Налоговая справка ГФС

Ольга 12-05-2011 15:38

Добрый день. Подскажите пожалуйста, если на предприятии юрлицо бухгалтер не был предусмотрен, а в данный момент мы хотим принять на работу бухгалтера, то какие документы мы должны предоставить в налоговую инспекцию.
Згідно п.66.5 ст. 66 «Внесення змін до облікових даних платників податків» у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, платник податків зобов’язаний подати органу державної податкової служби, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

 Крім того платники податків -юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати органу державної податкової служби відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом державної податкової служби. Відповідальність за неподання такої інформації визначається ПКУ. Порядок взяття на облік та реєстрації юридичних осіб платником податку на прибуток в органах державної податкової служби затверджено наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010 № 979 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 за № 1439/18734.

Светлана 12-05-2011 15:18

Добрый день. Как же мне расчитать авансовые платежи, если в 2010году я была на едином налоге, а за 1квартал отрицательное значение? какую сумму платить? Спасибо.
Вам слід врахувати наступне: Відповідно до ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі – ПК) з 1 січня 2011 року фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПК, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи та суми плати за торговий патент на підставі документального підтвердження факту їх сплати. Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом. Тобто, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно та сплачуються до бюджету щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). При цьому, ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації та у разі надмірно сплачених сум податку, вони підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

Настя 12-05-2011 15:17

Номер телефону є обовязковим реквізитом в податковій накладній? Дякую.
Так

Євген Васильович 12-05-2011 14:42

Доброго дня. як я розумію запитання розміщені на цьму сайти охоплюють не тільки Черкаси, а й область, отож в мене таке запитання: хто може допомогти чи до кого звернуться, мій батько працює на в м.Кам*янка на паливному складі, й керівництво цього підприємства на днях зробило юбілей: пів року як без зарплати працівникам. Чотири працівники, які за пів року на чотирьох повинні отримать близько 24-25тисяч гривень (на чотирьох), а замість цього керівництво каже що у всьому винувате "Черкасиоблпаливо", але від цього ж не леше...тому, якщо можна, допоможіть. Що хоча б слід робити в даній ситуації? Дякую. Приємного дня.
Шановний Євгене Васильовичу! Прохання вказати назву підприємства і за Вашою інформацію відбудеться перевірка щодо правомірності невиплати підприємством заробітної плати працівникам. Також звертаю Вашу увагу на те, що в ДПА в Черкаській області працює телефон довіри акції "Легалізація заробітної плати і зайнятості населення". Номер телефону 33-91-34 (0472). У Вашому випадку достатньо надати нам додаткові відомості. Чекаємо   

Микитин Тетяна, бухгалтер ТзОв "Бата" 12-05-2011 14:40

Добрий день! Підкажіть будь-ласка якщо в бухгалтерському обліку до 01.04.2011р. використовували податковий метод нарахування амортизації основних засобів, то як розрахувати тимчасову податкову різницю, коли дані бухгалтерського і податкового обліку співпадають і яку вартість амортизувати надалі залишкову чи перераховувати амортизацію з початкової вартості по кожному обєкту основних засобів одним із бухгалтерських методів?
Станом на 01.04.2011 року згідно п.6 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, передбачено провести інвентаризацію основних засобів. Якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку менша, ніж загальна вартість усіх груп основних фондів за даними податкового обліку на дату набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, то тимчасова податкова різниця, яка виникає в результаті такого порівняння, амортизується як окремий об’єкт із застосуванням прямолінійного методу протягом трьох років. Вартість, яка амортизується, по кожному об’єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкції тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу. До переоціненої вартості основних засобів не включається сума дооцінки основних засобів, що проведена після 1 січня 2010 року.

ФОП Кашко 12-05-2011 14:30

Доброго дня! Я приватний підприємець-єдинник. Веду книгу обліку доходів і витат. У даній книзі при заповненні була пропущена сторінка (дані за 09.04.2011 вписувались на сторінці 15, за 10.04.2011 і наступні помилково почали писатись з 17-ї сторінки). Як вчинити в даному випадку? Які треба робити виправлення чи відмітки?
Доброго дня! Фізичні особи-платники єдиного при заповненні Книги обліку доходів та витрат (форма №10) заповнюють 4 колонки - період обліку, витрати, виручка, чистий дохід.Продовжуйте, будь ласка, записи після пропущеного листка.

Олександр 12-05-2011 12:10

1. Чи потрібно з 01.04.11 оформлювати посвідчення на відрядження, та оформлювати авансовий звіт на суму добових, чи тільки видається наказ на відрядження, та видаються добові згідно наказу. Чи потребує це оформлення авансового звіту? 2. Якщо підприємство не видало добові працівнику перед відрядженням, чи буде це порушенням, та його наслідки? Дякую.
Відповідно до пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з діяльністю такого платника податку, зокрема (але не виключно) таких: запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю платника податку; укладеного договору чи контракту; інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю платника податку. Добові витрати – це витрати на харчування та фінансування власних потреб фізичної особи, що понесені у зв'язку з відрядженням. Зазначені витрати відносяться до витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, без документального підтвердження, але для відряджень у межах території України у розмірі не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу. Сума добових визначається в разі відрядження: у межах України та країн, в'їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами; до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює. За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює, сума добових не включається до складу витрат платника податку. Якщо згідно із законами країни відрядження або країн, територією яких здійснюється транзитний рух до країни відрядження, обов'язково необхідно здійснити страхування життя або здоров'я відрядженої особи чи її цивільної відповідальності (у разі використання транспортних засобів), то витрати на таке страхування включаються до складу витрат платника податку, що відряджає таку особу.
Перелік документів для оформлення витрат на відрядження акумулюється у "Звіті на відрядження".

Олександр 12-05-2011 12:9

Доброго дня. Підприємство заключає договір позики від засновника. Порядок надання - на розрахунковий рахунок, або до каси підприємства. Чи можливо прийняти суму до каси, та видати працівникам на госп. потреби, зокрема - на відрядження, без здавання цієї суми до банку. Чи не буде це порушенням, і де саме це можно причитати?
Денежные средства, поступившие в кассу предприятия, являются наличной выручкой, которая в соответствии с разделом 2 Положения о ведении кассовых операций в национальной валюте, утвержденного постановлением Правления НБУ от 15.12.2004 г. № 637, может быть использована для обеспечения нужд предприятия, возникающих в процессе его функционирования (заем, выдача денежных средств под отчет, выплата заработной платы и т. д.). Однако следует учесть, что предприятия не должны накапливать наличную выручку (наличность) в своих кассах сверх установленного лимита кассы для осуществления необходимых расходов до наступления сроков этих выплат, а сдавать не позднее следующего рабочего дня банка. Данное ограничение не применяется к выплатам, которые относятся к фонду оплаты труда. Предприятие имеет право хранить в кассе наличность для выплат, относящихся к фонду оплаты труда и осуществляемых за счет выручки, сверх установленного ему лимита кассы в течение трех рабочих дней со дня наступления сроков этих выплат в сумме, указанной в переданных в кассу платежных ведомостях.

 А прочитать об этом Вы сможете в Положении о ведении кассовых операций в национальной валюте, утвержденного постановлением Правления НБУ от 15.12.2004 г. № 637 ( с внесенными  изменениями  от 22.12.2010г.)

Наталія Іванівна 12-05-2011 11:45

В 2010 році підприємство було на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок за ставкою 10%) без сплати ПДВ. В грудні 2010 року було перевищено встановлений Указом Президента від 28 червня 1999 року N 746/99 обсяг реалізації в 1,0 млн. грн. і з 1 січня 2011 року ПП «НВФ «Лад» перейшло на загальну систему оподаткування, повідомивши ДПІ у м.Черкаси листом № 23 від 09.12.10. На момент переходу ( на 01.01.2011 р) ніяких офіційних роз’яснень Податкового кодексу не було. Оскільки «старий» закон про ПДВ втратив чинність з 01.01.2011 р і набув чинності Податковий кодекс України,а Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом ДПА України від 22 грудня 2010 року № 978,яким розширено трактування ст.183 та п.18 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, набуло чинності в середині січня 2011 року, після офіційної публікації наказу, то підприємство вважало,що потрібно керуватися п.18 підрозділу ХХ Податкового кодексу і почало відлік досягнення обсягу 300,0 тисяч гривень з 1 січня 2011 року. В лютому обсяг виручки від реалізації досяг суми 306,9 тис. грн., 2 березня 2011 року було подано заяву про реєстрацію платником ПДВ на підставі п.181.1 Податкового кодексу України і з 10 березня 2011 р. підприємство зареєстровано платником ПДВ. Оскільки п.181.1,п. 183.4 та п.18 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України не дають однозначного трактування цього питання, а роз’яснювальний лист ДПА України від 14.02.2011 N 4021/7/16-1417 за підписом заступника начальника ДПА України О.М. Любченко був опублікований лише в лютому,то приватне підприємство « Науково-виробнича фірма «Лад» просить надати роз’яснення з приводу дати обов’язкової реєстрації платником ПДВ: з 1 січня 2011 року? чи з 1 березня 2011 року, а також обсяги оподатковуваних операцій в першій декларації з ПДВ за квітень – за 01.01-30.04.11, чи за 10.03-30.04.11 ?
Дане питання не врегульоване. Радимо звернутися з відповідним письмовим запитом до ДПАУ.

Світлана 12-05-2011 10:38

Чи необхідно утримувати податок на доходи фізосіб із суми індексації стипендії?
Згідно з п.165.1.26. ст. 165 розділу 4 ПКУ, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку зокрема сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу(1320грн.). Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу

Інна 12-05-2011 10:7

Чи можна застосовувати печатку для "податкових накладних" при виписці ПН? Дякую
Ні

Светлана 12-05-2011 9:28

Добрый день. С 01.01.2011г перешла с ЕН на ОС . По итогам работыза 1 квартал 2011г. в декларации о доходах получился минус. Должна ли я, до 15 мая уплачивать какой-либо аванс? Спасибо.
Доброго дня! Фізичні особи-підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результати звітного кварталу.Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно, але не меньше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік та сплачуються по 25 відсотків щокварталу( до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).Сплата авансових внесків - одна з умов перебування на загальній системі оподаткування.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...