Налоговая справка ГФС

головний бухгалтер 06-04-2015 18:12

В установі працює прибиральниця по договору надання послуг на постійній основі по КЕКВ 2110 за рахунок економії фонду оплати праці, в зв"язку з відсутністю штатної одиниці. За місяць їй нараховано 1218,00 грн. Прибиральниця має 3 дітей віком до 18 років. Чи застосовується до її доходу податкова соціальна пільга?
Доброго дня.  Згідно статті 169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).  Так як винагорода за договором не є заробітною платою, то ви НЕ застосовуєте соціальну пільгу.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Катя 06-04-2015 17:45

Чи застосовують ФОП платники ЄП при здійсненні діяльності РРО?
Доброго дня.  Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій”.
     Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
     для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;
     для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Богдан 06-04-2015 17:25

Чи вважається автомат з продажу товарів (послуг) РРО?
Доброго дня. Відповідно до ст.2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями автомат з продажу товарів (послуг) - реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ігор Богданович 06-04-2015 17:15

Платник ПДВ, у якого на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних ПДВ за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. грн., має право анулювати реєстрацію платника ПДВ?
Доброго дня

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з V розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
     Згідно із п.п. «а» п. 184.1 ст. 184 розд. V ПКУ реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема, у разі якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст. 181 ПКУ, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених цим розділом.
     Пунктом 184.2 ст. 184 розд. V ПКУ визначено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у п.п. «а» п. 184.1 цієї статті ПКУ, здійснюється за заявою платника податку.
     Таким чином, платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. грн., мають право анулювати реєстрацію платника ПДВ.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана 06-04-2015 17:8

За якою формою ЮО подає декларацію по транспортному податку?
Доброго дня

Згідно з п.п. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу (далі – Кодекс) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2015 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71) доручено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.
Отже, з метою забезпечення виконання Закону № 71 до затвердження форми податкової звітності платникам транспортного податку – юридичним особам пропонується до 20 лютого 2015 року задекларувати об’єкти оподаткування використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 767 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за № 139/24916.
При цьому назву «Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів» замінити на «Розрахунок транспортного податку», у колонці 5 «Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні» зазначити «Рік випуску транспортного засобу», у колонці 8 «Сума збору» зазначити «Ставка транспортного податку». Колонки 2 «Тип транспортного засобу», 9 «Сума пільги щодо збору» та 10 «Код пільги» не заповнюються.
Разом з тим пунктом 46.4 статті 46 Кодексу передбачено, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, складене у довільній формі, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Крім цього рекомендуємо в поданій платниками звітності річну суму транспортного податку розбивати поквартально.
Абзацом другим пункту 46.6 статті 46 Кодексу передбачено, що до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ганна 06-04-2015 16:31

Добрий день.Я є фоп з 01.04.2015року знахожусь на спрощеній системі оподаткування (3 група без ПДВ) та провожу всі операції через зареєстрований касовий апарат (роздрібна торгівля продуктами харчквання ),до 01.04.2015року займалась роздрібною торгівлею алкогольними та тютюновими виробами(ліцензія анульована ,види діяльності змінені).Чи підпадаю я під мараторій перевірок?Якщо ні то по якій причині ?Дякую.
Доброго дня.

Відповідно до п. 28 підрозділу 10 розділу ХХ перехідних положень Податкового кодексу України - установити, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Тобто ви будете підпадати під мораторій на проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Іван 06-04-2015 15:47

Чи змінилась сума оплати за ліцензії на алкоголь та тютюн?
Доброго дня. Ні, не змінилася.

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, та 2000 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі. Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Александра Юрьевна 06-04-2015 13:20

ФОП единщик,3группа,неплательщик НДС,пенсионер - от ЕСВ освобождена,есть карта для выплат.Ожидается поступление большой суммы(более 100 тыс.)на эту карту с назначением платежа"пополнение карты"без уточнения.Какие налоги мне необходимо будет заплатить?
Доброго дня. Ви сплачуєте всі ті податки, що й завжди.  Для третьої групи ставка податку - в розмірі 4% доходу

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Елена 06-04-2015 13:1

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, я ФЛП перешла со 2 группы (была в 1 квартале) на 3 группу плательщика ЕН (со 2 квартала). Нужно ли подавать Декларацию за первый квартал? или уже отчитываться за полугодие, включая доходы и налоги за 1 квартал? Спрашиваю так как 2 группа отчитывается раз в год...
Доброго дня. При подачі декларації за 2 квартал прозвітуєте і за 1 квартал.  Зараз декларацію за 1 квартал подавати не потрібно.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

мИКОЛА 06-04-2015 12:4

я так понимаю правильно --если площадь нежилых помещений не превышает 300 м2 ? а кассовый аппарт при етой моей деятельности мне также обязательно иметь?
Доброго дня. 

Відповідно до статті 291.5 Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп: фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій”.  

     Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

     для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;

     для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).

      При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим.

     При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій не застосовується.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Валентина Іванівна 06-04-2015 10:17

Доброго дня. Я досягла пенсійного віку чи є пільги при сплаті податку за землю.
       Доброго дня. Відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються пенсіонери (за віком).

      Фізичні особи, які досягли пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

      Право на пільгу щодо сплати земельного податку мають фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. Разом з цим, фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо).

      Крім того згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: 

  - для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; 

  - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; 

  - для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 

  - для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 

  - для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара. 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Василь 06-04-2015 10:12

Добрий день. ФОП протягом першого кварталу діяльність не здійснював чи потрібно подавати звіт з прочерками? чув, щоб ніби можна вгазалі не звітувати якщо немає діяльності
Доброго дня Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що за звітний період, в якому не виникають об’єкти оподаткування, або у разі відсутності показників, які підлягають декларуванню, податкова звітність не подається.

Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим. 1 ст. 49 ПКУ).

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...