Налоговая справка ГФС
Сергій 25-04-2014 13:25
Так, потрібно, і я поясню чому. Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму понесених інвестиційних збитків.
Слід зазначити, що до оподатковуваного доходу платника податку не включається інвестиційний прибуток, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищувала у податковому звітному році 1610 грн. тощо.
Податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, є такий професійний торговець.
Однак, запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами.
Декларацію про майновий стан і доходи та відповідний додаток 3 до неї щодо отримання інвестиційного прибутку у 2013 році фізична особа повинна подати до 1 травня 2014 року.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Соколюк 25-04-2014 13:24
Отриманий дохід від репетиторських послуг підлягає декларуванню. До таких послуг відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. Якщо вчитель-репетитор у 2013 році не був зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності, та надавав репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року. Декларацію необхідно подати до 1 травня 2014 року в податкову інспекцію за місцем реєстрації.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Максим 25-04-2014 12:40
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 Податкового кодексу України-1095 днів) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п.50.1 ст.50 Кодексу).
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який (у тому числі за результатами електронної перевірки) наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень (п.119.2 ст.119 Кодексу).
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
При цьому, статтею 253 Цивільного кодексу України визначено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Отже, у разі подання уточнюючих розрахунків за ф. № 1ДФ (одного чи декількох одночасно) до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн. Якщо протягом року після накладання штрафу згідно з п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України, платник податків подає повторно уточнюючий розрахунок за ф. № 1ДФ, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 грн.
Таким чином, Ви маєте право подати одночасно декілька уточнюючих розрахунків (з урахуванням строку позовної давності - 1095 днів) за формою 1-ДФ, і відповідно штрафна санкція буде становити 510 грн. Що стосується штрафних санкцій за несплату ПДФО то накладається штраф в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначені контролюючим органом суми податкового зобов’язання, накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. Крім цього, за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, винні особи притягаються до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 1634 КУпАП.
Головне управління ДФС у Черкаській області
ПП"ЮГ-2000" 25-04-2014 10:49
Питання щодо порядку заповнення товарно – транспортної накладної не відноситься до компетенції Міндоходів.
Однак, в Листі Мінінфраструктури України від 11.03.2014 р. № 2455/25/10-14
Щодо заповнення товарно-транспортної накладної під час здійснення перевезень автомобільними транспортними засобами
Зазначено Ваше питання, а саме :
Стосовно питання можливості заповнення форми від руки, а частково - друкованим способом
Вимоги щодо заповнення товарно-транспортних накладних лише друкованим або іншим способом Правилами не встановлюються.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Юлия 24-04-2014 15:4
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина 24-04-2014 13:9
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина Юрьевна 24-04-2014 11:17
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Андрій 24-04-2014 11:16
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ірина 24-04-2014 9:56
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Анна 23-04-2014 18:58
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Оксана, бухгалтер. 23-04-2014 17:32
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Світлана 25-04-2014 13:26
Такий платник податку - орендодавець зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Тобто, громадяни, які отримували доходи від надання нерухомості в оренду у 2013 році повинні задекларувати отримані доходи до 1 травня 2014 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Міндоходів за адресою орендодавця.
Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області