Налоговая справка ГФС

Ліда 23-03-2015 17:50

Реєструюсь ФОП на другій групі, не є платником ПДВ, скільки потрібно сплачувати податку та який термін?
Доброго дня!

Відповідно до ст. 293.2 ПКУ платники єдиного податку другої групи сплачують 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на 1 січня звітного року (1218 грн. в 2015 році). Сплата здійснюється щомісячно авансовими внесками за поточний мі­сяць не пізніше 20-го числа.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Іра Дзень 23-03-2015 17:48

Доброго дня! Допоможіть розібратися:у рядку 20.3 розділу ІІІ декларації ПДВ зазнається сума, на яку збільшено/зменшено залишок від’ємного значення, сформованого після 1 лютого 2015 року, за результатами перевірки контролюючого органу, а як показати суму яка була сформована ще до 1 лютого?
Доброго дня!

Збільшення або зменшення за результатами перевірки контролюючого органу залишку від’ємного значення, сформованого до 1 лютого 2015 року, вказується в графі 10 додатка 2 до декларації за звітний період, в якому було винесено та узгоджено рішення за результатами перевірки, та переноситься до рядка 28 розділу ІV такої декларації.

Дякуємо за питання!

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Володя 23-03-2015 17:40

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка яким чином правильно відобразити у декларації по пдв суму відємного значення на відшкодування? Дякую!
Доброго дня!

Для коректного заповнення сум, які вказуються в графах 4 та 5 таблиці 1 до декларації, платнику податку доцільно до дати подання такої декларації звернутися до контролюючого органу, в якому такий платник податків перебуває на обліку, для звірки залишків від’ємного значення станом на 01.02.2015 у розрізі податкових періодів їх виникнення.

Залишки від’ємного значення, які були задекларовані в звітних періодах до 1 лютого 2015 року, за винятком непогашеного залишку сум податку на додану вартість, що був заявлений за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, та суми, що була включена до графи 20.1 декларації за лютий 2015 року, повинні бути повністю перенесені до граф 2 – 4 таблиці 1 Ці суми надалі можуть бути спрямовані або для збільшення реєстраційної суми (підпункт "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу) або задекларовані до повернення платнику на поточний рахунок у порядку, що діяв у 2014 році (підпункт "б" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).

Непогашений залишок сум податку на додану вартість, що був заявлений за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, переноситься до графи 5 таблиці 1 до декларації повністю або частково за бажанням платника.

Таке рішення платник податку повинен прийняти одноразово та відобразити в графі 5 таблиці 1 до декларації за лютий 2015 року.

Це обумовлено тим, що у випадку, якщо платник має бажання отримати залишки сум бюджетного відшкодування, які залишилися невідшкодованими станом на 01.02.2015, як бюджетне відшкодування на рахунок у банку, такі суми не переносяться до графи 5 таблиці 1 до декларації за лютий 2015 року і продовжують обліковуватися в інтегрованій картці платника податку (далі – ІКПП) та відшкодовуються на рахунок платника у банку згідно з нормами Кодексу.

Дякуємо за питання!

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія 23-03-2015 16:13

Доброго дня, шановне товариство,приємно читати ваші коментарі і відповіді,але аргументації чому саме на 200 грн, я маю виписати податкову накладну я не знайшла(запитання від 20.03.2015 17:13),адже коли я випишу на 200 грн (ПДВ - 33,34),тоді в мене не буде збігатися сума ПДВ ,та яка в ПН, і яка вибита продавцем по касовому чеку. обгрунтуйте будь-ласка свою відповідь ,якщо можна дайте ссилку на нормативний документ де прописано що при продажу товару кінцевому споживачу ,на акциз нараховується ПДВ,дуже вдячна!!!
Доброго дня!

Пунктом 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) передбачено, що база оподаткування податком на додану вартість при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Разом з цим, відповідно до пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ базою оподаткування акцизним податком є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Враховуючи зазначене, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів нараховується на вартість підакцизних товарів, яка, в свою чергу, включає суму ПДВ, розраховану відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

Статтею 201 ПКУ визначено порядок складання податкових накладних, а також зазначені обов’язкові реквізити, які повинні містити податкові накладні.

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі - Порядок).

Так, пунктом 15 Порядку визначено порядок заповнення окремих рядків податкових накладних.

У податковій накладній відображається, зокрема вартість товару, що постачається (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару. Відображення у податковій накладній суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів ПКУ та Порядком не передбачено.


Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віра 23-03-2015 16:12

Доброго дня! Підкажіть, де потрібно заповняти в декларації про майно і доходи внески в страхову компанію Граве Україна?
Доброго дня!

По перше, для отримання податкової знижки подається податкова декларація про майновий стан і доходи та додаток 6 до неї, в якому відображаються понесені витрати.

Надання документів разом із декларацією Податковим кодексом не передбачено, але для пришвидшення проведення повернення рекомендовано надати копії документів, що підтверджують витрати (чеки, квитанції, укладені угоди).

В іншому випадку, заповнення страхових внескій зазначаються в Розділі VI. Відомості про фінансові зобов’язання підлягають декларуванню відомості про фінансові зобов’язання декларанта і членів його сім’ї на користь інших юридичних і фізичних осіб внаслідок укладання договорів та інші витрати у звітному році: добровільне страхування, недержавне пенсійне забезпечення, утримання зазначеного у декларації нерухомого майна, транспортних засобів й активів, погашення основної суми позики (кредиту ), інші витрати.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ФОП Івашин Ігор Володимирович 23-03-2015 15:17

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи платник єдиного податку 2-ї групи з видом діяльності - оброблення металів, може надати такі послуги юридичній особі? Чи може платник єдиного податку від свого імені (як фізична особа) укласти цивільно-правовий договір на виконання робіт? Дякую за відповідь.
Доброго дня!

Платник єдиного податку 2 групи має право надавати послуги СГД-юридичним особам -  платникам єдиного податку.

Громадянин від свого імені має право укладати цивільно - правові угоди з СГД - юридичними або фізичними особами.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Дмитро 23-03-2015 11:57

Доброго дня. В 2014 р. отримав у спадок по заповіту будинок в сільській місцевості від діда. Який відсток податку потрібно буде сплатити і від якої вартості? Від вартості вказаної в свідоцтві про отримання спадщини чи від вартості вказаної в довідці-характеристиці БТІ? Дякую за відповідь.
Доброго дня!

Ставка п’ять відсотків застосовується для будь якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто, всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці п’ять відсотків податку на доходи фізичних осіб.

При оформленні права на спадщину необхідно врахувати деякі особливості :

- для нарахування податку на доходи фізичних осіб при отриманні спадщини  у вигляді нерухомого майна застосовується оціночна вартість майна, але не нижче вартості, визначеної у довідці бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

АННА 23-03-2015 11:24

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДОДАТОК 2 ДО ПОД. НАКЛАДНОЇ ЯКА ВИПИСАНА МИНУЛОГО РОКУ?
Доброго дня!

Відповідно пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ за вибором платника податку, який він відображає у заяві (заповнюючи текстову частину Додатка 2), залишки від’ємного значення, які виникли в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року:

або збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначену пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за період, в якому було здійснено таке збільшення (підпункт "а");

або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла у 2014 році (підпункт "б").

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 23-03-2015 10:53

Доброго дня, державне підприємство має на балансі, крім виробничих приміщень, адмінбудівлю, вбиральню, столову,гараж, склад. Скажіть, будь ласка, всі ці приміщення не є об"єктом оподаткування податком на нерухомість, як будівлі промисловості? Якщо будівля буфету не використовується, як буфет вже років з 20 ? там зберігаються деякі матеріали.
Доброго дня!

Визначення   основних   та   допоміжних   приміщень об'єктів виробничого призначення наводяться у відповідних ваших відомчих нормативах.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія 20-03-2015 17:13

Доброго дня,підкажіть будь-ласка як я маю правильно розрахувати дані для заповнення податкової накладної підакцизного товару? Чи правильно я вчиняю? Я продала алкогольний напій вартістю 200 грн.,акцизний податок 5% становить 10 грн.,отже 200-10=190 / 6= 31,66 грн. 200 грн. загальна сума продажу.,10грн- акцизний податок, а податкову накладну я виписую на 31,66 грн ПДВ і сума з ПДВ=190грн.
Доброго дня, шановна Наталія ! ПДВ нараховується на загальну суму продажу товару, в Вашому випадку на суму 200 грн. , без вирахування  акцизного прдатку і відповідно сума ПДВ становитиме 33, 34 грн. На вказану суму виписується податкова накладна.

Дякуємо за запитання. 

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лілія 20-03-2015 16:57

Доброго дня! Які сроки подачі декларації про майновий стан і доходи за пай, та сроки уплати податку?
Доброго дня, шановна пані Лілія ! Оподаткування доходу від надання в оренду майна, в тому числі земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) регулюється ст. 170 Податкового кодексу України ( далі - ПКУ). Відповідно до якої при здаванні в оренду земельного паю податковим агентом, тобто відповідальним за нарахування, утримання і  перерахування податку з доходів фізичних осіб є орендар. Доходи від здавання в оренду паю оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставками 15%  (20%). При цьому до таких виплат податкова соціальна пільга не застосовується. Відповідно до ст. 179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів. Отже, у разі дотримання вимог ПКУ податковим агентом (орендарем паю), декларацію про майновий стан і доходи за наданий в оренду земельний пай, Вам складати не потрібно.

Слід зазначити, що деклараційна кампанія проводиться щорічно с 1 січня до 1 травня, а сплачується податок на доходи фізичних осіб за задекларованними доходами фізичною особою самостійно до 1 серпня п.р. 

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

ТОВ Аграрій 20-03-2015 16:20

Які переваги застосування податкового компромісу?
Доброго дня! Сума заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та ПДВ сплачується в розмірі 5% такої суми. При цьому 95% суми заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств або ПДВ вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується. Сума погашеного податкового зобов’язання з податку на прибуток або ПДВ в розмірі 95% внаслідок застосування податкового компромісу не враховується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...