Налоговая справка ГФС

Ирина 19-02-2015 18:12

Добрий вечір, ФОП на загальній системі, подав ліквідаційний звіт по ЄСВ, за січень 2015 р, чи можна подати уточнюючий ліквідаційний звіт?
Добрий день!
До початку проведення документальної перевірки ви маєте право подати правильний звіт

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 19-02-2015 16:19

Доброго дня! Як правильно вчинити, якщо банк не проводить бюджетні платежі (має свої проблнми), хоча платіжки були відправлені задовго до останнього терміну сплати?
Добрий день !
В Вашому випадку Ви не взмозі нічого зробити

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

СТОВ 19-02-2015 15:27

Добрий день! Сільськогосподарське товариство з 01.01.2015 року переходить на загальну систему оподаткування, але згідно ст.209 ПКУ користується пільгою по сплаті ПДВ до бюджету. Який податковий період з податку на прибуток застосовується для нашого господарства - 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р. чи з 01.07.2015 р. по 30.06.2016 р.?
Добрий день!
Згідно діючого законодавства податковий період з податку на прибуток застосовується для вашого господарства - 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р. і з 01.07.2015 р. по 30.06.2016 р.?

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Антон 19-02-2015 13:55

Доброго дня! На підприємстві встановлено строк виплати заробітної плати за березень - 7 квітня. Заробітна плата за березень фактично виплачена 20 квітня, тобто із запізненням. Перерахування ПДФО за березень здійснено у момент виплати зарплати (20 квітня). Чи правильно буде відобразити в 1-ДФ за 1 квартал виплату зарплати та ПДФО за березень у повному обсязі, навіть ту частину, що пройшла із запізненням або ж необхідно таку виплату відображати вже у 2 кварталі? Дякую.
Добрий день !
В Вашому випадку вам необхідно відобразити в 1-ДФ за 1 квартал виплату зарплати та ПДФО за березень у повному обсязі, навіть ту частину, що пройшла із запізненням

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олександр 19-02-2015 13:51

Єдиний податок за лютий 2015 2 група, сплата до 20-го лютого, а коли подавати звіт? Дякую.
Добрий день !
Якщо у Вас 2 група єдиного податку то звітність подається 1 раз на рік (за 2015 рік звіт подається з 01.01.2016 по 09.02.2016)

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

25875030 19-02-2015 13:2

Який розмір податку на нерухоме майно об"єктів нежитлової нерухомості на 2015 рік по м. Черкаси. Чи є пільги. Термін сплати. Термін подання звітності.
Добрий день!
По перше ви питання ставите як юридична особа?
Рішенням Черкаської міськради розмір податку на нерухомість становить 1% від мін з/п за м.кв.
Юридичні особи самостійно обчислюють сумy податку станом нa 1 січня звітного року тa до 20 лютого цьогo ж року подають контролюючому органy за місцезнаходженням об'єкта/oб'єктів оподаткування декларацію, iз розбивкою річної сyми рівними поквартальними частками.


Для новоствореного (нововведеного) об'єктa нерухомості декларація юридичною особою - платникoм подається протягом 30 календарниx днiв з дня виникнення правa власностi на тaкий об'єкт, a податoк сплачуєтьcя починaючи з місяця, в якомy виникло право власності на тaкий об'єкт.

Податок сплачується дo відповідного бюджету зa місцем розташування об'єктa оподаткування.

Фізичні особи можуть сплачувaти податок у сільській чи селищній місцевості черeз каси сільських (селищних) рад зa квитанцією прo прийняття податків.

Податок зa звітний рік сплачуєтьcя:

01) фізичними особами - протягом 60 днiв iз дня вручення податковогo повідомлення-рішення;

02) юридичними особaми - авансовими внесками щокварталу дo 30 числа місяця, що наступaє за звітним кварталом, які відображаютьcя в річній податковій декларації.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 19-02-2015 12:31

Добрий день.Своєчасно не було повідомлено про зміну головного бухгалтера.Чи будуть застосовані штрафні санкції ?
Добрий день!

Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Платники податків - юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов'язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Відповідальність за неподання такої інформації визначається цим Кодексом.
Неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, -

тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

любовь 19-02-2015 11:18

Добрый день! Я физическое лицо не субъект предпринимательской деятельности. В 2014 году получала зарплату и имею депозитный счет в банке. Надо ли мне подавать декларацию о доходах физических лиц? Cпасибо за ответ. С уважением.
Добрий день!

В Вашому випадку Ви не повинні подавати декларацію, так як податкові агенти з Вас утримали податки

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лілія 19-02-2015 9:51

Доброго дня! Чи буде продовжено срок подачі акцизного податку за січень 2015 р? в податковій станом на 18.02.2015 звіти на приймали.
Добрий день !
На даний час Декларація по акцизному збору не занесена в реєстр податкової звітності в ПЗ "податковий блок" тому бажано подати звітність в паперовому вигляді до відповідного податкового органу.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Юлія, бухгалтер приватного підприємства 18-02-2015 21:20

Добрий вечір. В мене виникла така ситуація, я перераховувала військовий збір за декілька місяців на рахунок області, замість того щоб перераховувати кошти на рахунок міста. Скажіть будь ласка, яким чином можна перерахувати кошти на потрібний рахунок? Помилку виявила випадково, так як рахунок мені дали в податковій.
Доброго дня.

Згідно з п. 43.1 ст. 43 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ та ст. 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

     У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п. 43.2 ст. 43 ПКУ).

     Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ст. 43 ПКУ).  

     Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку (п. 43.4 ст. 43 ПКУ).

     Згідно з п. 43.5 ст. 43 ПКУ контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.  

     На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.  

     Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана Федорівна 18-02-2015 20:59

Які сроки сплати юридичною особою податку на нерухоме майно з нежитлової нерухомості? І звіт здавати за формою для житлової нерухомості?
Доброго дня.

 Відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку - ЮО самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

     Пунктом 9 розд. IV Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71) доручено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності Закону забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

     З метою забезпечення виконання Закону № 71 до затвердження форми податкової звітності платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - юридичним особам пропонується до 20 лютого 2015 року задекларувати об’єкти оподаткування використовуючи форму Податкової деклараціїї з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 № 735.

     У разі наявності у платника податку об’єктів нежитлової нерухомості в колонці 2 «Тип об’єкта житлової нерухомості» зазначається значення «3 - інше», при цьому в колонці 3 «Загальна площа об’єкта житлової нерухомості» необхідно вказувати загальну площу об’єкта нежитлової нерухомості.

  Відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Роксана 18-02-2015 15:3

Доброго дня. Чи може юр.особа на загальній системі перейти на спрощену систему 3 або 4 групи? Який порядок переходу? Чи зможе тоді фірма співпрацювати з нерезидентами ( надавати послуги фірмам Польщі, Молдови, Росії). Чи можуть спрощенці працювати з нерезидетами? (які групи?
      Доброго дня.  Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

      Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому пп.298.1.4 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ.

      До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р.XIV ПКУ.

 

Відповідно до п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

     Підпунктом 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання юридичні особи, які здійснюють, зокрема:

     діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

     обмін іноземної валюти;

     виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

     видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

     видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

     діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;

     діяльність з управління підприємствами;

     діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

     діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

     діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

     Також, не можуть бути платниками єдиного податку:

     страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

     суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків (п.п.291.5.5 п.291.5 ст.291 ПКУ);

     представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку (п.п. 291.5.6 п.291.5 ст.291 ПКУ);

     юридичні особи – нерезиденти (п.п. 291.5.7 п.291.5 ст.291 ПКУ);

     суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) (п.п. 291.5.8 п.291.5 ст.291 ПКУ).

 

      Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому пп.298.1.4 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ.

      До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р.XIV ПКУ.

 

Платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік

  Відповідно до п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

     У селекційних центрах, на підприємствах (в об’єднаннях) з племінної справи у тваринництві до продукції власного виробництва сільськогосподарського товаровиробника також належать племінні (генетичні) ресурси, придбані в інших селекційних центрах, на підприємствах (в об’єднаннях) із племінної справи у тваринництві та реалізовані вітчизняним підприємствам для осіменіння маточного поголів’я тварин (п.п. 291.4.2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

     Якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на:

     усіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;

     кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;

     особу, утворену шляхом перетворення (п.п. 291.4.3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

     Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом злиття або приєднання, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь у їх утворенні, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п.п. 291.4.4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

     Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом перетворення платника податку, можуть бути платниками податку в рік перетворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п.п. 291.4.5 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

     Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом поділу або виділення, можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п.п. 291.4.6 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

     Новоутворені сільськогосподарські товаровиробники можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п.п. 291.4.7 п.291.4 ст.291 ПКУ).

     Згідно із п. 291.5 прим.1 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

     суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

     суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;

     суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...