Налоговая справка ГФС

Богдан 25-03-2014 20:41

Підкажіть будь-ласка я підприємець на єдиному податку, сфера діяльності роздрібна торгівля, хочу добавити в магазині відділ розливного пива і поставити столики зробити магазин бар,але без алкогольних напоїв, які мені потрібні дозволиі документи?
Шановний пане Богдане! Згідно зі ст.291.5.1.п.3 Податкового Кодексу України, платник єдиного податку може здійснювати діяльність пов’язану з роздрібним продажем пива та столових вин. Відповідно до ст.297.1 п.6  ПКУ, платник єдиного податку звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Рекомендуємо також доповнити вид діяльності видом “діяльність у сфері ресторанного господарства”.

 

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 25-03-2014 17:7

Скажіть будь-ласка, має право юрособа - платник єдиного податку надати безповоротну фінансову допомогу фізичній особі підприємцю 2 групи єдиного податку
Шановна пані Тетяно! Згідно зі ст.14 п. 14.1.257 Податкового Кодексу України, безповоротна фінансова допомога – сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів. Права та обов’язки  юридичної особи передбачені статутними документами, а також рішеннями засновників . Якщо у Вас передбачено надання такої допомоги, то  в  Податковому Кодексі України заперечення щодо зазначеного питання відсутні.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 25-03-2014 16:59

Скажіть будь-ласка, має право фізична особа-підприємець на 2 групі єдиного податку надавати послуги юрособам, які є платниками єдиного податку
Шановна пані Тетяно! Згідно зі ст.291.4. п.2  Податкового Кодексу України, платники  єдиного податку другої групи здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам  єдиного податку та населенню. До платників єдиного  податку відносяться як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці, тому підприємець - платник єдиного податку має право надавати послуги юридичним особам – платникам  єдиного податку

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 25-03-2014 16:54

Скажіть будь-ласка, чи звільняється податковий агент юрособи-єдинолплатник від сплати податку на доходи фізичних осіб виключно за себе
Доброго дня! Пані Тетяно, ми не зрозуміли Вашого запитання. Чи не могли б Ви його поставити більш чітко і конкретно.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Валентина 25-03-2014 13:56

Скажіть будь - ласка, чи оподатковується індексація стипендії та премія студентів. Дякую!
Шановна пані Валентино!Згідно зі ст.165.1.26 ПОдаткового Кодексу України, не включаються до розрахунку загального місячного(річного) оподатковуваного доходу сума стипендії(включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню студенту, але не вище, ніж сума визначена в п.169.4.1 цього Кодексу (1710 грн. у 2014 році). Сума перевищення, за її наявності, підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 15% або 17% Премія студентів оподатковується на загальних підставах.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ярослава 25-03-2014 13:21

Подскажите, пожалуйста, предпренимателю-упрощенцу (3 группа), нужно уплачивать ЕСВ, если нет дохода? если да, то какую отчетность и в какие сроки подавать и можно ли платить раз в квартал?
Шановна Ярославо! Для платників єдиного податку розмір єдиного соціального внеску становить 34.7% від суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, який розраховується як добуток мінімального розміру заробітної плати на 34.7%. У 2014 році ця сума становить на І кв.1267,95 грн., на ІІ кв. 1267,95 грн., на ІІІ кв. 1301,25 грн., на ІVкв. 1354,35 грн. Платники сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Звітним періодом є календарний рік (звіт подається протягом 40 днів після закінчення звітного року). Отже, платник єдиного податку сплачує єдиний внесок за себе щоквартально та звітує раз у рік.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ніна Олексіївна, гол.бухгалтер, СТОВ"ЗК"Хорс" 24-03-2014 15:42

Наше сільхозпідприємство організувало безкоштовне харчування своїх працівників за принципом «шведського столу». Обіди готується як власними силами, так і замовляються готові в сторонніх закладах. Облік спожитих обідів не персоніфікований. Чи є харчування за таким принципом постачанням товарів( послуг) у розумінні пп..14.1.191 ПК і відповідно чи нараховується ПДВ на вартість використаних продуктів і спожитих обідів? Суми вхідного ПДВ до складу податкового кредиту не включаються..
Доброго дня!

Зверніться в письмовому вигляді до територіальних органів Міндоходів, згідно закону України про звернення громадян.

З повагою Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

оксана 24-03-2014 14:32

15 квітня 2013 р. мені банк списав 430 тис.грн. боргу. За якою ставкою мені його будуть оподатковувати - 15 чи 17%. Це буде рахуватися що цей дохід в мене за 1 місяць чи буде ділитись на 12 місяців звітного року. І чи могли б ви підказати як краще і де сплачувати податок щоб не було значних комісій банку (чи можливий варіант сплати з платіжної картки через інтернет). Дякую.
Доброго дня,

Відповідно до п. 177.1ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755^1 (далі — ПКУ) доходи фізичних осіб — підприємців, отримані протягом календарного року від провадження госпо­дарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в п. 167.1ст. 167 ПКУ. Згідно з п. 167.1 ст. 167 розд. IV ПКУ ставка податку становить 15 % бази оподаткування щодо одержаних доходів фізичною особою — підприємцем, а у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, установленої за­коном на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 % суми перевищення. Згідно з п. 177.2 ст. 177 розд. IV ПКУ об'єктом опо­даткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (ви­ручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господар­ською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Надалі, будь-ласка, конкретизуйте своє питання.

З повагою,

Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталья 21-03-2014 19:10

с 1 марта введена новая форма налоговой накладной .Рекомендуют в случае поставки товаров покупателю не плательщику НДС в стороке "Особа(платник податку)-покупець укзывать "Неплатник податку"Будет ли считаться ошибкой , если в этой строке указать непосредственно покупателя, которому отпускается товар-услуга (ФИО, название), т.к. у предприятия много таких покупателей неплательщиков налога(можно просто запутаться и пропустиь кого нибудь), или все-таки надо ставить "Неплатник податку"?
Дякуємо за запитання!

Згідно із п. 10 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962, усі примірники податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п. 11 Порядку, складаються в паперовому вигляді та залишаються в особи, що їх склала, і зберігаються відповідно до п. 6 Порядку.
     У разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, включаючи постачання на експорт, здійснення операцій у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, заповнення податкової накладної здійснюється з урахуванням таких особливостей:
     - у верхній лівій частині у полі «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини: «02» - постачання неплатнику податку, «03» - постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку, «11» - складена за щоденними підсумками операцій;
    - у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується «Неплатник податку»;
    - рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;
     - у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000». Однак, якщо ви вкажете ПІБ покупця то такий запис не буде вважатися помилкою.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

підприємець 21-03-2014 17:42

Чи необхідно підприємцю - загальщику застосовувати РРО?
«Інтернет-конференція»

     Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
     Враховуючи викладене, суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО з дотриманням норм Закону.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (далі - Постанова № 1336), розробленою на виконання ст.10 Закону, затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
     Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим, тобто, для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій граничний розмір складає 200 тис. грн. на один суб’єкт господарської діяльності або 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), в залежності від форми та умов проведення діяльності.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФОП Коричнєва 21-03-2014 17:19

Чи є платником земельного податку підприємець - платник ЄП за земельну ділянку, що перебуває у власності такої особи, при наданні її в оренду?
«Інтернет-конференція»

     Відповідно до ст.269 та ст.270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
     Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності (пп.4 п.297.1 ст.297 ПКУ).
     Господарська діяльність - діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 ПКУ).)
     Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами - підприємцями, затвердженої наказом ДПС України від 23.11.2012 № 1051, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу – підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ).
     У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов’язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку.
     Отже, фізична особа - підприємець - власник земельної ділянки, що є платником єдиного податку, у разі надання в оренду цієї земельної ділянки іншому суб’єкту господарювання не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується платником єдиного податку в господарській діяльності з метою отримання доходу.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталія 21-03-2014 17:18

Де платнику можна отримати форму Примірного договору про визнання електронних документів для подання до органів доходів і зборів звітності в електронному вигляді?
«Інтернет-конференція»

  Відповідно до пп.5.2 п.5 розділу ІІІ «Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку», затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. № 233 (далі – Інструкція), платник податків отримує в органі доходів і зборів за місцем реєстрації або на офіційному веб-сайті Міндоходів текст примірного договору про визнання електронних документів, безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до органів доходів і зборів податкових документів в електронному вигляді.
     Форма Примірного договору про визнання електронних документів наведена у Додатку 1 до Інструкції.
     На офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua) цю інформацію можна знайти в рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність /Нормативне забезпечення/Наказ ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» /Додаткові матеріали/Інструкція з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...