Налоговая справка ГФС

Екатерина 18-01-2013 8:47

Добрый день! интересует вопрос налогообложения при отчуждении доли в уставном капитале ООО (дарение/купли-продажа. Какая из сторон следок обременена налогом, и с какой суммы начисляется налог. Спасибо
Доброго дня!  У разі безоплатного отримання фізичною особою (не є членом сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення) доходу у вигляді корпоративних прав (частки в статутному фонді юридичної особи) від іншої фізичної особи - засновника підприємства за заявою, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства в цілях оподаткування податком на доходи фізичних осіб такий дохід слід розглядати як дохід, отриманий платником податку у дарунок та підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

     За 5% ставкою податком на доходи фізичних осіб оподатковується дохід, отриманий такою фізичною особою в результаті укладення договору дарування з фізичною особою – засновником підприємства.
     При цьому, фізична особа, яка безоплатно отримала корпоративні права (частку в статутному фонді юридичної особи) від іншої фізичної особи - засновника підприємства, повинна подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року, наступного за роком, в якому було отримано такий дохід (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ).

Продаж фізособою – засновником ТОВ своєї частки в статутному капіталі юрособі або фізособі  

здійснюється у порядку, визначеному п. 170.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 170.2.1 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

Згідно з п. 167.1 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних платником податку (крім випадків, визначених у п. 167.2–167.4). У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 %.

Фізична особа, яка отримала інвестиційний прибуток, зобов’язана подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за встановленою формою у строк до 1 травня наступного за звітним року. (пп. «в» п. 176.1, пп. 49.18.4 ПКУ).

Платники податку на доходи фізичних осіб, які зобов'язані подавати декларацію, ведуть облік у Книзі обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу (далі – Книга) згідно з формою, та у порядку, затвердженими наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1022.

Згідно з п. 179.7 ПКУ фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Такий порядок оподаткування, декларування і сплати податку на доходи фізичних осіб від продажу інвестиційних активів не залежить від статусу покупця – юридична це особа чи фізична. При цьому юридична особа, яка придбаває корпоративні права у фізичної особи, не розглядається ПКУ як податковий агент, а тому така юрособа не зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати в бюджет податок на доходи фізичної особи.

 

 

Золотоніська ОДПІ

Богдан 18-01-2013 2:20

Здравствуйте! Я ФОП на едином налоге, 2 группа. Осуществляю розничную торговлю через Интернет (интернет-магазин и тд). Надо ли мне иметь документы, подтверждающие происхождение продаваемого мной товара? Если да, то какие именно? Часть товара покупается в китайских интернет-магазинах, как быть в этом случае?
При проведенні перевірки платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів ДПС у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним. Перевірка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку й пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом ДПС документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків (пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу).

 Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Золотоніська ОДПІ

Светлана 17-01-2013 22:35

24.10.2012 открыла ЧП 3 группы.С того момента не занималась деятельностью вообще.Просто сделала документы,если в дальнейшем буду заниматься ЧП.Что делать с налогами и отчетами, если я не работаю вообще?
Доброго дня!

Незалежно від фінансового стану приватного підприємця податкова звітність подається відповідно до вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI зі змінами та доповненнями. Для платника єдиного податку 3 групи - поквартально.

Уманська ОДПІ

Сергей 17-01-2013 22:3

Здравствуйте! Если предприниматель находится на общей системе налогообложения и его доход (единоразово) превысил 300 000 грн, то как начислить и стянуть НДС с учётом того, что: - предприниатель отказывается регистрироваться плательщиком НДС, говорит что всего лишь в одном месяце превышен доход 300 00 грн. и он больше не занимается предпринимательской деятельностью! Заранее благодарен!
Доброго дня!

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Податкового кодексу України №2755-IV від 02.12.2010р. зі змінами та доповненнями та пункту 3 розділу ІІІ Положення під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).

Тобто, особа (у т. ч. і новостворена), окрім особи, яка є платником єдиного податку, зобов’язана зареєструватись як платник ПДВ після моменту фактичного здійснення операцій з постачання товарів/послуг, сума яких сукупно перевищує 300 тис. гривень.

Статтею 183 розділу V Кодексу та підпунктом «а» пункту 7 розділу ІІІ Положення визначено, що для реєстрації особи як платника ПДВ в обов’язковому порядку така особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 розділу V Кодексу, має подати до органу ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ.

Варто звернути увагу на норму пункту 183.10 ПКУ, у відповідності до якої особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації, вважається платником ПДВ з першого числа місяця, наступного за місяцем перевищення 300-тисячного обсягу, але без права на податковий кредит до моменту реєстрації платником ПДВ.

Уманська ОДПІ

полевая людмила 17-01-2013 20:54

я хочу закрыть свое спд, у меня есть депозитный счет в банке, должна ли я принести из банка документ, о том что мой депозитный счет не используеться для ведения предпринимательской деятельности?
Доброго дня!

При припиненні підприємницької діяльності рахунки відкриті для здійснення підприємницької діяльності необхідно закриті, на інші рахунки ця вимога не поширюється.

Уманська ОДПІ

виктор 17-01-2013 20:34

Добрый день! Первый квартал 2012 года я не работал и находился на общей системе,затем перешел на единый налог 1 группа и работал на нем до конца года. Ответьте в какие сроки я должен подать годовой отчет, 60 дней или 40? Спасибо
Доброго дня!

Платникам єдиного податку першої групи податкову звітність необхідно подати у строк для річного податкового періоду (60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року), тобто, не пізніше 1 березня 2013 року.

Уманська ОДПІ

Александр 17-01-2013 18:43

Здравствуйте! Я разрабатываю приложения для мобильных устройств и размещаю в них рекламу. Компания AdMob Google Inc платит мне за это отчисления. Единственный способ вывода денег в Украину - банковский перевод. Деньги будут приходить из-за рубежа регулярно (каждый месяц). Поэтому я хочу зарегистрировать ЧП и открыть расчетный счет в банке. Компания AdMob при этом будет пересылать мне деньги на этот счет. По законодательству у меня должен быть внешнеэкономический договор с этой компанией. Так же похоже на каждый перевод должен быть подписан акт о выполненных работах. Но компания AdMob никаких контрактов не заключает и не высылает бумажных договоров, а акта о выполненных работах не может быть в принципе. Единственный договор между мной и этой компании - это публичная оферта. Что делать в этой ситуации? Есть ли варианты легальной работы при отсутствии возможности заключить договор ? Или я могу как физическое лицо обналичивать деньги, какие налоги я должен оплатить? С уважением, Александр!
Доброго дня!

Оподаткування приватного підприємця залежно від обраної системи оподаткування відповідно до ст.177 (загальна система оподаткування)  або гл. 1 Розділу XIV (спрощена система оподаткування) Податкового кодексу України (ПКУ) від 02.12.2010р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Оподаткування іноземних доходів відповідно до п.170.11 ст.170 ПКУ з відповідним декларуванням згідно ст.179 ПКУ.

Уманська ОДПІ

здраствуйте меня зовут Володя помогите пожалуста 17-01-2013 18:17

Какие начисления начисляются при фин операции между юр лицом платильшиком пдв и физ лицом НЕплатильщиком пдв
Доброго дня!

Оподаткування в Україні здійснюється відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-IV зі змінами та доповненнями.

Будь ласка, сформуйте більш детально питання.

Уманська ОДПІ

Надія 17-01-2013 15:45

Списується кредиторська заборгованість з податків (ПДВ) та штрафів. Чи включаються дані суми до складу доходів чи ні? Дякую.
Доброго дня!

Витрати на придбання товарів у разі списання непогашеної кредиторської заборгованості, по якій минув термін позовної давності, за такі товари не підлягають коригуванню платником податку-покупцем.

При цьому сума списаної кредиторської заборгованості, по якій минув строк позовної давності, включається до складу інших доходів такого покупця у періоді визнання її безнадійною.

Про це зазначається в узагальнюючій податковій консультації щодо порядку списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари, затвердженій наказом ДПС України від 05.07.2012 №576.

Уманська ОДПІ

ЧП Колобюк Павел Алексеевич 17-01-2013 13:44

Добрый день! Еще раз про дотации с центра занятости (задавал вопрос 16.01.2013 в 20:30). Дотацию я включаю в свой доход, мой вид деятельности - розничная торговля и общепит (на эти виды деятельности открыты КВЭДы и выдан торговый патент). А дотация это что за доход? Я должен открыть на него КВЭД (если таковой имеется) или вписать в патент. Ведь эта не мой вид деятельности! В НКУ п. 1 ст.177 и п. 2 ст.177 говорится о том, что "Доходы физических лиц - предпринимателей, полученные в течение календарного года от осуществления ХОЗЯЙСТВЕННОЙ деятельности" и "Объектом налогообложения является чистый налогооблагаемый доход, то есть разница между общим налогооблагаемым доходом (выручка в денежной и неденежной форме) и документально подтвержденными расходами, связанными с ХОЗЯЙСТВЕННОЙ деятельностью такого физического лица - предпринимателя., согласно п.14.1.36. НКУ ХОЗЯЙСТВЕННАЯ деятельность - деятельность лица, связанная с производством (изготовлением) и / или реализацией товаров, выполнением работ, оказанием услуг, направленная на получение дохода и проводится таким лицом самостоятельно и / или через свои обособленные подразделения, а также через любое другое лицо, действующее в пользу первого лица, в частности по договорам комиссии, поручения и агентским договорам. Дотация - это не хоз.деятельность. Логичнее будет не показывать эту дотацию в доходах и убрать с расходов суммы заработной платы и уплаченных налогов дотационного работника. И если дотация не попадает под мой вид деят-ти то эти доходы облагаются отдельно по ставке 15% и еще я тогда должна буду уплатить с них единый взнос 34,7% (как со своего дохода) это получается я плачу зарплату, налоги с зарплаты, а потом с этих сумм опять плачу налоги 15% и 34,7%? Что-то совсем непонятно. Спасибо.
Доброго дня!

Кошти, отримані фізичними особами — підприємцями (роботодавцями) від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України у вигляді дотацій на створення робочих місць для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, включаються до валового доходу суб’єктів господарювання (роботодавців), а фактичні витрати на оплату праці таких фізичних осіб — до валових витрат роботодавців.

Уманська ОДПІ

Ірина,бухгалтер 17-01-2013 13:23

Чи можемо ми перерахувати гроші з розрахункового рахунка фізичної особи-підприємця на картковий рахунок цієї ж особи - але вже фізичної .Як правильно відобразити цю операцію в 1 ДФ ?
Доброго дня!

Приватний підприємець сплативши податки від здійснення власної підприємницької діяльності має право використовувати власні кошти, як фізична особа на власний розсуд та на власні потреби.

В формі 1-ДФ відображається виплата коштів іншим фізичним особам.

Уманська ОДПІ

Марина 17-01-2013 12:47

Приватне підприємство. Вид діяльності торгівля. Транспорта грузового на підприємстві немає.Питання по товарно-транспортним накладним. Чи обов"язково до видаткової накладної мати товарно-транспортну накладну. За відсутність товарно-транспортної накладної є штрафи? Чи можуть зняти витрати по придбанню товарів? Взагалі як впливає на господарську діяльність підприємства відсутність товарно-транспортної накладної.Дякую.
Доброго дня!

Пунктом 138.1 ст.138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI визначено, що собівартість наданих послуг враховується при обчисленні об'єкта оподаткування у складі витрат операційної діяльності. Згідно з п.138.8 ст.138 ПКУ собівартість наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: прямих матеріальних витрат; прямих витрат на оплату праці; амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну). Витрати, що формують собівартість наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від наданих послуг (п.138.4 ст.138 ПКУ).       Відповідно до п. 138.2 ст. 138 ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ. Витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не включаються до складу витрат (п.139.1.9 п.139.1 ст.139 ПКУ). Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 року №207, відповідно до п. 1 якої для водія юридичної або фізичної особи – підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна. Застосування зазначених форм первинного обліку всіма суб'єктами господарської діяльності незалежно від форм власності є обов'язковим. Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 № 363, товарно-транспортна накладна – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Крім того, первинна транспортна документація відноситься до первинних документів, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік. Отже, підприємство, що сплатило за послуги з перевезення вантажу, для врахування вартості таких послуг у складі витрат при обчисленні податку на прибуток повинно мати належним чином оформлену первинну транспортну документацію, що підтверджує одержання послуг з перевезення вантажів. Враховуючи зазначене, у разі відсутності первинної транспортної документації, що підтверджує отримання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом, у даному випадку — товарно-транспортної накладної, при обчисленні об’єкта оподаткування платник податку не має підстав врахувати такі витрати у складі витрат операційної діяльності, що включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку (пп.138.1.1 п.138.1 ст.138 ПКУ).

Уманська ОДПІ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...