Налоговая справка ГФС
Іванна 28-11-2014 10:30
Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону № 504), яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності до ст. 179 КЗпП та ст. 17 Закону № 504.
Сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Татьяна 28-11-2014 8:46
Подготовані документи, підписані безкоштовними ключами, отриманими у податковій, можна відправити також за допомогою програми СОНАТА.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Бухгалтер 27-11-2014 13:54
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 2464-VI зі змінами та доповненнями, базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці». Згідно з п. 164.6 Податкового кодексу України, під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Пунктом 4.1 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 454, визначено, що звіт щодо сум нарахованого ЄСВ формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464-VI нараховується ЄСВ.
Пунктом 3.1 розділу ІІІ Порядку № 454 визначено, що роботодавці формують та подають звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.Звітним періодом є календарний місяць.
Отже, у рядку «Виплачено заробітної плати усього ____ грн., у т. ч. у натуральній формі ____ грн.» додатка до таблиці 1 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ зазначається сума заробітної плати, виплаченої у звітному місяці, тобто за вирахуванням військового збору, єдиного внеску, страхових внесків, податкової соціальної пільги за її наявності та сум податку на доходи фізичних осіб.
Дякуємо за питання!
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ольга 27-11-2014 10:57
Відповідно до пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
Форма довідки встановлюється у порядку, визначеному статтею 46 ПКУ для податкових декларацій.
Дякуємо за запитання!
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Суховій Альона 27-11-2014 10:2
Платники податку - фізичні особи, які не є суб"єктами підприємництва, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ). Податкова декларація подається в один з таких способів за вибором платника податку:
-особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
- засобами електронного зв"язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно пп.174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ (5%), вартість будь-якого об"єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім"ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
Дякуємо за питання!
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Елена 26-11-2014 18:32
Із ст. 25 Закону про ЄСВ з 11.08.2013 р. було виключено норму про застосування до платників ЄСВ (скажімо, підприємств) штрафних санкцій (у розмірі 10 нмдг або 170 грн) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ. Але у КпАП залишилася чинною ст. 165-1 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Нею передбачено накладення адмінштрафу на посадових осіб, зокрема, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ від 20 до 30 нмдг або від 340 до 510 грн. Саме на про це нагадало Міндоходів у листі від 08.01.2014 р. № 68/7/99-99-17-03-01-17.
Крім того у листі розглянуто питання сплати штрафних санкцій. Зазначається, що у розумінні ПКУ, Закону про ЄСВ та КпАП штрафні санкції (штрафи) за порушення законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на Міндоходів, повинні сплачуватись до державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» відповідно до наказу Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Олеся 26-11-2014 15:45
Податкова заборгованість не вливає на рішення переходу на загальну систему оподаткування.
Дякуємо за питання.
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Бухгалтер 26-11-2014 15:33
Грошові кошти не є об'єктом податку на додану вартість.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Марина 26-11-2014 14:30
Якщо після постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати за такі товари/послуги, постачальник таких товарів/послуг повинен виписати розрахунок коригування до раніше виписаної ним податкової накладної та відкоригувати обсяги їх постачання. При цьому, збільшення або зменшення обсягів постачання/придбання, по яких не нараховувався ПДВ, продавцем товарів/послуг відображається у рядку 8.1.1 податкової декларації з ПДВ, а покупцем - у рядку 16.1.1 податкової декларації з ПДВ. При заповненні цих рядків обов’язковим є подання додатку 1 (Д1), який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Наталья 26-11-2014 9:27
З орієнтовним графіком семінарів, які проводяться інститутами громадянського суспільства або ЗМІ за участі фахівців Державної фіскальної служби України у листопаді та грудні 2014 року Ви маєте змогу ознайомитися на офіційному сайті ДФС України.
Дякуємо за питання.
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
сергей 25-11-2014 18:12
Платники єдиного податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 Податкового кодексу).
Відповідно до вимог ПКУ несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку 1 або 2 групи авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені Податковим кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку.
У разі несплати податкового зобов’язання платником 3 або 4 групи він притягується до відповідальності відповідно до п. 126.1 ПКУ у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу - при затримці до 30 календарних днів включно та у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
Також порушнику не уникнути пені, яка буде нарахована податковим інспектором відповідно до п.129.1.1. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Роман Іванович, с.Деньги 28-11-2014 11:2
Пільги щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу передбачена у вигляді звільнення від сплати для легкових автомобілів інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
Інших пільг щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755 не передбачено.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області