Налоговая справка ГФС

бухгалтер ТзОВ 19-05-2011 17:0

Имеет ли право наше предприятие здавать собственное помещение в аренду ?
Якщо це майно підприємства - то ви ним розпоряджаєтесь на власний розсуд. Якщо підприємство орендує майно у Фонду держмайна або - у Фонді комунального майна, тоді - згідно з умовами, визначеними у договорі оренди.

ФОП на єдиному податку 19-05-2011 12:35

Змінилась адреса - внесли зміни, держ. реєстратор сказала в ДПІ подають відомості автоматично! Все мені більш нічого не треба?
Доброго дня!Звертаємо Вашу увагу на те, що підприємці  отримують від податкового органу довідку 4ОПП " Про взяття на облік". Ваша довідка має  "стару"адресу , Вам необхідно завітати до податкової інспекції та отримати довідку з новими реквізитами.

Юлия 19-05-2011 11:43

с изменением закона про РРО можно ли единщику торговать пивом в бутылках и на разлив без РРО и чеков, только надо будет сдавать отчет по виноградарству?
Пані Юліє! Так, Ви праві.

Юлія 19-05-2011 11:19

Щиро вдячні Вам за відповіді ,підскажіть: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення через включення збитків і за 2010 рік і суто за І квартал 2011 року , то сума такого від'ємного значення повністю підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року, чи без врахування збитків 2010 року ,які не погасилися за І квартал 2011 року? і друге питання стосується саме перехдного моменту (до і після 1 квітня 2011 року) відображення курсових різнизь: І подія (сплата коштів за товар) відбулася в І кварталі, коли діяв ЗУ Про прибуток, але товар залишався зберігатися поза митною територією України і курс валюти був одним, а розмитнення товару відбулос в ІІ кварталі, коли діє ПКУ і курс валюти інший. Як бути з курсоою різницею в податковому обліку?
Розділом ХХ Податкового кодексу України передбачено перехідні положення, зокрема, у підрозділі 4 перелічено особливості справляння податку на прибуток підприємств. Так, з дати набрання чинності розділом III цього Кодексу платники податку на прибуток підприємств складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий - четвертий квартали 2011 року. При цьому, пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком.

Що стосується курсових різниць, то слід керуватися нормами п.153.1 статті 153.

в 19-05-2011 10:55

Доброго дня! Підкажіть , будь-ласка, амортизація ОЗ групи 4 (Комп.техніка, програма 1С) прямолінійним методом. Чи правильно я зрозуміла, щоб нарахувати місясячну амортизацію первісна вартість дільтися на 24 місяці?
Відповідно до п. 145.1 Податкового кодексу України, ми вважаємо, що в даному випадку саме так і слід робити.

ПП Ольга 18-05-2011 12:11

Доброго дня. Який штраф нараховується за несвоєчасну сплату торгового патенту и на який рахунок його сплачувати? Дякую.
Шановна пані Ольга! Для отримання відповіді на Ваше запитання слід керуватися статтями Податкового Кодексу України 125 та 267. Зокрема:

125.1.Суб'єкти господарювання, що проводять торговельну діяльність, здійснюють торгівлю готівковими валютними цінностями, діяльність у сфері розваг та надають платні послуги:


за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.1 - 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу, сплачують штраф у розмірі збору на один календарний місяць (для діяльності у сфері розваг - у розмірі збору на один квартал);

за здійснення діяльності, передбаченої статтею 267 цього Кодексу, без отримання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.4 - 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу (крім діяльності у сфері розваг), сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше подвійного його розміру за один місяць;

за здійснення реалізації товарів, визначених пунктом 267.2 статті 267 цього Кодексу, без отримання пільгового торгового патенту або з порушенням порядку його отримання та використання, передбаченого підпунктами 267.6.4 - 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу, сплачують штраф у п'ятикратному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше п'ятикратного його розміру за рік;

за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту або з порушенням порядку його отримання та використання, передбаченого підпунктами 267.6.4 - 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу, сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь строк такої діяльності;

за здійснення діяльності у сфері розваг, передбаченої статтею 267 цього Кодексу, без отримання відповідного торгового патенту або з порушенням порядку його використання, передбаченого підпунктами 267.6.4 і 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу, сплачують штраф у восьмикратному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше восьмикратного його розміру за один квартал.


Несплата (неперерахування) суб'єктом господарювання сум збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, зазначених у підпункті 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 цього Кодексу в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставок збору, встановлених статтею 267 цього Кодексу.

 

267.5.1.Порядок сплати збору платниками збору, які:

а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - збір сплачується за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг;

б) здійснюють торгівлю валютними цінностями - за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти;

в) здійснюють діяльність у сфері розваг - за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг;

г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації таких платників;

ґ) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов'язаних з демонстрацією та продажем товарів, - за місцем провадження такої діяльності.

 267.5.2.Строки сплати збору:

а) за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

б) за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;

в) за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

 

  267.5.5.Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями цього Кодексу.

   267.7.4. У разі невнесення суб'єктом господарювання збору у встановлений цією статтею строк, дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення.

Якщо Ви – платник ДПІ у місті Черкаси, перелік рахунків можна переглянути у банері «Інформація для платників м.Черкаси»: http://www.sta.ck.ua//. Слід врахувати, що сплата штрафу за несплату здійснюється на той же рахунок, що й основній платіж.

Ярослав 18-05-2011 11:56

Добрый день! Я частный предприниматель нахожусь на общей системе налогообложения. Розьясните мне ситуацию с новым налоговым кодексом. Я отрывался до него, деятельность не веду ни какую работников не нанимал на работу, сдавал пустышки, теперь мне налоговая прислала письмо что бы я внес планируемый аванс от планируемого дохода согласно какойто там статте,я вести деятельность пока не планирую. Что мне делать?
Відповідно до ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі – ПК) з 1 січня 2011 року фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПК, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи та суми плати за торговий патент на підставі документального підтвердження факту їх сплати. Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом. Тобто, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно та сплачуються до бюджету щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). При цьому, ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації та у разі надмірно сплачених сум податку, вони підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

Ольга 18-05-2011 11:45

Підприємство займається будівництвом житлового будинку і має на балансі грузовий автомобіль. Чи амортизація автомобіля, паливо для запрвки автомобіля, зарплата водія та податки на зарплату є валовими витратами підприємства в 2кв.2011р, чи є витратами майбутніх періодів, коли будинок введуть в експлуатацію?
Пані Ольго! Маємо додаткове запитання. Який Ви обрали спосіб обліку (довгостроковий чи - ні)? Витрати можуть бути розподілені на загальновиробничі, адміністративні та витрати операційної діяльності.

Людмила гол.бух.ІП "АЙ ЕР ЕС" у формі ТОВ 18-05-2011 11:17

Проживання в готелі засновника нашого тпідприємства є валовими витратами при розрахунку прибутку підприємства і чи ПДВ можна включати до податкового кредиту з метою використання у межах господарськкої діяльності?
Так.

Валентина 17-05-2011 17:46

ФОП платник Єдиного податку надає послуги туристичного агента, що в такому разі включається до обсягу реалізованої продукції( вся вартість туристичного продукту чи тільки комісійна винагорода)
Відповідно до вимог Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", зі змінами та доповненнями виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є суми коштів фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок та/або в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Одночасно зауважимо, що річний обсяг виручки (500 тис. грн.) підприємця є лише критерієм визначення можливості фізичної особи - СГД перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, на відміну від юридичних осіб, в яких обсяг виручки є об'єктом оподаткування. Таким чином, суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи повну вартість туристичного продукту.

Валентина 17-05-2011 17:42

фізична особа вирощує в своєму домоволодінні свиней. Чи має вона право реалізовувати м'ясо свинини на ринку, які для цього потрібні документи. та чи існує межа в кількості голів
Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається дохід від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку.

Валентина 17-05-2011 17:37

ФГ платник ФСП, має державний акт на право постійного користування землею, в якому крім ріллі є 1 га землі під господарський двір.Чи виникає в цьому випадку необхідність сплати податку на землю, і як виправити помилку, якщо вчасно не поданий розрахунок
Пані Валентино!  

Відповідно до п. 302.1. статті 302 Податкового кодексу України вiд 02.12.2011 № 2755-Vоб’єктом оподаткування фіксованим сільськогосподарськимподатком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно п. 307.1. статті 307 Податкового кодексу України платники фіксованого сільськогосподарськогоподатку не є платниками таких податків і зборів:

а) податку на прибуток підприємств;

б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);

в) збору за спеціальне використання води;

г) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності).

Отже, платник фіксованого сільськогосподарського податку не є платником земельного податку лише за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Для подання податкової декларації по платі за землю, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, необхідно звернутись до ДПІ за місцезнаходженням земельної ділянки.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...