Налоговая справка ГФС
Вероніка 26-12-2014 16:42
Відповідно до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платник податків зобов’язаний за кожний встановлений звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно з ПКУ, платники збору за спеціальне використання води обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.
Отже, незважаючи на те, що у деяких звітних періодах поточного року у платника не має об’єкта оподаткування (не здійснює господарську діяльність), він зобов’язаний подати податкову декларацію на загальних підставах.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
МП Калина 26-12-2014 16:34
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До заяви, яка подається, слід додати розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Алла 26-12-2014 16:33
До фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих осіб, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, застосовується адміністративна відповідальність у розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2014 році неоподаткований мінімум – 17 грн.).
Ті самі дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Івашин Ігор Володимирович 26-12-2014 16:33
Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою – підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у свідоцтві платника єдиного податку, виданому фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку першої або другої групи, повинні бути зазначені всі обрані фізичною особою - підприємцем види діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Тобто, Кодексом не передбачено обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку першої або другої групи.
Згідно з положеннями Кодексу види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичним особам – підприємцям - платникам єдиного податку третьої або п’ятої групи.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Валентина Миколаївна 26-12-2014 16:32
Відповідно до п.201.1 Податкового кодексу України, у податковій накладній має вказуватися повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість. Але, не можна скорочувати вид організаційно-правової форми покупця чи продавця.
Юридична особа має найменування, яке складається із двох частин: організаційно-правової форми та власної назви. Наприклад, у найменуванні юридичної особи «Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр новітніх технологій»: організаційно-правова форма – «товариство з обмеженою відповідальністю», назва - «Центр новітніх технологій». Це товариство має складну назву, яка може зазначатися у скороченій формі – «ЦНТ». Проте, не варто вказувати у податковій накладній як ТОВ «ЦНТ». Назва організаційно-правової форми має вказуватися повністю: товариство з обмеженою відповідальністю «ЦНТ».
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
василь 26-12-2014 16:30
Так, можете. Звернімося до п.291.5.ст.291 Податкового кодексу України. Тут сказано, що платником єдиного податку не може бути суб’єкт господарювання, який здійснює виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльність, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Відповідно до цієї умови, ви маєте право перебувати на спрощеній системі оподаткування та торгувати пивом у своєму закладі.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ТОВ Прометей 26-12-2014 15:36
Хочу вам нагадати про те, що інформація про зміну керівника оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора. Щодо зміни головного бухгалтера, то ця інформація подається до податкової інспекції за місцем реєстрації та оновлюється на підставі реєстраційної заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Зміни».
Така заява повинна бути подана протягом 10 календарних днів з дня внесення змін та додаються уточнені документи (зокрема, наказ на звільнення попереднього бухгалтера та наказ на прийняття нового бухгалтера).
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ПП Хоменко 26-12-2014 15:32
Відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Крім того, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).
Також зауважимо, що відповідно до ПКУ, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Миколаєнко 26-12-2014 15:28
Щоб дати відповідь на це питання, слід звернутися до пп. 166.3.2 п.166.3 ст. 166. Податкового кодексу України. Тут вказано, що платник податку має право включати до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового періоду, суму коштів або вартість майна, переданих платником у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям.
Такі організації повинні бути зареєстрованими в Україні, та внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі коштів. Розмір цієї благодійної допомоги не повинен перевищувати 4 відсотки суми загального оподатковуваного доходу платника податку протягом звітного року. За цих умов ви матимете право на податкову знижку.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена Іванівна 26-12-2014 15:25
Дійсно, з 8 липня 2014 р. набув чинності Закон України від 13 травня 2014 року №1258-VII «Про внесення змін щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом». Що він передбачає у вашому випадку?
Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такого підприємця реєстраційної картки на проведення припинення підприємницької діяльності. Це відбувається без представлення будь-яких довідок з податкової інспекції, зокрема про відсутність заборгованостей зі сплати податків і зборів та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Однак, після припинення державної реєстрації, Ви будете продовжувати обліковуватись в податковій інспекції, як фізична особа-платник податків, яка отримувала доходи від підприємницької діяльності, а інспекція може призначити та провести документальну перевірку за наявності підстав. Також фізична особа зобов’язана у встановлені строки подати податкову декларацію за звітний рік, в якому припинено підприємницьку діяльність та забезпечити остаточну сплату належних податків.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Віктор 26-12-2014 15:21
Цивільним кодексом України передбачено, що повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.
За наявності письмової згоди на це батьків, чи піклувальника або органу опіки та піклування, така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця, яка0 поширюється на усі цивільні права та обов’язки.
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Роман 27-12-2014 10:37
Підпунктом 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Кодексу, платники єдиного податку першої – третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).
Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.
Також, статтею 10 Закону №265 визначено, що розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.
Враховуючи викладене, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу пива фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.
Крім того, згідно з п. 15 ст. 3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».
Дякуємо за запитання
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області