Налоговая справка ГФС
Ирина, бухгалтер 12-02-2013 10:29
Рядок 20.1 у зменшення боргу заповнюється при наявності боргу в картці особового рахунку на перше число звітного місяця ( тобто якщо подано декларацію за січень 2012 року у лютому то борг у сумі 10000,0 грн. повинен бути на 01.01.12.), якщо борг відсутній то заповнюється рядок 20.2. (до складу податкового кредиту наступного звiтного (податкового) перiоду (рядок 19- рядок 20.1) (значення цього рядка переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)).
При подання уточнюючого розрахунку за січень 2012 року у лютому 2013 року, боргове зобовязання виникає в день подання уточнючого зобовязання ( тобто при заповненні рядка 25 уточноючого розрахунку, поданого в грудні, в розмірі 10000,0 грн до сплати виникають боргові зобовязання в розмір 10000,0 грн. основного платежу та в розмір 3% штрафні санкції за самостійно виявлену помилку ( 300 грн.) та пеня відповідно до ст. 129 ПКУ.
ДПІ у Черкаському районі
Кудрич Оксана Геннадіївна 11-02-2013 20:39
за останні 1095 днів, тобто 3 роки.
З повагою Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Александр 11-02-2013 20:14
Про обовязкове декларування доходів громадян інформацію можна знайти в Інтернет ресурсі, але самими достовірними будуть сайти ДПС України та Верховної ради. (я невпевнена, що дані зміни запрацюють в 2013 році)
Щодо іншого запитання Вам краще звернутись до органів держмитслужби України
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Таня 11-02-2013 19:24
Так, звичайно, але в річній декларації вказуєте тільки оборот за період 15 днів березня 2012 року
Христинівська МДПІ
Любомира 11-02-2013 17:45
Згідно із пп.«а» та пп. «б» пп.185.1 ст.185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
Визначення «постачання послуг» та «постачання товарів» відповідно наведені в пп. 14.1.185 та пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 р. І ПКУ.
Операція з отримання відсотків за депозитом не відповідає визначенню постачання послуг чи постачання товарів, а тому відповідно не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Враховуючи викладене, суми коштів, що надходять платнику податку від банків як плата відсотків за депозитом, не підлягають відображенню в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в податковій декларації з ПДВ.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Светлана 11-02-2013 15:10
Відповідно до пп. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу звичайна ціна — це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Статтею 39 Податкового кодексу встановлено методи визначення та порядок застосування звичайної ціни, які набирають чинності з 01.01.2013 р.
На рівні звичайної ціни визначається:
дохід від продажу чи іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів або землі, якщо ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу, не відповідає рівню ринкових цін (п. 146.14 ст. 146 і п. 147.5 ст. 147 Податкового кодексу);
дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов'язаним особам, у разі якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20% від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги) (п. 153.2 ст. 153 цього Кодексу);
дохід, отриманий від операцій з платниками податків, що застосовують спеціальні режими оподаткування або інші розміри ставок, ніж основна ставка податку на прибуток, або не є платниками цього податку, крім фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності (пп. «в» п. 39.1 ст. 39 Податкового кодексу);
при визначенні розміру авансового внеску з податку на прибуток, якщо дивіденди було виплачено в негрошовій формі (пп. 153.3.2 п. 153.3 ст. 153 цього Кодексу).
Таким чином робіть скидку не більше 20 відсотків.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Татьяна 10-02-2013 19:54
Самотньою матір'ю вважається жінка, яка народила та виховує дитину і не перебуває у шлюбі. При цьому в книзі записів народження дитини прізвище батька записується на прізвище матері, ім'я та по батькові батька дитини - за її вказівкою (ст.51 СК РФ). Батько такої дитини офіційно не встановлено. Він не несе ніяких обов'язків щодо матері і дитини.
Таким чином, до одиноким матерям відносяться:
· жінки, які народили і виховали дітей поза шлюбом,
· жінки, раніше перебували у шлюбі, якщо вони мають дітей, народжених від іншої особи до або після розірвання шлюбу або смерті чоловіка, за умови, що у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька, або запис зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері.
Не визнаються самотніми матерями:
· жінки, які виховують дітей в неповній сім'ї, тобто після розірвання шлюбу,
· жінки, що знаходяться в шлюбі і виховують дитину, батьківство якого встановлено у судовому порядку або визнано добровільно.
Хоча споробувати можна, якщо ви візьмете довідку про склад сімї та свідоцтво про народження дитини, це частково підтвердить ваше положення, але вирішуватиме керівник по місцю роботи.
Щодо додаткової відпустки Вам краще звернутись у відділ кадрів по місцю роботи.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Олійніченко Василь Володимирович 09-02-2013 16:25
1. Установчі збори.
2. Державна реєстрація підприємства.
3. Отримання довідки з ЄДРПОУ.
4. Постановка на облік в державній податковій службі.
5. Постановка на облік в органі Пенсійного фонду України.
6. Отримання печатки та штампів.
7. Відкриття рахунку в банківських установах.
Установчі збори.
На установчих зборах приватного підприємства вирішуються питання про:
1) заснування підприємства;
2) затвердження оцінки майна, що вноситься засновниками в статутний капітал підприємства;
3) затвердження статуту підприємства;
4) уповноваження представника (представників) на здійснення подальшої діяльності щодо утворення підприємства;
5) обрання виконавчого органу товариства (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу підприємства);
6) вчинення інших дій, необхідних для створення підприємства.
Рішення з питань заснування підприємства, оцінки майна, що вноситься в статутний капітал та затвердження статуту вважаються прийнятими, якщо за них проголосували всі засновники підприємства.
Статут приватного підприємства повинен містити відомості про:
- повне та скорочене найменування підприємства українською мовою і організаційно-правової форми. Підприємства може мати повне та скорочене найменування іноземною мовою;
- предмет і цілі діяльності;
- склад учасників, відомості про розмір часток кожного з учасників;
- розмір статутного капіталу та інших фондів;
- порядок формування майна;
- склад органів підприємства та їх компетенцію, порядок утворення, обрання і відкликання їх членів та прийняття ними рішень, а також порядок зміни складу органів підприємства та їх компетенції;
- порядок скликання та проведення загальних зборів;
- компетенцію загальних зборів з переліком питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів;
- розподілу прибутків та збитків;
- порядок внесення змін до статуту;
- порядок реорганізації та припинення підприємства.
Статут затверджується учасниками (засновниками) підприємства чи його представниками.
Державна реєстрація приватного підприємства.
Для проведення державної реєстрації підприємства засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору за місцезнаходженням товариства (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації підприємства за Формою №1;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення підприємства;
два примірники статуту (у разі подання електронних документів - один примірник);
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації, який становить 170,00 грн. У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом;
інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб;
якщо документи подаються засновником, державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт, в разі подання уповноваженою особою засновником (засновниками) - паспорт та документ, що засвідчує її повноваження або в разі подання електронних документів документ, що засвідчує повноваження цієї особи, в електронній формі.
У разі утворення юридичної особи на підставі модельного статуту в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи проставляється відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ.
Документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) засновнику або уповноваженій ним особі з відміткою про дату надходження документів.
Отримання довідки про включення до ЄДРПОУ.
Для отримання довідки про включення приватного підприємства до ЄДРПОУ необхідно звернутися до регіонального відділення управління статистики та надати наступні документи:
заповнену заяву про надання довідки;
Оригінал і ксерокопія виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації;
Оригінал статуту з відміткою органу державної реєстрації;
Оригінал квитанції про сплату 25,94 грн.;
документ, що підтверджує повноваження особи, яка подає документи (директор – паспорт, уповноважена особа – довіреність та паспорт).
Постановка на облік в державній податковій службі.
Взяття на облік державною податковою службою здійснюється за місцезнаходженням підприємства після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру з наданням довідки про взяття на облік платника податків ф. №4-ОПП.
Для отримання довідки про взяття на облік платника податків ф. №4-ОПП необхідно подати наступні документи:
заява за ф. №1-ОПП;
копія виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації;
копія статуту з відміткою органу державної реєстрації;
копія довідки про включення до ЄДРПОУ, виданої органом статистики;
документ, що підтверджує повноваження особи, яка подає документи (директор – паспорт, уповноважена особа – довіреність та паспорт).
Після отримання вище перелічених документів, орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. №4-ОПП.
Порядком обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 №80, не визначений строк протягом якого така довідка видається, але за практикою строк виготовлення довідки коливається від 3-10 робочих днів.
Є випадки, коли підставою для взяття підприємства на облік в органі державної податкової служби є надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації підприємства. Тому, орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. №4-ОПП. та наступного робочого дня з дня взяття на облік надсилає поштою на адресу підприємства або на адресу державного реєстратора.
Довідка про взяття на облік платника податків за ф. №4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття підприємства на облік в органі державної податкової служби.
Постановка на облік в органі Пенсійного фонду України.
Порядком узяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців як платників страхових внесків, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 10.10.2006р.№14-4 передбачено, що взяття на облік здійснюється органами Пенсійного фонду України за місцезнаходженням підприємства на підставі відомостей наданих державним реєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органами Пенсійного фонду України. Повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків надсилається страхувальнику поштою з повідомленням про вручення наступного робочого дня з дня взяття на облік в органі Пенсійного фонду України або на адресу державного реєстратора.
Але на практиці, для отримання повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків в органах Пенсійного фонду України необхідно подати наступні документи:
копія виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації;
копія статуту з відміткою органу державної реєстрації;
копія довідки про включення до ЄДРПОУ, виданої органом статистики;
документ, що підтверджує повноваження особи, яка подає документи (директор – паспорт, уповноважена особа – довіреність та паспорт).
Отримання печатки та штампів.
Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2010р. №1216, необхідність отримання дозволу для виготовлення печаток і штампів скасована. Таким чином, на сьогоднішній день фактично дозволено виготовлення печаток будь-якої форми з довільним наповненням.
Підтвердження законності виготовлення печатки та відповідальність за її використання покладено на власників печаток – керівників підприємств.
Тому, для виготовлення печатки і штампів необхідно звернутися до установи по виготовленню та надати наступні документи:
копія виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації;
копія статуту з відміткою органу державної реєстрації;
копія довідки про включення до ЄДРПОУ, виданої органом статистики.
паспорт.
Відкриття рахунку в банківських установах.
Подаємо в установу банку:
заяву (зразок видають в установі банку);
копію виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації, засвідчену нотаріально чи органом державної реєстрації;
копію статуту з відміткою органу державної реєстрації, засвідчену нотаріально;
оригінал і копія довідки про взяття на облік платника податків ф. №4-ОПП;
оригінал і копія повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків в органах Пенсійного фонду України;
оригінал і копія довідки про включення до ЄДРПОУ, виданої органом статистики;
картку із зразками підписів осіб, яким відповідно до чинного законодавства чи установчих документів підприємства надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів, завірену нотаріально. У картку включається також зразок відбитка печатки підприємства.
Всі вище перелічені документи подаються керівником підприємства, якому із собою необхідно мати печатку, паспорт та ідентифікаційний номер.
Для підготовки та засвідчення картки із зразками підписів для банку, необхідно звернутися до нотаріуса та надати:
оригінал виписки з Єдиного державного реєстру, виданої органом державної реєстрації;
оригінал статуту з відміткою органу державної реєстрації;
оригінал довідки про взяття на облік платника податків ф. №4-ОПП;
протокол (наказ) про призначення керівника;
паспорта та ідентифікаційні номери осіб, підписи яких будуть засвідчуватися.
Звенигородська МДПІ
анна 09-02-2013 12:2
Згідно пп 293.8 ст. 293 ПКУ- Платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 ПКУ , з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
Звенигородська МДПІ
Яна Владимировна , бухгалтер предприятия 08-02-2013 21:42
Відповідно до пп. 152.9.2 п. 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями у разі якщо особа ставиться на облік органом державної податкової служби як платник податку в середині податкового періоду, перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Прокопів Тарас 08-02-2013 20:41
Эльвира 12-02-2013 17:47
Уточніть питання, якого патенту ?
Якщо маєте на увазі суму податку то вона залежить від обраної системи оподаткування та суми доходу.
Зауважимо, що платникам єдиного податку фізичним осібам-підприємцям, які здійснюють не можна здійснювати діяльність з надання в оренду нежитлових приміщень (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.
ДПІ у Черкаському районі