Налоговая справка ГФС

ФОП Ярослав 03-03-2015 11:43

Добрий день! Підприємець на загальній системі оподаткування повинен сплачувати військовий збір від суми чистого доходу ? Якщо так , то як звітуватись ?
Доброго дня!

З 1 січня 2015 року набрали чинності зміни внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб – підприємців.

Пунктом 16-1 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу (підпункт1.1 пункт 16-1 підрозділу 10 Кодексу), тобто:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент. 

Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 Кодексу (підпункт 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 Кодексу).

При цьому, підпунктом 1.2 пунктом 16-1 підрозділу 10 Кодексу встановлено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. 

Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 цього Кодексу.

Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пункт 177.2 статті 177 Кодексу).

Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. 

Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія 03-03-2015 9:58

Доброго дня. Я платник другої групи єдиного податку. Маю двох найманих працівників. Чи можу я навати будівельні послуги юридичній особі - платнику єдиного податку?
Доброго дня!

Відповідно до норм Податкового кодексу України (ПКУ), платник єдиного податку 2 групи має право надава послуги  платникам єдиного податку або громадянам, в іншому випадку - це буде порушення норм ПКУ ( умов перебування на спрощеній системі оподаткування)

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія Іванівна 03-03-2015 9:53

Доброго дня! Будь-ласка, поясніть як починаючи із звіту за лютий місяць поточного року сплачувати ПДВ до бюджету, через відкриті в казначействі рахунки чи з поточного рахунку підприємства,?Якщо ч/з казначейський рахунок, то в який термін потрібно переказати на нього кошти щоб до бюджету сплата була вчасно - не пізніше 20 числа?
Доброго дня!

Датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015 для суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 01.02.2015, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані як платники ПДВ у будь-який період після 01.02.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

Більш детально з даного можна ознайомитися в листі ДФС України від 19.01.2015 №1403/7/99-99-19-03-01-17 "Про систему електронного адміністрування ПДВ"

http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/179740.html

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Александра Юрьевна 02-03-2015 17:49

Есть ключи бесплатные миндоходов,ОПЗ,Соната.Как получить налоговую накладную от поставщиков?
Добрий день!

ВИДЕО - ИНСТРУКЦИЯ ПОЛУЧЕНИЯ НАЛОГОВОЙ НАКЛАДНОЙ С ПОМОЩЬЮ ЗАПРОСА ГФС В СИСТЕМЕ ДЛЯ РАБОТЫ С ЭЛЕКТРОННОЙ ОТЧЕТНОСТЬЮ СОНАТА

http://prokey.org.ua/content/poluchenie-nalogovoy-nakladnoy-pomoshchyu-zaprosa-neposredstvenno-iz-ernn-gfs-dlya-sistemy-0

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Іванов В.А. 02-03-2015 16:53

Як правильно сплачувати замельний податок за 2015 рік для бюджетних організацій. Раніше бюджетні організації були звільнені від сплати цього податку
Добрий день!

Згідно з п.п. 284.1 ст. 284 Кодексу органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Відповідно до п.п. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 Кодексу рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування визначених місцевих податків та зборів.

До 25 грудня року, що передує звітному, органи місцевого самоврядування повинні подавати контролюючим органам рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг з сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам (абз. другий п.284.1 ст.284 Кодексу).

Зміни до зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися такі зміни.

Якщо органи місцевого самоврядування не оприлюднили та не надали у встановлені чинним законодавством терміни відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішень щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам, плата за землю в 2015 році справляється відповідно до вимог п.п. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Кодексу із застосуванням ставок земельного податку 2014 року з урахуванням коефіцієнта індексації – 1,249.

Для окремих категорій землекористувачів нормами Кодексу визначено умови, за яких вони можуть бути платниками плати за землю.

Зокрема, при переході права власності на будівлі земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку (до 1 січня 2015 року — з дати реєстрації права власності на нерухоме майно).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

З огляду на викладене, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування необхідно провести інвентаризацію земельних ділянок і землекористувачів та організувати роботу щодо оформлення права землекористування відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України.

Особлива увага приділяється наданню права місцевим радам у межах повноважень, визначених Кодексу, приймати рішення щодо встановлення ставок земельного податку.

Так, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки (п. 274.1 ст. 274 Кодексу).

Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності).

Крім того, у статті 277 Кодексу визначено ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Також відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Обов'язковість проведення нормативної грошової оцінки земель передбачено ст. 13 Закону України “Про оцінку земель”, а періодичність проведення – статтею 18 цього Закону: не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Своєчасне проведення (повторної) нормативної грошової оцінки земельних ділянок у населених пунктах України у терміни, визначені чинним законодавством, – джерело додаткових надходжень до місцевого бюджету з плати за землю.

Додатково повідомляємо, що за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9 відсотка.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Кодексу, станом на 1 січня 2015 року складає 1,249.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 – 1,059, 1998 – 1,006, 1999 – 1,127, 2000 – 1,182, 2001 – 1,02, 2005 – 1,035, 2007 – 1,028, 2008 – 1,152, 2009 – 1,059, 2010 – 1,0, 2011 – 1,0, 2012 – 1,0, 2013 – 1,0 та 2014 – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Отже з 1 січня 2015 року бюджетні установи вилучено із числа пільговиків зі сплати земельного податку. Відтепер пільгу з його сплати бюджетні установи можуть отримати лише за рішеннями міських, сільських і селищних рад.

Тож бюджетні установи повинні до 20 лютого надати декларації по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) на 2015 рік за ставками, що діяли до 31 грудня 2014 року.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 02-03-2015 15:49

Добрий день. Чи передбачена відповідальність за подання фінансової звітності до органів ДФС не одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток, а після граничного терміну подання декларації на прибуток (сама декларація подана своєчасно). Дякуємо.
Добрий день !

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 02-03-2015 15:43

Добрий день. Чи передбачена відповідальність за подання фінансової звітності до органів ДФС не одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток, а після граничного терміну подання декларації на прибуток (сама декларація подана своєчасно). Дякуємо.
Добрий день!

Відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
У складі фінансової звітності платник податків зазначає тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою Міністерством фінансів України.
Неподання фінансової звітності, внесення неправдивих даних до фінансової звітності згідно зі статтею 164 прим.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одно з зазначених порушень, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
КУпАП не передбачено право органів державної податкової служби складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності платниками податків, але положеннями статті 234 прим. 1 КУпАП встановлено, що органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні (з 23.11.2011 органи державної фінансової інспекції) розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства з фінансових питань (стаття 164 прим.2), порушенням порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (частини третя – сьома статті 166 прим. 6).
З урахуванням викладеного до платників податків у випадку неподання фінансової звітності передбачено адміністративну відповідальність.
Органи державної фінансової інспекції мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі статті 164 прим.2 КУпАП у випадках неподання фінансової звітності підконтрольними їй установами та суб’єктами господарювання.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ЕЛЕНА 02-03-2015 13:57

Включается ли в рассходы предпринимателя акцизный налог с алкоголя и табака.
Добрий день !

Відповідно до п.177.4.статті 177 до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать:

-. витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат;
- витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);
-обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;
- суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом;
- інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ruslan 02-03-2015 10:24

Доброго дня. Потрібна допомога, інструкція, зразок заповнення декларації для отримання податкової знижки за навчання. Чи потрібно враховувати в дохід виплати по безробіттю, якщо пів року працював, пів року знаходився в центрі зайнятості? Дякую.
Добрий день!
В Вашому випадку при заповненні декларації для отримання податкової знижки за навчання
не враховується в дохід виплати по безробіттю.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олена 01-03-2015 15:51

У нас на підприємстві є мобілізований працівник, 18 березня виповнюється рік, 19 березня ми згідно закону його звільнюємо - чи повинна я нараховувати йому компенсацію за невикористану відпустку при звільненні. Дякую
Добрий день!

Право на відпустку, і відповідно, нa компенсацію за невикористану відпустку мaють громадяни України, щo перебувaють y трудових відносинах з підприємствами, устaновами, організаціями незалежно вiд форми власності aбо якi працюють у фізичної особи зa трудовим договором.

Але грошова компенсація виплачується не за всі види невикористаних відпусток. Наприклад, згідно cт.24 Закону oб відпустках компенсується невикористана звичайна щорічна відпустка а також додаткова відпустка працівникам, щo мають дітей.

Щорічна відпустка — це:

01 - щорічна основна відпустка (зг. cт.6 Закону пpо відпуcтки);
02 - щорічна додаткова відпустка зa роботу зi шкідливими тa небезпечними умовами праці (cт.7 Закону oб відпустках);
03 - щорічна додаткова відпустка зa особливий характер праці (cт.8 Закону прo відпустки).

Додаткова відпустка працівникам, щo мають дітей, — цe соціальна відпустка, що надається:

01 - жінці, що працює і має два абe більшe дітей до 15 років, aбo дитину-інваліда, або ж що усиновила дитину;
02 - самотній матері;
03 - батьку, що виховує дитяти без матері (у тoму числі в рaзі тривалого перебування матерi в лікувальній установі);
04 - особі, що узяла дитину під опіку, aбo одному з приймальних батьків.

Компенсація за невикористану відпустку згiдно законодавству виплачується в таких випадках:

01 - за бажанням працівника;
02 - звільнення працівника;
03 - переведення працівника нa роботу в інше підприємство;
04 - заміна щорічної відпустки на грошову компенсацію;
05 - смерть працівника.

На даний час Ваше питання законодавчо не врегульовано

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Таня 28-02-2015 11:14

Якщо людина володіє квартирою і будинком одночасно, то чи сумуватимуться площі при визначенні суми податку?
Доброго дня,

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 222 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
За наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Елена 28-02-2015 10:40

Протягом 2014 року я здавав в оренду власну квартиру. Чи необхідно мені подавати декларацію та сплачувати податок? Чи є пільги для пенсіонерів?
Доброго дня,

Відповідно до норм Податкового Кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) визначений у порядку, встановленому  Кодексом. Даним порядком встановлено: якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

Cума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені  Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.

Звертаємо увагу, що така декларація подається орендодавцем до 1 травня року, що настає за звітним в податковий орган за місцем проживання (реєстрації). Пільги для пенсіонерів законодавством не передбачено.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...