Налоговая справка ГФС
ФГ "Зіньковський" 15-10-2014 13:23
Так, при реалізації посівмату, який залишився невикористаним у господарській діяльності, ПДВ нараховувати. Відповідно до п.209.13 ст. 209 ПКУ - сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування подає податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку. Форма податкової декларації, яка подається сільськогосподарським підприємством - суб"єктом спеціального режиму оподаткування, затверджується відповідно до п.201.15 ст. 201 ПКУ.
Дякуємо за запитання!
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Светлана 14-10-2014 17:37
Будь ласка, задайте питання.
Дякуємо
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Завзанов Костянтин Путрусович 14-10-2014 12:31
Згідно Податковго кодексу України платнику єдиного податку на 2 групі дозволено надавати послуги платникам єдиного податку або громадянам, на торгівельну діяльність таке обмеження не поширюється.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Володимір 13-10-2014 19:49
Якщо власник вказаного магазину є підприємцем та платником єдиного податку, він має право не застосовувати РРО, але на вимогу покупця має видавати документ (товарний чек) підтверджуючий факт реалізації.
В іншому випадку власник цього магазину порушує законодавство. Будь ласка, повідомте повну адресу магазину з зазначенням населеного пункту.
Дякуємо за питання.
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Завзанов Костянтин Путрусович 13-10-2014 15:16
Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу платники єдиного податку другої групи - це фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує 1 000 000 грн.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.
Таким чином, платник єдиного податку другої групи має право здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, як юридичним так і фізичним особам - платникам єдиного податку.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ірина 10-10-2014 16:57
Не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), відповідно до закону та інших видів професійної діяльності на фондовому ринку, які підлягають ліцензуванню відповідно до закону (пп.196.1.1 п.196 ст.196 ПКУ).
Таким чином, операція з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, за умови, що такі кошти підтверджені відповідними статутними та розрахунковими документами.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена,бухгалтер 10-10-2014 14:36
Згідно зі ст. 8 Закону України № 2694-XII «Про охорону праці» на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.
Пунктом 5 Переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року № 994, передбачено забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм.
Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.08 №53 затверджено Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, норми якого поширюються на підприємства, установи, організації, для працівників яких є обов’язковим застосування під час трудового процесу спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі - ЗІЗ).
Відповідно до п.1.4 та 1.5 зазначеного Положення ЗІЗ видаються працівникам тих професій і посад (професійних назв робіт), що застосовуються у відповідних виробництвах, цехах, дільницях, а також під час виконання певних робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, та передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці за нормами безоплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі - Норми безоплатної видачі ЗІЗ), які встановлюють для роботодавця обов’язковий мінімум безоплатної видачі ЗІЗ з визначенням захисних властивостей ЗІЗ та строків їх використання (носіння). Працівникам, професії та посади (професійні назви робіт) яких передбачені в Нормах безоплатної видачі ЗІЗ працівникам загальних (наскрізних) професій різних галузей промисловості, ЗІЗ видаються незалежно від виду економічної діяльності підприємства, за винятком випадків, коли ці професії та посади (професійні назви робіт) передбачені у відповідних Нормах безоплатної видачі ЗІЗ з урахуванням специфічних умов праці.
З урахуванням викладеного, витрати на забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, платник податку вправі врахувати при визначенні об’єкта оподаткування у складі витрат, якщо ці засоби включені до переліку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ірина 10-10-2014 11:50
Відповідно до пп. «а» п.185.1 ст.185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
Згідно із пп.14.1.191 п.14.1 ст.14 р.І ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі, зокрема, обмін.
Таким чином, операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду інших юридичних осіб є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Харжевська Олена,бухгалтер 10-10-2014 11:21
Підпунктом 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, визначено порядок оформлення касових операцій
Статтею 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” (зі змінами та доповненнями) передбачено фінансові санкції у вигляді штрафу за порушення норм з регулювання обігу готівки у національній валюті. Так як в питанні ви не вказали які саме допущено порушення, тому надати більш вичерпну відповідь немає можливості.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Бухгалтер 09-10-2014 15:51
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена,бухгалтер 09-10-2014 15:46
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Иван Юрьевич 15-10-2014 19:24
Відповідно до Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок, який визначає механізм видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, що відповідно до Податкового кодексу України є підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках. Довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки. Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Довідка видається строком на п'ять років.При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок.
Дякуємо за запитання!
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області