Налоговая справка ГФС

ТАНЯ 07-04-2014 15:4

Доброго дня! Підкажіть , будь - ласка, як правильно заповнити Податкову декларацію з ПДВ. Наша організація (курси водіїв)надає послуги,які звільненні від оподаткування (стаття 197. 1.2.п.г).При заповненні Декларації я заповняю рядки 5; 6 та 6.1. У додатку 6 заповняю таблицю 3, а у додатку 5 - розділ I поле “Операції , які звільненні від оподаткування”. Чи правильно це? Чи потрібно заповнювати розділ II додатку 5?
Доброго дня! У разі якщо Ви придбаваєтє товари/послуги в неплатників ПДВ або для використання не в господарській діяльності, то в такому випадку обов"язково заповнюється розділ ІІ додатку 5. Крім того, обов"язково заповнюються додаток 6 табл.3 та додаток 5   розділ І "Операції, які звільнені від оподаткування"

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ольга 07-04-2014 14:15

Добрий день! Вибачаюсь, але якщо я правильно розумію ст. 177.10 , то вона відноситься до фізичних-осіб підприємців на загальній системі оподаткування( ст. 177 чітко прописано: "крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування"), а я знаходжусь на єдиному податку 5 групи. Чи потрібні мені підтверджуючи документи на придбану тканину для подальшого її використання у виробництві.
Доброго дня, шановна Ольга !

Згідно з абз. 1 п. 44.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат й інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування на підставі первинних документів. Тобто, будь-яка операція повинна бути підкріплена первинними документами.

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів із дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання — з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ПКУ).

Оскільки товар без документів можна розглядати як безоплатно отриманий, який потрібно включити в дохід єдинника відповідно до п. 292.3 ПКУ, або якщо документи на товар відсутні, то це означає, що підприємець можливо купив його у фізособи, а тому  підприємець є податковим агентом продавця (пп. 14.1.180 ПКУ). Як наслідок — має сплатити суму ПДФО до бюджету й подати форму № 1ДФ. Не зробивши цього, йому загрожує штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті, а на суму податкового боргу нараховується пеня (п. 127.1ПКУ).

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віктор Олександрович 07-04-2014 12:13

Доброго дня. Вибачаюсь, можливо я не дуже чітко сформулював питання, але воно стосувалося лише конкретної форми звіту. Я знайшов декілька різних форм звітів. Всі вони, так чи інакше, стосуються фізичних осіб та різних компенсацій. Яку саме заповнювати мені, як вона називається, № її додатку? Дякую за відповідь.
Доброго дня! Поняття "податковий кредит на навчання", про який Ви вели мову, правильно називається "податкова знижка" (ст.166 Податкового кодексу України). Щоб отримати податкову знижку на навчання Вам необхідно подати декларацію до територіального органу Міністерства доходів і зборів (за місцем прописки). Така декларація має назву Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2013 рік, її бланк затверджений Наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 р. №793. Оскільки Ви бажаєте реалізувати власне право на отримання податкової знижки, то разом з цією декларацією Вам слід подати Додаток 6 до р.11 Податкової декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік, який має назву "Перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки згідно зі ст. 166 Податкового кодексу України". Подати декларацію, щоб отримати податкову знижку, Ви можете до 31 грудня 2014 року.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей Олександрович 06-04-2014 18:3

На балансі підприємства знаходиться база відпочинку. Влітку працівникам підприємства продаються путівки до цієї бази. Чи є платниками туристичного збору особи, які відпочивають за цими путівками?
Доброго дня,

З прийняттям Закону № 3609 не є платниками туристичного збору лише лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади, які мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Мінохорони здоров’я України.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей Сергеевич 06-04-2014 18:1

Якщо фізична особа – підприємець втратив документи, що підтверджують доходи або витрати, які дії повинен здійснити підприємець?
Доброго дня,

Згідно з п. 177.4 ст. 177 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-IV зі змінами та доповненнями, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПКУ. Склад витрат та порядок їх визначення встановлено розділом ІІІ ПКУ. Згідно з п. 138.2 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ. Відповідно до пп. 139.1.9 ст. 139 розділу ІІІ ПКУ від 2 грудня.2010 року №2755-VI витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку. У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу ДПС та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, наступного за звітним, не підтверджені відповідними документами витрати не включаються до витрат за податковий звітний період та розрахунку об’єкта оподаткування, і на суму недосплаченого податку нараховується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Искра Сергей Сергеевич 06-04-2014 17:58

Наше підприємство створено у липні 2012 року та володіє земельною ділянкою у 70 га. Обсяги виробництва сільськогосподарської продукції склали 1200 тис. грн., загальний обсяг реалізованої продукції за 2013р. склали 1600 тис.грн. Чи можемо зареєструватися у 2014 р. як платники ФСП та які документи слід надати до податкового органу та відповідно до яких норм Податкового кодексу?
Доброго дня,

Основні правила перебування у статусі платника фіксованого сільськогосподарського податку наразі залишаються без змін – 75 відсотків сільгоспвиробництва за 2013 рік та відсутність податкового боргу. Не змінився й перелік документів, які не пізніше 20 лютого 2014 року мають подати претенденти на спецрежим оподаткування до органів доходів і зборів. Основний з них - загальна податкова декларація з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земель водного фонду, яка подається до державної податкової інспекції Міндоходів за місцем перебування на податковому обліку. При її складанні слід звернути увагу на правильність застосування одиниць виміру показників, які передбачені у декларації та відповідність коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ місцю знаходження земельної ділянки. Звітну податкову декларацію окремо щодо кожної земельної ділянки слід подати в державну податкову інспекцію Міндоходів за місцем розташування такої земельної ділянки.
 Наступний документ - Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, який  проводиться у відповідності з наказом Міністерства аграрної політики України від 26.12.11р.№772 (зі змінами, внесеними  Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства  № 205 від 22.03.2013 )та подається контролюючим органам за місцезнаходженням сільгоспвиробника та за місцем розташування земельних ділянок. В такому ж форматі подається  довідка про наявність земельних ділянок, у якій зазначаються усі відомості про кожний документ, що встановлює право власності або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Алексей 05-04-2014 18:25

Скажіть, будь ласка, якщо ФОП (на 3 групі), після приватизації квартири, став одним з її власників (разом з іншими членами родини, які в цій квартирі прописані), чи потрібно про це повідомляти яким небудь чином в налогову службу?
Доброго дня,

Конкретизуйте питання, будь-ласка, яким чином Ви стали власником?

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Миротина Ольга 05-04-2014 0:28

Добрый день.Только начинаю работать.Как в книге учётра доходов и расходов правильно заполнить графы5 и 6,подскажите,плиз.Розничный магазин торгует алког.и сигаретами.Учётной программы нет.Торговая наценка на товар разная.Допустим я закупила и оплатила товар от разных поставщиков/№1,№2,№3/,есть чекии нкладные.В течении рабочего дня продавался разный товар и по РРО прошла выручка 300грн.Так я должна с каждого чека/приходной накладной/ списать часть оплаченной суммы?И в какой пропорции, если я не могу отследить сколько товара какого поставщика продалось за день?Или как вообще пристоиться списывать расходы за день?И ещё один вопрос.Т.к.выручка в магазине будет ежедневно,то и гр.2 будет заполнена ежедневно,а предположим э/энергия ,обслуживание РРО,аренда магазина и т.д.оплачивается раз в месяц.Суть вопроса-эти расходы тоже нужно списывать пропорционально каждый день..Спасибо
Доброго дня,

5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).

6. Платник податку заносить до Книги відомості в такому порядку:

6.1. У графі 1 зазначається дата запису.

6.2. У графах 2 - 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу:

6.2.1. У графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

6.2.2. У графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.

6.2.3. У графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3.

6.2.4. У графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

6.2.5. У графі 6 відображається сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

6.2.6. У графі 7 відображається загальна сума доходу як сума граф 4, 5 і 6.

6.3. У графах 8 і 9 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 % відповідно до підпунктів 2 - 4 пункту 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу.

Надалі конкретизуйте, будь-ласка своє питання.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віктор Олександрович 04-04-2014 16:52

Вибачте, все це я вже знаю та зрозумів, в мене питання в іншій площині. Я знайшов кілька різних зразків, декларацій розрахунків та ін. І всі вони стосуються звітності фізичних осіб, та не розумію, який саме треба мені? Як він зветься, який він додаток? Дякую.
Доброго дня

Вам потрібнл заповнити Податкову декларацію про майновий стан і доходи затверджено Міністерством доходів і зборів від 11.12.2013 року №793 і додаток 6 "Перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки згідно із статтею 166 розділу IV Податкового кодексу України"

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталья 04-04-2014 16:18

Добрый день. Скажите,пожалуйста,как правильно поступить при покупке бензина для арендованног автомобиля за наличные деньги до 240 грн.(в т.ч .НДС) по фискальным чекам. Раньше (до введения НКУ) в реестре к графе ИНН и в Д5 было предусмотрено писать 100000000000. Сейчас этого не предусмотрено. Если написать ИНН продавца , указанного в фискальном чеке, будет расхождение в Д5 у покапателя и продавца, т.к. продавец в реестре НН будет писать суммы по итогам дня.Можно ли ставить в реестре НН и Д5 старый ИНН (100000000000) и при этом подать письмо в налоговую с копиями этих чеков в качестве объяснения?
У реєстрі виданих та отриманих податкових накладних у розділі II  "Отримані податкові накладні" у графі "Вид документа" вибираємо ЧК.

У розділі 6 "Постачальник" проставляємо найменування юридичної особи в якої купуємо бензин .

У розділі 7 проставляємо індивідуальний податковий номер.

У додатку 5 "Розшифровка до декларації по ПДВ " розділ II "Податковий кредит"  у графі 2 "Постачальник" також проставляємо індивідуальний податковий номер платника,  у графі 3 "Період складання податкових накладних" проставляємо місяць і рік виписки чека.

 

Якщо автомобіль заправлявся декілька раз на день на одній заправці, то дана сума збивається і проставляється в одній графі загальною сумую.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віктор Олександрович 04-04-2014 15:45

Доброго дня. Будь ласка, поясніть, яку форму бланку треба заповнювати для звернення за оформленням податкового кредиту по компенсації витрат по сплаті навчання у ВУЗі?
Доброго дня.

Відповідно до пп.2.1.166 п.1.166 ст.166 підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Перелік документів, які необхідно для отримання податкової знижки

- платіжне доручення або квитанції про сплату за навчання за 2013 рік

- копію договору

- довідку про заробітну плату ( загальні нарахування з/плати, утриманий податок з доходів фізичних осіб)

- довідку з навчального закладу про період навчання, де вказано місяці та дні навчання в 2013 році та сума оплати за навчання

- копію свідоцтва про народження дитини (студента), якщо кредит використовують батьки

- паспорт

- ідентифікаційний номер

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Инна 04-04-2014 10:2

Добрый день!ЧП в процессе закрытия поэтому сейчас на общей системе, в феврале устроился на работу по трудовому договору,получает з/п.Вопрос:Нужно ли в "декларации про майновий стан" отображать эту з/п в табл. II.
Доброго дня

В декларації про майновий стан і доходи Вам зарплату в таблиці II відображати не потрібно.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...