Налоговая справка ГФС

Валентина 29-11-2014 10:35

Скажіть будь-ласка чи утримується військовий збір із суми допомоги по вагітності та пологах?
Доброго дня.Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
 Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 28-11-2014 18:19

Здравствуйте! Помогите мне пожалуйста, я частный предприниматель, на едином налоге, вторая группа, без наемных работников. Мой личный автобус находится в аренде у предприятия. Я работаю на другом предприятии. Каждый месяц я плачу ЕСВ и единый налог. Но ведь деятельности нет, машина в аренде. Могу ли я закрыть свое частное предпринимательство, при этом авто так и будет в аренде? Спасибо!
Доброго дня, Сергію.

Приватне підприємництво закрити можна, а автобус здавати в оренду як громадянин, а не підприємець.

Дякуємо.

 

 

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Родион, ПП 28-11-2014 16:57

Пидскажите мене пожаласта как и где самому проверит моих партнеров з какими хачу зделат обший бизнес. даверяй но праверяй.
Доброго вечора, Родіоне.

Для того, аби перевірити надійність свого бізнес-партнера Вам потрібно завітати на сайт ДФС за адресою:  http://sfs.gov.ua/ru/businesspartner

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ФОП Завзанов Костянтин Путрусович 28-11-2014 16:38

Доброго дня! Чи потрібно платнику єдиного податку 2-ї групи зберігати всі первинні документи по продажу? Якщо так - який їх термін зберігання? Дякую за відповідь.
Доброго вечора, Костянтин Путрусович.

Приватні підприємці повинні мати усі первинні документи та вести бухоблік.

Термін давності згідно із ПК - 1095 днів, тобто 3 роки.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ігор Васильович, батько студентки 28-11-2014 16:32

Підкажіть, будь ласка, чи маємо ми із дружиною право на податкову знижку якщо ми платимо за навчання своєї доньки. Доньці скоро виповниться 24 роки.
Доброго вечора, Ігоре Васильовичу.

Ви запитуєте про право на податкову знижку за навчання дитини, якій більше 23 років, яка не працює за умови, коли в квитанціях зазначені дані дитини. Один із батьків (платник податку) має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних платнику податків коштів (у т. ч. заробітної плати). При цьому, фактичні витрати на сплату вартості навчання несе платник податку - батько або мати дитини, яка навчається.
Тобто, квитанції, в яких зазначено П. І. Б. дитини платника податку, є документами, що підтверджують фактично понесені витрати платника податку (батька або матері) у зв’язку зі сплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти дитини, яка не одержує заробітної плати та дають йому право на отримання податкової знижки з передбачених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України підстав. Водночас, якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.

Дякуємо Вам за запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій Власенко, студент 28-11-2014 16:6

У мене до вас запитання: якшо я отримую стипендію, то вона оподатковується воєнним збором (здається так він називається).
Доброго дня, Сергію.

Відповідно до п. п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. При цьому, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту (п. п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень ПКУ).
Частиною першою ст. 91 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VІІІ передбачено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Враховуючи викладене, плату за навчання найманого працівника у навчальному закладі слід розглядати як інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, а отже є об’єктом оподаткування військовим збором.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Виктор 28-11-2014 15:29

Что-то не могу понять. Мне знакомый бухгалтер говорила, что не облагается. Может, Вы не так поняли. Я отношусь к первой категории потерпевших от Чернобыльской катастрофы. Уточните, пож. К кому не обращусь - одни так говорят, другие эдак. Если можно - не просто слова, а с указанием конкретного закона.
Пане Віктор, наша відповідь є обгрунтованою і цілком вірною саме у Вашому випадку.

Адже так, пунктом 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України від 20.02.1991р. № 796-XII ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон № 796) надано право особам, віднесеним до категорії 1-2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005р. № 936 затверджено Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок), що визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінпраці.
     Підпунктом 9 п. 4 Порядку передбачена оплата додаткової відпустки громадянам строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20, пункту 1 частини першої статті 21, пункту 3 частини третьої статті 30 Закону № 796.
     Разом з тим, згідно із п.5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5 - 13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
     Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
     Для цілей розд. IV Кодексу заробітна плата - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
     Згідно зі ст. 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
     Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.     
     Враховуючи викладене вище, оплата додаткових відпусток особам, віднесеним до категорії 1-2, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи включаються до складу заробітної плати та підлягає оподаткуванню військовим збором.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Виктор 28-11-2014 15:9

Дайте ответ на такой вот вопрос. Я чернобылец. Имею соответственный статус и естественно - право на дополнительный отпуск. Так вот вопрос: подлежит ли налогообложению этот самый дополнительный отпуск военным сбором? Электронной почты у меня нет - потому не указываю. Спасибо.
Доброго дня, Вікторе.

 Оплата додаткових відпусток підлягає оподаткуванню військовим збором.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олежка 28-11-2014 14:42

Здрастуйте, скажить пожалуста, до кого звернутись, аби перейти на спрощену систему. Я фізична особа пидприемець
Доброго дня, Олеже.

Вам потрібно подати для цього заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
     1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
     2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
     3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
     4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина Сергеевна 28-11-2014 14:14

Собираемся с мужем на Новогодние праздники в круиз. Это первый раз - всех тонкостей не знаем. Скажите, кто и когда может осматривать наш багаж? А то, думаю, без этого не обойдётся в теперешний тревожный час. Заранее благодарим за ответ.
Доброго дня, Ірино Сергіївно.

Відповідно до ч. 1 ст. 339 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) якщо є підстави вважати, що в ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю, зазначеним у частині першій ст. 319 МКУ, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, орган доходів і зборів має право провести огляд, а в разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.
     Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи (ч. 2 ст. 339 МКУ).
     Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються:
     1) якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров’я людей, тварин та рослин, а також довкілля;
     2) якщо громадянин або уповноважена ним особа не з’явилися протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу;
     3) у разі залишення на території України ручної поклажі, багажу з порушенням зобов’язання про їх транзит через територію України (ч. 3 ст. 339 МКУ).
     Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання (ч. 4 ст. 339 МКУ).
     Про здійснення огляду та переогляду складається акт, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 636, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за № 1004/21316.
     Один примірник акта огляду (переогляду) передається громадянину або уповноваженій ним особі або представнику підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання (ч. 6 ст. 339 МКУ).

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Rostislav 28-11-2014 13:14

В связи с последними событиями в нашей стране многие начали игнорировать товары, произведённые в стране-окупанте. Я предприниматель. Хочу тоже поддержать эту акцию. Как точно знать, кем сделан товар, а то много обмана: пишут одно, а потом выходит, что производитель совсем другой.
Доброго дня, Ростиславе.


Згідно із ч.1. ст.36 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.
     Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених МКУ (ч.2 ст.36 МКУ).
     Під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару (ч.3 ст.36 МКУ).
     Для цілей визначення країни походження товару не враховується походження енергії, машин та інструментів, що використовуються для його виробництва або переробки (ч.4 ст.36 МКУ).
     Приладдя, запасні частини та інструменти, використовувані в машинах, пристроях, агрегатах або транспортних засобах, вважаються такими, що походять з тієї самої країни, що і ці машини, пристрої, агрегати або транспортні засоби, за умови їх ввезення та продажу разом із зазначеними машинами, пристроями, агрегатами або транспортними засобами і відповідності їх комплектації та кількості звичайно використовуваним приладдю, запасним частинам та інструментам
(ч.5 ст.36 МКУ).
     Положення МКУ застосовуються для визначення походження товарів, на які при ввезенні їх на митну територію України поширюється режим найбільшого сприяння (непреференційне походження), з метою застосування до таких товарів передбачених законом заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ч.6 ст.36 МКУ).
     Повністю вироблені або піддані достатній переробці товари преференційного походження визначаються на основі законів України, а також міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України (ч.7 ст.36 МКУ).
     При існуванні встановлених правил прямого транспортування товарів із країни їхнього походження дозволяється відступати від них у випадках, коли таке транспортування неможливе в силу географічного положення та/або якщо товари знаходяться під митним контролем у третіх країнах
(ч.8 ст.36 МКУ).
     Особливості визначення країни походження товару, що ввозиться з територій спеціальних (вільних) економічних зон, розташованих на території України, встановлюються законом (ч.9 ст.36 МКУ).

Дякуємо за Ваше запитання

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Яков 28-11-2014 13:7

Розтолкуйте, будьте ласкаві, чи існують які-небудь пільги для релігійної організації, відносно плати за земельну ділянку, котра використовується цією релігійною організацією як дім молитви. Дякую.
Доброго вечора, Якове.

Відповідно до п. 282.1.5 п. 282.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI від сплати земельного податку звільняються: релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків.

Дякуємо за Ваше запитання.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...