Налоговая справка ГФС
Ірина 29-04-2015 16:10
За останні 12 місяців, а не календарного року.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Юрий 29-04-2015 14:3
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Юрий 29-04-2015 13:46
Основные виды вторсырья:
Резина;
Бумажные бумажно-целлюлозные материалы (картон и бумага);
Полимерные материалы (полиэтилен, пластик);
Стекло;
Согласно законам Украины, в данный момент, лицензия на сбор и заготовку вторсырья касается только резиновых ( в том числе, изношенных шин) и полимерных отходов.
Сбор и заготовка других видов отходов – макулатуры, текстиля, кожи, стеклобоя и стеклотары, опилок лицензированию не подлежит.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Георгій 29-04-2015 11:4
В 2015 році податок з нерухомості сплачується по Закону, який діяв у 2014 році, там ФОП відносиличь до громадян, тому поки що не подаєте і не сплачуєте. А вже будете в 2016 році.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
головний бухгалтер 29-04-2015 10:11
Пільга застосовується з дня подачі заяви працівника, якщо є заява, то застосовується.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина 28-04-2015 18:28
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону №265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.
Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).
У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.
Дякуємо.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Алла 28-04-2015 17:25
Періодичність проведення планових перевірок визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, він може бути високим, середнім та незначним. Такий підхід до встановлення періодичності перевірок не є новим, його застосовують при перевірках інших сфер діяльності суб’єктів господарювання, зокрема відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V. Зазначимо, що, згідно зі ст. 2 цього закону, його чинність не поширюється на здійснення заходів контролю органами ДФС, а отже, застосування цілої низки гарантій, наданих підприємствам при перевірці, не можуть бути застосовані до податкових перевірок.
Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарні роки, із середнім — не частіше, ніж раз на два календарних роки, з високим — не частіше одного разу на календарний рік.
Податковий ризик, відповідно до ПКУ, — це можливість втрати бюджетних надходжень внаслідок вірогідного або встановленого порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДФС. Податкові ризики встановлюються під час первинного аналізу податкової інформації, отриманої із внутрішніх або зовнішніх джерел, а також під час проведення органами ДФС вторинного аналізу діяльності платника податків, у тому числі й під час доперевірочного аналізу.
Нагадаємо, що, згідно зі ст. 72 ПКУ, для забезпечення діяльності органів ДФС використовується, зокрема, інформація про фінансово-господарські операції платників податків, про результати здійснення державного контролю за господарською діяльністю платника податків, за результатами податкового контролю. З метою отримання податкової інформації контролюючі органи, відповідно до п. 73.5 ПКУ, мають право проводити зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків. Таким чином, наявний у контролюючого органу обсяг інформації уможливлює формування переліків підприємств з найбільшими ризиками несплати податків з мінімальним втручанням у бізнес та виключенням впливу людського фактора. Про це йдеться, зокрема, в листі Міністерства доходів і зборів України від 15.08.2013 р. № 9080/6/99-99-22-04-02-15 (далі — Лист № 9080).
У ПКУ також передбачено, що платники податків — юридичні особи, у яких сума сплаченого до бюджету ПДВ становить не менше 5 % від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не 5 % від задекларованого доходу, включаються до плану-графіка не частіше одного разу на три календарні роки. Звертаємо вашу увагу, що п. 77.2, який містить цю норму, передбачає ще одну вимогу — відповідність юридичної особи критеріям, визначеним у п. 154.6 ПКУ. Проте після внесених до ПКУ змін ст. 156 в кодексі вже нема, що робить наведену вимогу беззмістовною. Норма про перевірку раз на три роки не поширюється на платників податків у разі порушення ними положень ст. 45, 49, 50, 51, 57 ПКУ.
Рішення про проведення планової перевірки ухвалює керівник ДФС, воно оформлюється наказом (п. 77.4 ПКУ). Зазначимо, що докладна інформація про порядок проведення планових документальних перевірок міститься в Методичних рекомендаціях щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, що їх затверджено наказом ДФС України від 31.07.2014 р. № 22
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ярослав 28-04-2015 17:7
Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (підпункт 266.9.1 пункт 266.9 статті 266 Кодексу).
Обчислення суми податку проводиться відповідно до пункту 266.7 статті 266 Кодексу. Щодо обліку, слід зазначити, що Департаментом доходів і зборів з фізичних осіб разом з профільними підрозділами проводиться постійна робота по удосконаленню
АС «Нерухомість»
ІС «Податковий блок», в тому числі робота з наповнення реєстру платників податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Вероника Октавиановна - бухгалтер 28-04-2015 17:2
Основне місце роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору та знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.
Якщо база нарахування єдиного внеску за місяць менша, ніж розмір мінімальної заробітної плати, то база для нарахування визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Отже, підприємство має нарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати. При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Іван, підприємець 28-04-2015 16:51
Фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують суму військового збору в розмірі 1,5 відсотка сукупного чистого доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є 2015 рік.
Терміни сплати військового збору:
для фізичних осіб – підприємців, – до 19 лютого 2016 року;
для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 серпня 2016 року.
Щодо утримання податковими агентами військового збору при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність.
Пунктом 177.8 статті 177 ПКУ визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до пункту 178.5 статті 178 ПКУ встановлено, що під час виплати суб'єктами господарювання – податковими агентами фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Тобто, суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за здійснення ними своєї діяльності, не є податковими агентами щодо таких доходів.
Отже, з метою уникнення подвійного оподаткування військовий збір не утримується суб'єктами господарювання та/або самозайнятими особами при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за здійснення ними своєї діяльності, якщо фізичною особою надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, або копію довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Дякуємо.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Раїса 27-04-2015 17:52
Податковий розрахунок по воді та нормативи розрахунку податку по використанню води, в порівнянні з минулим роком, не змінилися. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. В 2015 році коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель складає 1,249.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Виборний О.А. 29-04-2015 16:26
Якщо Ви проводите лише безготівкові розрахунки, то РРО не потрібно використовувати.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області