Налоговая справка ГФС

Софія 24-04-2013 17:28

Підскажіть. До якого числа потрібно сплатити єдиний податок перебуваючи на 3 групі
Відповідно до п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

     Згідно із п. 295.4 ст. 295 ПКУ сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Катеринопільська ОДПІ

Андрій 24-04-2013 15:13

Доброго дня. Скажіть будь ласка, 1. де у формі 1 ДФ необхідно зазначати кількість працюючих зовнішніх сумісників? чи можна їх показувати у графі *працювало за договором цпд* і чи це не буде помилкою? 2. На підприємстві із училища є учні, які тимчасово проходять виробничу практику і отримують заробітну плату. Куди включати кількість таких учнів? стосується заповнення лише *працювало у штаті* та *працювало за ЦПД*.
Згідно з п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020, реквізити податкового розрахунку заповнюються наступним чином:
”Працювало у штаті” - проставляється найбільша з місячних за звітний період (на перше число місяця) облікова кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи. Облікова кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи визначається відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722 (далі – Інструкція).
”Працювало за цивільно-правовими договорами” - кількість працівників за цивільно-правовими договорами у звітному періоді.
Відповідно п. 2.1 Інструкції в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві, в т.ч. перебувають у відпустках для догляду за дитиною (пп. 2.5.9 Інструкції).
Не включаються до облікової кількості штатних працівників працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств (пп.2.6.1 п.2.6 ст.2 Інструкції), тобто зовнішні сумісники.
Враховуючи вищевикладене, оскільки у розрахунку за ф. №1ДФ не передбачена окрема графа «зовнішні сумісники», то кількість зовнішніх сумісників може включатися до кількості працівників за цивільно-правовими договорами та відображатись в графі «за цивільно-правовими договорами».

Катеринопільська ОДПІ

Луценко Наталья (ХФ ПАТ "Кредитпромбанк" главный экономист отдела поддержки корпоративного бизнеса) 24-04-2013 14:30

Добрый день. Проконсультируйте, пожалуйста. Юридическое лицо для открытия текущего счета предоставило в банк справку 4-ОПП в кот. нет ФИО руководеля (спрвка выдавалась в 2001 году). С момента выдачи справки никаких изменений в организации не было. Действительна ли данная справка на сегодняшний день? Заранее спасибо за ответ
У довідкі 4 - ОПП повинно зазначатися ФІП керівника.

Катеринопільська ОДПІ

ФОП "Трофимова" 24-04-2013 14:26

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, предел в 10000 грн по наличным расчётам распространяется на ФОПа 2 группы если он оплачивает счёт на Р/С Юр. лица плательщика Налога на прибыль и НДС через любой банк или посредством терминалов ЦСО. Можно ли единоразово оплатить счёт в размере 60 тыс и 120 тыс. Спасибо.
Уточніть Ваше запитання.

Катеринопільська ОДПІ

Віктор 24-04-2013 14:16

Я підприємець. Мій син навчається на 3 курсі. Чи можу я отримати податкову знижку.
Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ.
При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.
Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Катеринопільська ОДПІ

Софія 24-04-2013 14:10

Я перебуваю на спрощеній системі оподаткування. Підскажіть, чи включаються до доходу проценти, отримані від банку за користування депозитом?
Відповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Пасивні доходи - доходи, отримані у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, а також роялті (пп.14.1.268 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Відповідно до пп.14.1.206 п.14.1 ст.14 ПКУ проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.
До процентів включаються:
а) платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит;
б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;
в) платіж за придбання товарів у розстрочку;
г) платіж за користування майном згідно з договорами фінансового лізингу (оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об’єкта фінансового лізингу);
ґ) винагорода (дохід) орендодавця як частина орендного платежу за договором оренди житла з викупом, сплачена фізичною особою платнику податку, на користь якого відступлено право на отримання таких платежів.
Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі якщо залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов’язань чи ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, або шляхом врахування векселів та здійснення операцій з придбання цінних паперів із зворотним викупом, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення (продажу) та ціною погашення (зворотного викупу) такого цінного паперу.
Платежі за іншими цивільно-правовими договорами незалежно від того, встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у відсотках суми договору або іншої вартісної бази, не є процентами.
Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) не включаються до доходу фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку.

Катеринопільська ОДПІ

Анатолій 24-04-2013 9:21

Добрий день. Підскажіть, як правильно оформити трудові відносини з найманими працівниками, на підставі якого документу здійснюється їх облік?
Відповідно до статей 24 і 24 прим.1 Кодексу законів про працю України наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 № 260 було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою (далі – Порядок).
Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо) (далі - фізична особа).
Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.
Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи (п.14 Порядку).
Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При цьому, облік найманих працівників фізична особа – підприємець повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

Катеринопільська ОДПІ

Анастасія 24-04-2013 8:57

Доброго дня. Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях?
Абзацом другим підпункту 3.5 пункту 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320, (зі змінами і доповненнями) (далі – Положення) визначено, що для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Відповідно до підпункту 7.24 пункту 7 Положення у разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача (абзац другий пункту 3.5 цього Положення), сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.
Згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” (зі змінами та доповненнями) за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до юридичних осіб всіх форм власності, фізичних осіб – громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб`єктами підприємницької діяльності, а також постійних представництв нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, застосовується штрафна санкція у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Катеринопільська ОДПІ

Олег, фізична особа 23-04-2013 17:0

Скажіть, будь ласка, чи потрібно незареєстрованому дизайнеру-фрілансеру подавати річну декларацію. Якщо ж потрібно це робити, то як мені бути, адже працюю я не офіційно, ніяких документів немає, договорів чи контрактів з працедавцями немає (багато із них є такі ж неофіціали, як і я, причому значна частина їх находиться на межами країни). Дуже дякую за відповідь!
Ви повинні звернутися до податкової інспекції та до 1 травня задекларувати доходи за 2012 рік. А в подальшому офіційно зареєструватися як суб"єкт господарської діяльності.

Канівська ОДПІ

Юрий, физическое лицо 23-04-2013 15:27

Облагаются ли налогом в 2013 году доходы, полученные в виде процентов по депозитным (банковским) вкладам физических лиц? Если да, то депозиты начиная с какой суммы облагаются налогом и по какой ставке? Спасибо за ответ.
   У відповідності до вимог податкового законодавства відсотки,отримані по депозитних вкладах не оподатковуються

Канівська ОДПІ

Людмила 23-04-2013 13:49

Юр.лицо /парикмахерская/ на едином налоге /5%/ должно ли применять терминал по приему платежей в электронном виде /Виза, мастер карт/ от клиентов? И какая ответственность предусмотрена за неимение терминала?
 

У відповідності до вимог ст.296 датою отримання доходу є дата надходження коштів платнику  єдиного податку  у грошовій(готівковій або безготівковій) формі.

Канівська ОДПІ

Надоліна Светлана бухгалтер ФОП 23-04-2013 13:42

Заставодавець ломбарду своєчасно не повернув кредит. Ломбард реалізував заставу (дорогоціний метал) у Держскарбницю. Чи треба утримувати ПДФО? Яку суму необхідно показувати в 1ДФ?
У відповідності до ст.163 ПКУ об»єктом оподаткування резидента є доходи з джерела походження в Україні.Реалізація заставного майна підлягає оподаткуванню у відповідності до ст.167 статті Кодексу за ставкою 15-17%% в залежності від сумиотриманого доходу та відображення у формі 1 ДФ.

Канівська ОДПІ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...