Налоговая справка ГФС

борис 14-01-2015 15:34

Доброго дня. При продаже квартиры в собственности более трех лет.Какие налоги и сколько придется уплатить. Дякую.
Добрий день!
Продаж будинку, квартири не обкладається податком на доходи, якщо одночасно наявні такі умови:

1. Продаж будинку, квартири здійснюється не частіше 1 раз на календарний рік (з 1 січня по 31 грудня).

2. Будинок або квартира, що продається перебувала у власності продавця більше трьох років. Це правило не поширюється на нерухомість, яка одержана у спадщину.



Це означає, що для того, щоб уникнути зайвого оподаткування, недостатньо лише здійснювати продаж будинку чи квартири не частіше одного разу на рік, а ще необхідно, щоб з моменту придбання такого майна і до моменту продажу минуло не менше трьох років. Винятком є лише спадкове майно, яке можна без слати податків продати не залежно від часу володіння ним.



Для того, щоб продаж окремої земельної ділянки, не оподатковувався податком на доходи, необхідна одночасна наявність наступних умов:

1. Земельна ділянка продається не частіше одного разу на календарний рік (з 01 січня по 31 грудня).

2. Земельна ділянка знаходиться у власності громадянина більше трьох років. Це правило не поширюється на земельні ділянки отримані фізичними особами у спадщину.

3. Земельна ділянка не перевищує розмірів, визначених статтею 121 Земельного кодексу України в залежності від її цільового призначення (для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 Га, для ведення садівництва - не більше 0,12 Га, присадибна ділянка у селах - не більше 0,25 Га, у селищах - не більше 0,15 Га, у містах - не більше 0,10 Га, для дачного будівництва - не більше 0,1 Га, для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 Га.



Отже, для продажу земельної ділянки без сплати податку на доходи, необхідно не лише володіти такою нерухомістю не менше трьох років (крім спадкового майна), та здійснювати продаж не частіше одного разу на рік, а потрібно ще щоб розмір ділянки не перевищував певної встановленої величини.



Якщо при продажу будинку, квартири, земельної ділянки не дотримуються вищевказані правила, то податок сплачується на наступних умовах:

1. Ставка податку складає 5%.

2. Податок сплачується з ціни зазначеної в договорі купівлі-продажу.

3. Якщо ціна в договорі купівлі-продажу нижче ніж оціночна вартість, то податок сплачується від оціночної вартості.



Перевірити сплату податку це обов`язок нотаріуса, який посвідчує договір купівлі-продажу нерухомості.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Богдан 14-01-2015 15:24

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка порядок оформлення працівника у ФОП що використовує найману працю. Чи буде змінюватися форма трудового договору.
Добрий день!
Відповідно до ст.21 Кодексу Законів про Працю трудовий договір — це угода між працівником і працедавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, відповідно до внутрішнього трудового розпорядку, а працедавець — виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю та угодою сторін.

Порядок реєстрації трудового договору регламентує Наказ [1]. Будемо називати його Наказ №260.

Трудовий договір обов’язково складається у письмовій формі. Форму трудового договору підприємець може придбати у магазині, що торгує бланками, або виготовити самостійно. Типову форму договору також можна позичити з наказу, про який було сказано вище.

Раніше Трудовий договір реєструвавс в центрі зайнятості. З 01.01.2015 року центр зайнятості не реєструє ТД.
Все передано на податкову службу.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Мария 14-01-2015 13:9

Здравствуйте! Подскажите ,пожалуйста, нужно ли в 2015 г. оформлять доверенность на получение ТМЦ.
Добрий день!
Доручення обов’язково потрібно оформляти

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Алла 14-01-2015 11:17

Підскажіть будь ласка, чи повинен підприємець на загальній системі оподаткування діяльність якого тимчасово припинена платити Єдиний соціальний внесок? і якщо так, то яку суму і в який термін?
Добрий день !
Якщо на протязі року діяльність не здійснювалась то ЄСВ не сплалачується

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій 14-01-2015 10:16

Платник єдиного податку(юрособа) 17.12.2015 змінив юридичну адресу на іншу область. В яку податкову (стару чи нову) потрібно подати декларацію єд.податку за 4кв.2014р. та куди (в стару чи нову податкову) здати заяву встан.форми (з свідоцтвом єд.податку) на зміну податкової адреси. Дякую.
ДОбрий день !
Звітність за 2014 рік Вам потрібно подати за новою адресою

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лілія 13-01-2015 23:6

Доброго дня! Зі святом Вас! Підкажіть, будь ласка, юридична особа( раніше 4 гр. єдиного податку, тепер 3 група зі ставкою 4%) надаємо автопослуги та виконуємо будівельні роботи,інколи замовники вносять готівку в касу,яку ми оформлюємо прибутковими КО і вносимо p каси на рахунок. Як бути в 2015 році? Нам теж потрібен РРО, з якої дати його використовувати? Якщо 5 січня була внесена готівка в касу(без РРО) і виплачена зарплата - це порушення?якщо так ,яка відповідальність?Дуже буду Вам вдячна за відповідь!
Доброго дня!
З 1 липня 2015 р. передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку третьої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі.
З 1 січня 2016 р. РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці платниками єдиного податку другої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі.
Також якщо платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Дякуємо за запитання.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Галина 13-01-2015 22:18

Доброго дня! Питання: У 2015 році вводиться податок на нерухомість, Його будуть платити тільки фізичні особи чи юридичні також? Як буде рахуватись тільки житлова чи загальна площа житла? Чи буде обкладатись податком нежитлове приміщення, якщо так то на яку площу? Яка площа буде обкладена податком житлова чи загальна для юридичних осіб?
Доброго дня!
Згідно зі ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податок на майно складається з:
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- транспортного податку;
- плати за землю.
Відповідно до п. 266.1 ПКУ, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Пунктом 266.2 ст. 266 ПКУ визначено, що об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Не є об'єктом оподаткування:
а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) гуртожитки;
ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;
д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;
е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
Згідно з п. 266.3 ст. 266 ПКУ, базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
Дякуємо за запитання!

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Вячеслав 13-01-2015 20:26

Доброго дня! Чи може доцент унiверситету(працюю на 1,5 ставки) займатися консалтинговою дiяльнiстю як приватний пiдприэмець? Якi податки необхiдно сплачувати?
Доброго дня!
Не можуть займатися підприємництвом, зокрема, це особи, які в установленому порядку обмежені в дієздатності або визнані недієздатними. Також не можуть займатися підприємницькою діяльністю депутати, посадові і службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також військовослужбовці, службові особи органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного арбітражу, державного нотаріату. Дані посади можуть бути не вичерпними, біль детальніше необхідно дізнатися по місцю роботи, так як дане питання не відноситься до сфери регулювання Податковим кодексом України.
У разі реєстрації фізичної особи-підприємцем Вам краще обрати спрощену систему оподаткування, а саме другу групу єдиного податку - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень (пп.2 п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати ( в загальному за 1 місяць необхідно сплатити – 243,66 грн., в залежності яку ставку приймуть ради).
Крім того, необхідно буде сплачувати єдиний соціальній внесок в розмірі 34,7 % від мінімальної заробітної плати (1218*34,7=422,65).
Дякуємо за запитання.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Світлана, підприємець 13-01-2015 15:23

Доброго дня, підкажіть,будь ласка, чи можна в 2015р експортувати продукцію перебуваючи на 2 групі
Доброго дня. Статтею 291.5 Податкового кодексу України визначено платників, які не можуть бути платниками єдино податку. Обмеження щодо експорту відсутні. Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Богдан 13-01-2015 14:4

Доброго дня!!! Дайте будь-ласка відповідь чи включається в ціну товара,а саме в ціну тютюнових виробів і алкогольних напоїв акцизний податок.
Доброго дня. Відповідно до ст. 215.3.10. Податкового Кодексу України (зі змінами чинними з 01.01.2015р) для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 ПКУ, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків. Згідно ст. 213.1.9 ПКУ об'єктами оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Базою оподаткування відповідно до ст. 214.1.4. ПКУ є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 ПКУ.
Зокрема статтею 14.1.106. ПКУ передбачено, що максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни. Продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Юрій 13-01-2015 12:46

Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи потрібно подавати Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва юридичній особі на спрощеній системі оподаткування 4 група у разі якщо діяльність у 2014 році не здійснювалася.
Доброго дня. Відповідно до ст..46.2ПКУ платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ольга 13-01-2015 10:56

С/г підприємство, платник фіксов. с/г податку на спецрежимі ПДВ, у грудні 2014 року продає основні засоби (ОЗ) та відображає суму від продажу у загальній декларації з ПДВ. При купівлі цих ОЗ суми відображалися у спец. декларації з ПДВ. Зараз при продажу постає питання, як бути з податковим кредитом? Чи можна залишкову балансову вартість таких ОЗ зняти з податкового кредиту у спец. декларації та відобразити у под. кредиті загальної декларації? Якщо так, то чим підтвердити правильність своїх дій?
Доброго дня Згідно із п.209.15 ст.209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
У разі зміни напряму використання товарів/робіт, основних фондів платник податку проводить коригування податкового кредиту виходячи з вартості придбання товарів/послуг, балансової (залишкової) вартості основних фондів, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено зміну напряму використання.
Отже, суб’єкт спеціального режиму оподаткування при зміні напряму використання необоротних активів, що придбавались для іншої діяльності, у разі їх подальшого використання виключно для виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг повинен відкоригувати податковий кредит, що був сформований при придбанні таких необоротних активів, виходячи із їх залишкової вартості. Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...