на загальній системі оподаткування придбав автомобіль, чи потрібно здавати звіт за забруднення?, якщо вартість палива він не включав в свої витрати.
Пані Світлано! Якщо Ви не включаєте вартість палива до витрат - то Ви не є платником збору за забруднення.

Сергей. 15-03-2010 8:49

Я прадприниматель, плательщик единого налога. В ноябре 2009 г. мой объем выручки от реализации товаров за год превысил 500000 грв. Что делать? Нужно ли сумму превышения над предельным объемом выручки облагать подоходным налогом в общем порядке?
Пане Сергію!
Відповідно до Листа ДПА України від 13.08.2007 р. N 4005/г/17-0715 (додатково див. листи
Державної податкової адміністрації України від 25 липня 2008 року N 581/3/17-0710,
від 27 серпня 2008 року N 331/2/16-1510) зазначено наступне.
 
Законом України від 22.05.2003 N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" (пп. 9.12.1 п. 9.12 ст. 9), далі - Закон N 889, встановлено, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.
До спеціального законодавства належить, зокрема, спеціальна (спрощена) система оподаткування обліку і звітності, порядок провадження якої здійснюється фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності за правилами, встановленими Указом Президента України від 03.07.98 N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу Президента України від 28.06.99 N 746) (далі - Указ).
Відповідно до статті 2 Указу фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок за ставкою, встановленою місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності.
Види діяльності зазначаються в Свідоцтві платника єдиного податку, порядок видачі якого затверджено наказом ДПА України від 29.10.99 N 599, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.11.99 за N 752/4045, і саме від виду (видів) діяльності залежить розмір єдиного податку, який повинен сплачуватися.
При цьому, єдиний податок сплачується виключно з доходів, одержаних фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності з додержанням вимог Указу, зокрема, якщо дохід платника єдиного податку не перевищує 500 тис. грн. на рік, а в трудових відносинах перебуває не більше 10 осіб.
Якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, отримує доходи за умов, відмінних ніж встановлено Указом для провадження спрощеної системи оподаткування, зокрема, якщо дохід (виручка) перевищує 500 тис. грн. на рік, то враховуючи, що такі доходи одержані суб'єктом підприємницької діяльності, сума такого перевищення підлягає оподаткуванню у порядку, встановленому ЗУ “Про податок з доходів фізичних осіб”.
 
 

Вікторія 14-03-2010 22:12

Підкажіть, чи оподатковується податком з доходів фізичних осіб кошти, які формували статуний фонд ТОВ, отримані після ліквідації ТОВ. ( Тобто я була засновиком ТОВ, і чатса коштів становила 95 000 грн., потім ТОВ ліквідували і кошти повернули )
Пані Вікторіє! Якщо Вам повернули кошти в тому ж розмірі, в якому Ви їх вкладали - то об'єкту для оподаткування податком з доходів фізичних осіб немає.

ЧП Довгань Е. О. 13-03-2010 14:20

Доброго дня. Я хочу зареєструватись як фізична особа на єдиному податку. Діяльність: посередництво між крупними оптовими фірмами та мережею магазинів роздрібної торгівлі. Мене цікавить питання: яку звітність слід здавати в податкову інспекцію? ...І ще один дуже важливий для мене нюанс: яку документацію слід вести щодо придбання мною товару? (так як товар я беру на оптовому ринку і, звістно, жодних документів і накладних до придбаного товару не додаються). Як товари "оприходовать", і чи слід це робити взагалі?! Дякую за відповідь.
Шановний пане!  Вся діяльність, пов'язана з єдиним податком регламентована Указом Президента № 727 від 03.07.1998 р. "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".
 

Семененко Людмила Іванівна, гол.бух-р., ТОВ "М"ясопереробне підприємство "Полісся" 12-03-2010 17:8

Підкажіть , будь-ласка, СПД розраховується з нашим підприємством готівкою.При оприбуткуванні готівки в касу за нашу продукцію (м"ясо) є гранична сума готівкового розрахунку 10 000 грн? Ця виручка здається до банку в день надходження? Ліміт каси не встановлено. Обов"язкове встановлення ліміту каси?
Пані Людмило! Це питання не відноситься до компетенції податкових органів. Можемо порадити прочитати Постанову Правління НБУ № 32 від 09.02.2010 р.

Татьяна 12-03-2010 15:18

ТОВ - платник єдиного податку в розмірі 10%. 1.Як правильно в книзі обліку доходів і витрат в гр.7 відображається заробітна плата і нарахування на неї- при нарахуванні чи при отриманні з банку( нараховано в січні , а отримано з банку та здійснено перерахування податків у лютому)? 2.Чи відобрається в гр.?7 перерахований до бюджету єдиний податок? перерахування до врахову плательщик единого налога 10%.Как правильнов графе .
Пані Тетяно!
 Відповідно до Порядку ведення Книги...., затвердженого Наказом ДПА У від 13.10.98 р. № 477,  у графі 7 відображається фактична сума витрат, проведених з розрахункого (поточного) рахунку та каси підприємства, у зв'язку з продажем продукції (товарів, робіт, послуг), здійсненням фінансових операцій, а також від іншої діяльності.
 

Ольга 12-03-2010 12:3

Подскажите пожалуйста как правильно заполнять додаток 26 в ПФ, а то мнения разделились.В третей колонке писать сумму единого налога или ед.налог * 42%???
Пані Ольго! Питання подання звітності до Пенсійного фонду не відноситься до компетенції податкових органів. 

світлана 11-03-2010 21:9

я як платник єдиного податку на протязі 2008-2009р хочу перейти на фіксований податок (в зв*язку закриттям магазину) і почати торгувати на ринку з 1.04.2010р .якщо можливо .то в якій формі подати заяву і в які терміни сплатити фіксований податок (буду вдячна......)
Пані Світлано! Так, Ви можете перейти на фіксований податок. Для цього Вам слід подати заяву довільної форми  до ДПІ за місцем Вашої реєстрації.
Основним нормативно-правовим актом для суб'єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб (далі – СПД), платників фіксованого податку (далі – ФП), є Декрет № 13, що висуває загальні вимоги до роботи на спрощеній системі оподаткування зі сплатою цього податку.
Згідно зі статтею 14 Декрету № 13 громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податку шляхом придбання патенту. Проте необхідне виконання таких умов:
 
– кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з підприємцем (включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності), не повинна перевищувати п'яти (до уваги береться не середньооблікова чисельність працівників, як у випадку, наприклад, з юридичними особами, а саме кількість);
 
– валовий дохід підприємця від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 календарних місяців, що передували місяцю придбання патенту, не повинен перевищувати 7000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 119000 грн. (17 грн. · 7000);
 
 
– підприємець має здійснювати підприємницьку діяльність з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг на ринках зі сплатою ринкового збору.
 
Робота СПД на ФП передбачає саме торгівлю на ринку. За право займання торговельного місця на ринку за кожний день торгівлі справляється ринковий збір у порядку, визначеному законодавством.
 
Місцева рада залежно від територіального розташування місця торгівлі встановлює для СПД ставку ФП у межах від 20 до 100 грн. за календарний місяць.
 
Для одержання патенту на право сплати ФП СПД подає до податкового органу за місцем постійного проживання складену в довільній формі заяву, яка має містити (Порядок № 137):
 
– інформацію про місце здійснення підприємницької діяльності;
 
– П. І. Б. заявника – платника ФП;
 
– ідентифікаційний номер платника ФП;
 
– вид діяльності (наприклад, роздрібна (дрібнооптова) торгівля на ринках, надання супутніх такому продажу послуг);
 
– перелік та ідентифікаційні номери осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником ФП (включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності);
 
– інформацію про доходи платника ФП від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 місяців або про неотримання таких доходів.
 
Податковий орган зобов'язаний видати патент протягом трьох робочих днів з дня прийняття оформленої належним чином заяви від платника ФП.
 
Відповідно до підпункту 14.2 Інструкції № 12 патент видається СПД на строк від одного до дванадцяти календарних місяців. Вибір здійснює платник ФП, сплачуючи авансом за відповідний період податок за себе і за найманих працівників. Тобто якщо ФП за місяць складає 100 грн., а підприємець наймає 4 особи, то він має доплатити додатково ще 200 грн. (100 грн. · 50 % : 100 % · 4). Крім того, в разі найму осіб протягом дії патенту потрібно повідомити про сплату ФП за них податковий орган, який зобов'язаний внести відповідні зміни до патенту в строки, передбачені для його видачі. У разі подовження терміну дії патенту, згідно з пунктом 8 Порядку № 137, на зворотному боці оригіналу цього документа робиться відповідна відмітка за підписом керівника податкової інспекції (заступника керівника), а саме: «Термін дії патенту подовжено з (число, місяць (літерами), рік) по (число, місяць (літерами), рік) на підставі (назва документа про сплату ФП)». Якщо протягом строку дії патенту місцева рада змінює розмір ФП, перерахунок цього податку не здійснюється.
 
 
Сплата фіксованого податку відбувається шляхом придбання патенту.
Патент видається за вибором приватного підприємця на строк до 12 календарних місяців, але не менш як на один місяць (30 календарних днів). У разі коли протягом строку дії патенту відповідною місцевою радою змінюється розмір фіксованого податку, перерахунок його не здійснюється 
 
Декларації подаються наростаючим підсумком з початку року (за квартал, півріччя, три квартали, рік) у строки, визначені законом (протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, тобто не пізніше: 10 травня – за I квартал, 9 серпня – за перше півріччя, 9 листопада – за 9 місяців, 9 лютого наступного року – за звітний рік).
У декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний податковий період, за який здійснюється оподаткування 
 
Дякуємо за запитання.

Любовь 11-03-2010 10:28

Підкажіть будь-ласка, чи прийнято нове законодавство про роботу фізичної особи-підприємця (не має право бути підприємцем і одночасно директором фірми). Де можна про це детально прочитати? Дякую.
Пані Любове! Це питання не відноситься до компетенції податкових органів.

раиса николаевна 10-03-2010 18:11

Добрый день! Я хочу создать сайт и размещать на нем рекламу разных организаций. Нужно ли регистрировать ЧП и какие нужно платить налоги? Какие законы и нормативные документы мне нужно изучить перед началом деятельности?
Пані Раїсо!Оскільки Ви створюєте сайт з метою отримання прибутку, то Вам необхідно реєструватись приватним підприємцем.
Ви можете оформити свою діяльність як приватний підприємець на єдиному податку. Ставка цього податку для діяльності,яку Ви обрали (реклама)в м. Черкаси становить 200 грн.на місяць(ця інформація є на сайті www.sta.ck.ua на банері Інформація для платників податків жителів м. Черкаси). Особливості здійснення такої діяльності регламентовані Указом Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" № 727 від 03.07.1998р. Також Ви буде сплачувати податок з реклами, для цього радимо почитати ЗУ "Про рекламу".
Дякуємо за запитання.

Алевтина 10-03-2010 17:6

Я плательщик единого налога , если за первый квартал доход составил 180 тыс.грн., могу ли я далее работать на едином до достижения суммы дохода 500 тыс.грн.
Пані Алевтино! Так, Ви можете працювати на єдиному податку до тих пір, доки Ви виконуєте всі умови, визначені Указом Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності..."
Дякуємо за запитання.

Людмила 10-03-2010 12:7

ПП у 2009 рік був на загальній системі оподаткування, здавав декларації де вказував доходу не отримував, надійшло податкове повідомлення про визначення суми податкового зобов’язання за платежем податок з фізосіб на сумму 18, 75 грн. за кожний квартал, але ж у п. 3 статті 14 Декрету КМУ "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.92 р.№ 13-92 зазначено насатупне. 3. Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рік. На якій підставі та з якої суми нараховано даний податок?
Пані Людмило, Вам доречніше звернутися до податкового інспектора. Ми не в змозі підняти Вашу справу та встановити причину нарахування податкових зобов"язань. Вибачте.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...