Налоговая справка ГФС
Савченко Руслана Петрівна, головний бухгалтер ДП Уманського лікеро-ггорілчаного заводу 10-04-2015 9:21
Відповідно до затвердженого Порядку виплату працівникам середнього заробітку буде здійснювати підприємство, компенсацію підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам буде здійснювати Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, в свою чергу, перераховують їх до районних (міських) управлінь, а вони – підприємствам.
Відповідно пп. «и» пп. 165.1.1 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
З набранням чинності Постановою №105 з 17 березня 2015 року запрацювала згадана вище норма щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім цього, відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, не нараховується єдиний соціальний внесок на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Вікторія 09-04-2015 22:16
поки не має нового бланк.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Тетяна 09-04-2015 14:7
Враховуючи п.184.5 ст 184 ПКУ. З 1 по 25 число Ви подаєте звичайну декларацію з ПДВ. з 26 по 31 згідно обраної системи оподаткування. Кошти з передплати мають бути повернуті відповідно до рахунку коригування.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Татьяна 09-04-2015 13:56
Винятком є фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Елена 09-04-2015 12:49
Внесеними змінами до Податкового кодексу виписано виключний перелік витрат, що пов’язані з отриманням доходів фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, на суму яких зменшується оподатковуваний дохід.
Так, до витрат включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат.
До витрат також відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Крім цього, на витрати відносяться витрати на відрядження найманих працівників, послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, транспортування готової продукції, транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції, вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина 09-04-2015 12:23
відповідно до 57.1 платники податку на прибуток подають річну форму звітності, незалежно від обсягів, виключенням є збиткові підприємства.
якщо за рік п-ство отримало збитки, а за 1 квартал прибуток тоді подає звітність квартально, всі інші РІЧНУ
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Наталия 09-04-2015 11:25
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Юлія 09-04-2015 10:36
Відповідно до п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), редакція якого діяла до 01.01.2015, до реєстру платників єдиного податку вносились види господарської діяльності фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.
Зокрема, зменшено кількість груп платників єдиного податку із збільшенням існуючого максимального розміру доходу: фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.
Також з 01.01.2015 згідно з п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вноситься інформація про види господарської діяльності незалежно від групи платників єдиного податку.
З огляду на зазначене, інформація в реєстрі платників єдиного податку стосовно ставки єдиного податку, групи та видів господарської діяльності для платників третьої групи буде приведена у відповідність до норм ПКУ централізовано в автоматичному режимі.
Разом з цим, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила 09-04-2015 10:2
У формі № 1ДФ сума неоподатковуваної матеріальної допомоги відображається з ознакою доходу «169». Утім, це стосується неоподатковуваної суми матеріальної допомоги (у 2015 році — 1710 грн). А суму перевищення (понад 1710 грн) обкладають ПДФО та, доцільно відобразити у формі № 1ДФ з ознакою доходу «126» — як додаткове благо.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олеся 09-04-2015 8:39
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
vitaliy 08-04-2015 20:21
Помилки у Розрахунку за ф. № 1ДФ можуть бути самостійно виявлені податковим агентом.
Спосіб виправлення помилок, самостійно знайдених платником податку, залежить від часу їх виявлення, а саме:
необхідно подати новий звітний розрахунок без нарахування штрафних санкцій, якщо помилка була виявлена до закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф. № 1ДФ за період, в якому вона була допущена.
подається уточнюючий розрахунок у разі необхідності проведення коригувань після закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф.№ 1ДФ, тобто, якщо помилка була знайдена після закінчення граничного строку його подачі за звітний період. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.
Для виправлення невірних показників, зазначених у рядках таблиці форми № 1ДФ, використовується графа 9, При цьому:
показник «1» вилучає рядок із невірно заповненого розрахунку (необхідно продублювати рядок з усіма заповненими графами з попереднього помилкового розрахунку та у графі 9 вказати «1»);
показник «0» додає новий або пропущений рядок із заповненими графами, а у випадку заміни помилкового рядка – вносить дані з правильними (уточненими) показниками.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ТАМИЛА 10-04-2015 9:49
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Терміни сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
Фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору!
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області