Налоговая справка ГФС
Татьяна 11-01-2013 22:7
Порядок подання звітності фізичною особою – підприємцем платником єдиного податку до 01 січня 2012 року встановлено Порядком видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженим наказом ДПА України від 29.10.1999 № 599 (далі - Порядок), який втратив чинність згідно з наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року № 1675.
Відповідно до п. 9 Порядку протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу.
Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт суб’єкта малого підприємництва – фізичної особи - платника єдиного податку (далі – Звіт), який залишається у справі платника єдиного податку.
Якщо платником податку самостійно виявлена помилка, що міститься у раніше поданому ним Звіті, то він має право відкоригувати помилкові дані.
У разі необхідності проведення коригувань показників Звіту платника єдиного податку, поданого за звітний період до 01 січня 2012 року, такий Звіт заповнюється і подається за формою та відповідно до Порядку.
При цьому, слід зазначити, що чинним законодавством не передбачено подання уточненого Звіту, але платник податку має право надати Звіт з уточненими даними та супровідний лист з поясненням причини виникнення помилки.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
світлана 11-01-2013 21:31
Якщо Ваша мати знаходиться тимчасово за кордоном та не має російського громадянства, то
відповідно до розділу IV Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.
У іншому випадку, Вам потрібно подати декларацію та сплатити 15 % податку.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Таранова Анна Михайловна 11-01-2013 13:31
Відповідно до п.49.3 ст.49 глави 2 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі - ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п.49.4 ст.49 глави 2 ПКУ платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Враховуючи вищенаведене, не є обов’язковим подання податкової звітності в електронному вигляді до органу ДПС платниками податків (в т.ч. малими підприємствами, фізичними особами – підприємцями - платниками ПДВ), за винятком великих та середніх підприємств.
з повагою Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Віктор 11-01-2013 11:45
На жаль, я не можу з впевненістю Вас затвердити в тому, що на сьогодні вже працює на 100 % дана послуга. Тому для Вашої впевненості, краще подати дану заяву у паперовому вигляді.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Оксана 11-01-2013 11:14
Нагадаємо, що ставка єдиного податку для платників 1-ї та 2-ї групи залежить в першу чергу від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня, відповідно із збільшенням мін. з/п (станом на 01.01.2013р. - 1147 гривень) збільшується і податкове зобовязання по Єдиному податку. Відсоток, який потрібно вирахувати із мінімальної заробітної плати зазначено у свідоцтві платника єдиного податку. Максимальний розмір для платників 2-ї групи у 2013 році не може перевищувати 20% * на 1147 грн. = 229,4 грн.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ
Николай 11-01-2013 7:41
У разі виявлення помилок у раніше поданій декларації, платник єдиного податку може виправити їх шляхом подання звітної, нової звітної або уточнюючої декларації. Кожен з цих варіантів має свої позитивні та негативні сторони, які ми розглянемо далі.
Нову звітну декларацію можна подати тільки в тому разі, якщо граничний строк подання звіту, в якому виявлена помилка, ще не вийшов.
Якщо граничні строки подання декларації, в якій виявлені помилки вже вийшли, то, згідно пункту 50.1 Податкового кодексу, платник єдиного податку може надати уточнюючий розрахунок самостійно виявлених помилок. При цьому, в залежності від показників уточнюючого розрахунку, підприємець може сплатити штраф, а може і не сплатити. Від чого це залежить, буде трохи нижче.
Уточнюючий розрахунок до декларації платника єдиного податку має таку саму форму, як і звичайна декларація.
За уточнення показників минулих податкових періодів передбачені штрафи, але не у всіх випадках. Штраф доведеться сплатити тільки в тому разі, якщо в результаті помилки була занижена сума податку, яка підлягала сплаті до бюджету. Оскільки сума єдиного податку до сплати залежить від показників декларації тільки у платників третьої та п’ятої групи, розміри штрафів актуальні лише для них. Відповідно, якщо підприємці першої та другої групи, занизять свій дохід, відображений у декларації, це не призведе до штрафу, оскільки вони сплачують фіксовану ставку податку незалежно від суми отриманого доходу.
Отже, якщо помилка, яка виправляється уточнюючим розрахунком або поточною декларацією призвела до заниження суми податку до сплати до бюджету, то штраф складає (абз.3 пункту 50.1 ПКУ):
3% від суми недоплати — у разі виправлення помилки шляхом надання уточнюючого розрахунку;
5% від суми недоплати – у разі виправлення помилки у складі поточної декларації.
Слід зазначити, що вказані штрафи будуть застосовуватися до платників єдиного податку лише з початку 2013 року, оскільки на теперішній час у Податковому кодексі міститься пункт 7 Підрозділу 10 Перехідних положень, згідно якого штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються.
Христинівська МДПІ
Ковальов Алексей Анатольєвич 10-01-2013 20:48
2.Декларація про майновий стан та доходи
Корсунь-Шевченківська МДПІ
Валентина 10-01-2013 16:55
Корсунь-Шевченківська МДПІ
владимир 10-01-2013 13:16
Корсунь-Шевченківська МДПІ
Тетяна 10-01-2013 11:36
Корсунь-Шевченківська МДПІ
Наталия 10-01-2013 10:22
Корсунь-Шевченківська МДПІ
ФОП Корчевич Геннадій Миколайович 11-01-2013 22:31
Ви подаєте декларацію за тією ж формою, що і раніше, тільки паралельно заповнивши відомості про 1-3 квартал для групи ІІІ, заповнюєте за 4 - квартал для платника 2-ї групи.
З повагою, Христинівська МДПІ
Христинівська МДПІ