Налоговая справка ГФС
Черкасицивільпромпроект 17-10-2012 15:35
Відповідно до ЗУ "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 року №959-XII експорт товарів (будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права) - продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів. При цьому термін реекспорт (реекспорт товарів) означає продаж іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення за межі України товарів, що були раніше імпортовані на територію України.
Золотоніська ОДПІ
Вячеслав 17-10-2012 13:25
Ставка єдиного податку встановлюється у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Золотоніська ОДПІ
Олег Красовский 17-10-2012 13:0
Відповідно до ст.281 Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, поширюється на земельну ділянку для ведення садівництва - не більш як 0,12 га. За 0,06 га потрібно сплачувати податок.
А у випадку зміни цільового використання землі (для комерційних цілей), ви як платник єдиного податку будете звільнені від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку.
Золотоніська ОДПІ
Алексей 17-10-2012 12:37
Все залежить від вибору Вами системи оподаткування. Якщо Ви оберете загальну систему оподаткування, будете сплачувати 15 відсотків доходу. Якщо ж оберете спрощену систему оподаткування:
І група - якщо не використовується праця найманих осіб, здійснюється виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадиться господарська діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 150 тис.грн. Ставка єдиного податку - 10% мін. зарплати станом на перше січня звітного року.
ІІ група - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або проджаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах, не перевищує 10 осіб,
- обсяг доходу не перевищує 1 млн.грн.. Ставка єдиного податку - 20% мін. зарплати станом на перше січня звітного року.
ІІІ група - фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах, не перевищує 20 осіб,
- обсяг доходу не перевищує 3 млн.грн.. Ставка єдиного податку -5 % доходу.
Золотоніська ОДПІ
Николай 17-10-2012 10:32
Відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Згідно із п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 ПКУ, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ - 5%.
Крім того, п. 172.3 ст. 172 ПКУ дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.
Податок сплачує кожен власник окремо, пропорційно своїй частці.
Золотоніська ОДПІ
Любовь 16-10-2012 11:55
Зміни до Податкового кодексу України, в тому числі, що стосується платників єдиного податку приймаються Верховною радою України. Ознайомитися з проектами змін можна на офіційному сайті Верховної ради України.
Уманська ОДПІ
Юлія 16-10-2012 11:48
Порядок визначення доходів та їх склад: для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
Уманська ОДПІ
Юлия 16-10-2012 11:40
Відповідно - 2325 та 34503239 ДПІ у Черкаському районі
Уманська ОДПІ
Светлана 16-10-2012 9:53
Відповідно до статті 325 Цивільного кодексу України право приватної власності на майно належить фізичній особі, а не фізичній особі — суб’єкту господарювання, що, у свою чергу, не дає можливості вважати майно (основні фонди), яке перебуває у приватній власності фізичної особи, основними фондами суб’єкта господарювання — фізичної особи.
Уманська ОДПІ
Юлия 16-10-2012 9:31
Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об'єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Згідно з п. 186.3 ст. 186 ПКУ місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або -- у разі відсутності такого місця -- місце постійного чи переважного його проживання.
Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України представництво не є юридичною особою, але має свій власний код за ЄДРПОУ, діє на підставі положення, затвердженого юрособою (як правило, вищим органом юрособи), і може наділятися певним майном для здійснення своїх функцій.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Мінекономіки України здійснює реєстрацію представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності, які провадять зовнішньоекономічну діяльність на території України.
На виконання вищезазначеного Закону наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 18.01.96 р. №30 затверджено Інструкцію про порядок реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні.
Отже, з метою встановлення обкладення/необкладення ПДВ послуг, передбачених пунктом 186.3 статті 186 ПКУ, залежно від того, чи має отримувач послуги (нерезидент) постійне представництво на території України, слід враховувати договірні та фактичні відносини суб'єктів господарської діяльності.
Якщо отримувачем послуг є безпосередньо нерезидент, то місце поставки послуги розташоване за межами території України, і така операція не є об'єктом обкладення ПДВ.
Якщо нерезидент отримує послуги через представництво (тобто безпосереднім отримувачем послуг є представництво нерезидента), то місце поставки послуги розташоване на митній території України, і в цьому разі операція постачання послуг є об'єктом обкладення ПДВ.
Довідка
До таких послуг належать, зокрема: ж) надання транспортно-експедиторських послуг.
Уманська ОДПІ
галина 15-10-2012 17:29
Смілянська ОДПІ
Светлана 17-10-2012 16:4
Відповідно до пп.165.1.31 п.165.1 ст.165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020:
у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;
у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;
у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.
Отже, поворотна фінансова допомога в податковому розрахунку за ф. №1-ДФ відображається при виплаті доходу на користь фізичної особи.
Золотоніська ОДПІ