Налоговая справка ГФС

Елена 17-01-2013 12:5

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, правомерный ли отказ при подаче Декларации плательщика ЕН, если она была подана не лично налогоплательщиком, а знакомым без наличия доверенности? Или для сдачи отчетности нужна нотариально заверенная доверенность? Заранее спасибо!
Доброго дня!

Відповідно до п.49.3. ПКУ податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: { Абзац перший пункту 49.3 статті 49 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3609-VI від 07.07.2011 }
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Уманська ОДПІ

ирина 17-01-2013 12:3

Добрий день! Підскажіть будь-ласка. 1.Якщо я підпремець на єдиному податку, хочу взяти канікули з 01 січня на квартал, чи потрібно писати заяву, проте що не буду працювати квартал.? 2. Якщо я працюю, можна мені взяти канікули на останій квартал?
Доброго дня!

Доброго дня!

Для платника єдиного податку (1 або 2 групи), який не використовує працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

( Інша тривалість відпустки для вищезазначеної категорії платників податку  ПКУ не передбачена)

Уманська ОДПІ

Леся, ЧЛ-П 17-01-2013 11:36

Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, я на едином налоге вторая группа. У меня две торговые точки. Каждый день, по итогам двух касс, я заполняю Книгу доходов. Необходимо ли мне к этой сумме давать, так сказать, расшифровку в виде товарных чеков, если сами чеки покупатели не требуют. Т. е., есть ли необходимость подкреплять каждую сумму дохода в Книге документами. Спасибо.
Доброго дня!

Записи до Розділу книги "Доходи" згідно Наказу №1637: "Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги)."
 

Уманська ОДПІ

Ирина 17-01-2013 11:1

Добрий день! Підскажіть будь-ласка. 1.Якщо я на єдиному податку, хочу взяти канікули з 01 січня на квартал, чи потрібно писати заяву, проте що не буду працювати квартал.? 2. Якщо я працюю, можна мені взяти канікули на останій квартал?
Доброго дня!

Платники ЄП груп 1 та 2, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

Уманська ОДПІ

Александр 17-01-2013 10:46

Какой срок выдачи свидетельства плательщика единого налога (3 гр), если документы подавались 04.01.2013. Заранее спасибо за ответ.
Доброго дня!

Відповідно до п. 299.5 ст. 299 Податкового кодексу свідоцтво платника єдиного податку видається органом ДПС безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб'єктом господарювання заяви.

Уманська ОДПІ

Наталья 17-01-2013 10:23

Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, изменилось ли что-то в отчетности по аренде земли и земельному налогу по сравнению с 2012 годом? Какой коэффициент индексации в этом году?
Доброго дня!

Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, яка підлягає індексації (ст. 289 ПКУ). Величину коефіцієнта індексації доручено розраховувати центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів (таким є Державне агентство земельних ресурсів) за індексом споживчих цін за попередній рік станом на 1 січня поточного року.

Щодо змін до ПКУ. Змінами внесеними Законом України від 24.05.2012 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм»  пп. 14.1.205 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу, уточнено термін «прибудинкова територія», зокрема встановлено, що це — територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації в межах відповідної земельної ділянки, на якій розташовано багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди, та необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку і забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Уманська ОДПІ

Ярославський Ігор Степанович-протоієрей УПЦ КП 17-01-2013 9:33

Доброго дня! У нас капличка на розі Гоголя та Добровольського ми рахуємося неоподаткованою " організацією" чи потрібний нам електронний ключ. Я вичитав ,що дрібні організації можуть звіти здавати постарому.
Доброго дня!

Відповідно до п.49.3. ПКУ податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: { Абзац перший пункту 49.3 статті 49 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3609-VI від 07.07.2011 }
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством порядку.

Переваги подання звітності в електронному вигляді очевидні:

- економія робочого часу платників податків;

- звітність,надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет не потребує дублювання на паперових носіях;

- уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або „вікна” прийому звітності;

- гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів;

- суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ;

- можливість оперативного оновлення форм податкової звітності;

- можливість отримання платником податків інформації щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом;

- конфіденційність інформації;

- оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

 

Уманська ОДПІ

Богдан 17-01-2013 1:51

Здравствуйте! Я ФОП на едином налоге, 2 группа. Осуществляю розничную торговлю через Интернет (интернет-магазин и тд), деньги получаю на карточку Приватбанка, открытую на физлицо (на меня до оформления ФОП). Надо ли мне как то отчитываться перед налоговой за эти деньги, и если да - то как? И чем мне грозит их сокрытие? Спасибо.
Доброго дня!

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів діляться на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, що відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, і поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Відповідно зі статтею 44 Господарського кодексу підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом. Враховуючи вищевикладене, фізична особа - підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до підпункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, які обрали I, II і III групу, ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 статті 296, шляхом щоденного відображення отриманих доходів за підсумками робочого дня в книзі обліку доходів. Форма книги обліку доходів та порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. N 1637 "Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядку їх ведення" (далі - Порядок), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 27.12.2011 р. за N 1534/20272.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що в Книзі відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно з пунктом 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Відповідно до п. 6 Порядку платник податку вносить до Книги відомості в такому порядку: у графі 1 указується дата запису, у графах 2 - 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, оподатковуваний податком за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу, а саме: у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

Уманська ОДПІ

ЧП Колобюк Павет Алексеевич 16-01-2013 20:30

Здравствуйте! Я работаю на общей системе налогообложения. В 2012 через центр занятости взял работника по дотации на создание рабочих мест. Должен ли я показывать эти суммы в декларации? Должен ли я платить НДФЛ 15% с дотации? Спасибо.
Відповідно до п. 3 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.01 № 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2001 року за № 75/5266, дотація - це кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб.
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів господарювання за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
При цьому, відповідно до п. 177.4 ст. 177 розділу IV ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.
Згідно із п. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ.
Відповідно до пп. 138.8.2 п. 138.8, пп. «б» пп. 138.10.2 та пп. «в» пп. 138.10.3 п. 138.10 ст. 138 ПКУ до витрат платника податку включаються витрати на оплату праці працівників, які були зайняті безпосередньо у виробництві продукції, реалізації товарів, робіт, послуг (продавці, торгові агенти та ін.) та адміністративного апарату.
Пунктом 142.1 ст. 142 ПКУ передбачені особливості визначення складу витрат на виплати фізичним особам згідно із трудовими договорами та договорами цивільно-правового характеру, зокрема до складу витрат включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін відповідно до колективних договорів (угод), (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV ПКУ).
Таким чином, кошти, отримані фізичними особами – підприємцями (роботодавцями) від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України у вигляді дотацій на створення робочих місць для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, включаються до валового доходу фізичних осіб - підприємців (роботодавців), а фактичні витрати на оплату праці - до валових витрат роботодавців, за умови виконання вимог пп. 138.8.2 п. 138.8, пп. «б» пп. 138.10.2 та пп. «в» пп. 138.10.3 п. 138.10 ст. 138 ПКУ.

Смілянська ОДПІ

Павел 16-01-2013 19:23

Здравствуйте у меня вопрос по Имущественному налоговому вычету. Я в прошлом году собирал документы на этот вычет. В этом году какой пакет документов нужен , тот же или что то не надо?
Добрый день !!!Пожалуйста сформулируйте вопрос что Вы именно хотите!!! Может это возрат налога за учебу,ипотеку???

Смілянська ОДПІ

Лена 16-01-2013 16:24

Муж будет получать за мое лечение социальный вычет,т.к. я официально не работаю Но договоры на оказание платных медицинских услуг с чеками оформлены на меня. А для получения это вычета надо предоставлять документы на мужа (справка из мед. учреждения, договор, декларация) Как быть в данном случае? спасибо
До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно пп.166.3.4 п.166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (пунктом 1 розділу ХІХ цьогоКодексу встановлено, що п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування) включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, крім:
а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов’язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов’язаних з лікуванням хронічних захворювань;
б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;
в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);
г) операцій із зміни статі;
ґ) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);
д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;
е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Смілянська ОДПІ

Марина 16-01-2013 14:22

Добрий день, приватне підприємство продає товари СПД та Юрид.фірмам по видатковим накладним чи повинні ми виписувати своїм покупцям товарно-транспортні накладні, якщо вони забирають товар своїм автомобілем ( СПД- своїм особистим легковим транспортом).
товаро-транспортна накладна не виписується

Смілянська ОДПІ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...