Налоговая справка ГФС
Віта 30-11-2014 11:8
Відповідно до п.п. 1.1 та 1.3 п. 16 підр. 10 р. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво, а об’єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово -роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
При цьому ПКУ не передбачає виключення із об’єкта оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виручки - товарообороту, одержаного від реалізації в оптово - роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування пива безалкогольного.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Павло 30-11-2014 10:52
Оскільки на період відсутності ліцензії суб’єкт господарювання не має право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями, то дана продукція повинна бути знята з реалізації.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Тетяна 30-11-2014 10:50
Відповідно до ст. 15 розд. ІV Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
Підпунктом 3.10 наказу Державної фіскальної служби України від 24 жовтня 2014 року № 213 «Про затвердження Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» передбачено, що внесення інформації до ліцензії про сплату чергового щоквартального платежу структурним підрозділом головного управління здійснюється на підставі поданої заявником копії платіжного документа.
Таким чином, суб’єкт господарювання повинен вносити плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами щоквартально рівними частками.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ярослав 30-11-2014 10:48
Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за формою Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 №207 (далі - Декларація).
Розділ V Декларації, в якому відображаються дані про проведені поточні операції у сфері зовнішньоекономічної діяльності, зокрема і про валютні кошти та товари, повернуті з порушенням законодавчо встановлених термінів, носить лише інформаційний характер.
Розділ V Декларації заповнюється у валюті, в якій мають здійснюються розрахунки відповідно до контракту, а також в національній валюті по курсу НБУ на звітну дату.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Микола Миколайович 30-11-2014 10:45
Порядок здійснення банками емісії платіжних карток, визначення операцій, що здійснюються з їх застосуванням, визначені Постановою Правління Національного банку України від 30 квітня 2010 року №223 «Про здійснення операцій з використанням спеціальних платіжних засобів».
Пунктом 8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003р. №492 викладені особливості відкриття та використання поточних рахунків, операції за якими можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів.
Зокрема, п.8.3 передбачено, що кошти з поточного рахунку юридичної особи та фізичної особи - підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу для одержання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами), здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.
Разом з цим слід зазначити, що п. 13.1 Закону України від 5 квітня 2001 року №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» визначено, що порядок виконання операцій із застосуванням платіжних інструментів, у тому числі обмеження щодо цих операцій, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України. тому з даного питання пропонуємо Вам звернутись до Національного банку України.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Валентина 30-11-2014 10:44
Звітна Податкова декларація з фіксованого сільськогосподарського податку (далі – декларація) приймається відповідно до граничних строків подання.
Звітна декларація приймається після граничного строку подання тільки при відсутності звітної (нової звітної) по такому КОАТУУ.
Нова звітна декларація приймається тільки до граничного строку подання та при наявності звітної по такому КОАТУУ.
Після граничного строку подання та при наявності звітної, нової звітної по такому КОАТУУ приймається уточнююча декларація.
Отже, у разі збільшення площі земельної ділянки протягом року у зв’язку з набуттям права власності або права користування на декілька земельних ділянок у межах одного календарного місяця, платник податку у графі «починаючи з» загального розділу уточнюючої звітної декларації зазначає число і місяць першого набуття права власності або права користування на земельну ділянку у межах визначеного календарного місяця.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена Петрівна 30-11-2014 10:41
Відповідно до п.308.1 ст.308 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями cільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку щороку, до 20 лютого, подають станом на 1 січня поточного року, зокрема, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.
Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.04.2012 за №510/20823.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ірина 30-11-2014 10:12
Згідно з договором оренди земельної ділянки у графах 2 - 4 рядків 1 - 4 податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) зазначається:
у графі 2 – категорія земель;
у графі 3 – площа земельної ділянки;
у графі 4 – нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки або одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації;
у графі 5 зазначається розмір орендної плати встановлений у договорі оренди землі (трикратний, чотирикратний тощо розмір земельного податку або відсоток від нормативної грошової оцінки).
Графи 6 – 8 – заповнюються за наявності або прокреслюються.
У графі 9 зазначається річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті за даними платника.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ольга Іванівна 30-11-2014 10:8
Відповідно до п. 282.1.8 п. 282.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Костянтин 30-11-2014 10:6
Пільги щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу передбачена у вигляді звільнення від сплати для легкових автомобілів інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
Інших пільг щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755 не передбачено.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Валентин 30-11-2014 10:2
Розрахунок подається юридичною особою відповідному контролюючому органу за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу протягом десяти днів після першої реєстрації в Україні транспортних засобів.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Починаючи з одинадцятого дня після реєстрації транспортного засобу до порушників строку подання Розрахунку, відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, застосовуються штрафні санкції у розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або затримку.
Дякуємо за питання!
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Дмитрий 01-12-2014 11:45
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області