Налоговая справка ГФС

Інна 20-01-2015 20:21

Які особливості звітування при добровільній сплаті єдиного соціального внеску?
Фізична особа, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зобов’язана подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску. Звіт формується та подається за себе протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звітним періодом є тривалість дії договору. У разі, якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного соціального внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди. Звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем податкового обліку за додатком 6 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску. Це передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 9 вересня 2013 року № 454.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Василенко 20-01-2015 20:18

Наша квартира у спільній власності декількох фізосіб. Хто повинен сплачувати податок?
Усе залежить від виду спільної власності. Так, власники житла на умовах спільної часткової власності сплачують податок на нерухомість за належну кожному з них частку. Якщо нерухомість перебуває у спільній сумісній власності, важливо, чи поділена вона в натурі. Якщо поділена, то кожний власник сплачує податок за свою частку. А якщо поділу немає – платником є один із власників, визначений ними (якщо іншого не встановлено судом) (пп.265.1.2 Податкового кодексу України). Про те, кого власники житла обрали відповідальним за сплату податку, треба повідомити податкову інспекцію.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Іван Михайловия 20-01-2015 20:16

Я є власником невеличкого готельного комплексу. Громадяни Польщі, приїхавши у відрядження, забронювали у мене номера. Чи потрібно мені сплачувати туристичний збір?
Згідно з пп.268.2.1 п. 268.2 ст.268 Податкового кодексу України, платниками даного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно – територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання, із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк). А пп. 268.2.2 п. 268.2 ст.268 визначено, що особи, які перебувають у відрядженнях на території України не є платниками туристичного збору. Тому, цей збір ви не платите.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олександр 20-01-2015 20:10

Чи може фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи тимчасово призупинити діяльність, оскільки діяльності не здійснює та доходів від неї не отримує?
Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу платники єдиного

податку, зокрема, другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення

авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі

платники можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь

податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця

поточного звітного року.

 

Тобто сплата єдиного податку має здійснюватися вищезазначеним підприємцем

незалежно від результатів його господарської діяльності.

 

Податковий кодекс не містить такого поняття, як «призупинення

підприємницької діяльності» для фізичних осіб — підприємців, які

застосовують спрощену систему оподаткування.

 

Водночас відповідно до п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу реєстрацію

платником єдиного податку може бути анульовано шляхом виключення з реєстру

платників єдиного податку за рішенням податкової інспекції у разі подання

таким платником заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи

оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів,

визначених цим Кодексом. З анулюванням реєстрації платника єдиного податку

відбувається фактичний перехід на загальну систему оподаткування.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віра Іванівна 20-01-2015 20:5

Я отримала від чоловіка, з яким проживала однією сім’єю без реєстрації шлюбу, у спадщину майно. За якою ставкою оподатковуватиметься таке майно, та чи потрібно подавати Податкову декларацію?
Так, необхідно, оскільки відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Цивільний кодекс регулює, зокрема, загальні положення про успадкування та оформлення прав на спадщину, а порядок оподаткування об’єктів спадщини, одерних платником податку регулює ст. 174 Податкового кодексу. Отже, проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без реєстрації шлюбу в органі державної реєстрації актів цивільного стану не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя. Таким чином, дохід, отриманий у результаті приймання спадщини у 2014 році, успадкованої членом сім’ї іншого, ніж перший ступінь споріднення, оподатковується за ставкою 5%. Після чого, спадкоємець зобов’язаний до 1 травня цього року подати річну Податкову декларацію та відобразити в ній зазначений дохід і самостійно, до 1 серпня, сплатити суму податкового зобов’язання зазначену в декларації.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Інна 20-01-2015 19:11

Як зняти ФОП з реєстрації, в який державний орган потрібно звертатись та які документи потрібно надати? Дякую.
Ви повинні звернутися в реєстраційну службу до державного реєстратора написавши заяву на припинення підприємницької діяльності

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 20-01-2015 16:57

Як з 1 січня 2015 року нараховувати військовий збір? Треба від суми зарплати відняти 3,6% ЄСВ і помножити на 1,5%. (У минулому році 1,5% брали із всього окладу
.Обкладення військовим збором буде здійснюватись до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України за ставкою 1,5%.Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, Нараховуватиметься так як в минулому році

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана 20-01-2015 16:52

На чье имя отправлять договор (т.е.ФИО начальника)зарегистрирована в Чигиринском ДПС Камянской.Спасибо
Доброго дня. Пропонуємо звернутися за адресою Чигиринського відділення Кам'янської ОДПІ: м.Чигирин, вул. Б.Хмельницького, 25, або дізнатися всі необхідні реквізити для підписання договору за контактним телефоном (04730) 2-58-29. Дякую за запитання. 

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 20-01-2015 16:51

На підприємстві працює робітник неповний робочий день (з трудовою книжкою) і отримує зарплату 1000,00 грн .З 1 січня нараховуємо ЄСВ 36,77% з суми 1218,00 грн. А утримуємо 3,6% з 1000 грн ?
У разі якщо база нарахування ЄСВ (окрім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), та ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника (передостанній абзац ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI, далі — Закон про ЄСВ). Зважаючи на те що для категорій застрахованих осіб установлюються окремо розміри ЄСВ для нарахування та утримання, то в цій нормі йдеться і про нарахований, і про утриманий ЄСВ. Адже база нарахування ЄСВ визначається одна і для нарахування, і для утримання ЄСВ.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Анна 20-01-2015 16:19

Добрый день, мы юрлицо на едином налоге, ставка 4%. В собственности иеем помещение площадью 58 кв. м. Являемся ли мы плательщиками налога на недвижимость, поскольку льгота 60 кв. м. на сегодняшний день? Заранее спасибо
Податок на нерухоме майно  сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. База оподаткування: загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток

Ставки оподаткування:

для об’єктів нежитлової нерухомості – не більше 1 відс. мінімальної заробітної плати (12,18 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування

для об’єктів житлової нерухомості – не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, за 1 кв. метр бази оподаткування  (24,36 грн.)

Законом № 71 переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуються пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
   Пільги: для житлової нерухомості встановлено мінімальні пороги оподаткування для фізичних осіб: не оподатковується до 60 кв. м для квартири, до 120 кв. м для будинку, до 180 кв. м. – для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності фізичної особи квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток). Також не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі, промисловості, малі архітектурні форми і кіоски, які є суб'єктами малого бізнесу

 

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ТОВ 20-01-2015 15:54

Если работник работает по совместительству какой минимальный оклад можна ставить в 2015году? Нужно ли со всеми работниками заключать трудовой договор в 2015,если они работают с 2008?
Доброго дня. Відносини суб’єкта підприємницької діяльності і найманих працівників регулюються трудовим та цивільним законодавством. Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватись як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема, на підставі цивільно-правового договору. 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Відповідно до нього, розмір місячної мінімальної зарплати з 1 січня становить 1218 грн., як і в 2014 році. А з 1 грудня цей показник зросте до 1378 грн. У погодинному розмірі мінімальна зарплата становить: з 1 січня — 7,29 грн.; з 1 грудня — 8,25 грн.

Дякуємо за запитання

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана Мазуренко 20-01-2015 15:37

Добрый день!1. Как в "Сонате" и в "Медок" (демо версия) изменить ел.адрес? 2. Отчетность по квартально по НДС будет в 2015году?
Доброго дня!  Щоб залишитися чи обрати квартальну форму звітності з ПДВ, платникам потрібно разом з декларацією подати заяву про вибір квартального податкового періоду.

Відповідні норми визначені п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201, п.202.2 ст.202 розділу V Податкового кодексу України.

Дякуємо за запитання

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...