Налоговая справка ГФС
Валентина 01-10-2014 14:41
Відповідно ст. 295.5. ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
295.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому цим Кодексом.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Светлана 01-10-2014 13:49
Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування подавати треба, адже відповідно до ст.
298.4 ПКУ в разі зміни найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.
298.7. Форма та порядок подання заяви встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Форма Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування Затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675.
Що ж стосується процедури в електронному вигляді - Вам слід також звернутися до найближчого Центру сертифікації ел. ключів для отримання нових ключів, аби уникнути в подальшому непорозумінь через різні прізвища в документах.
Дякуємо за Ваше запитання.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Андрей Владимирович 30-09-2014 17:51
Звертаємо увагу, що підприємець-єдинник не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо він здає в оренду:
- земельні ділянки загальною площею більше 0,2 гектара;
- житлові приміщення або їх частини площею 100 і більше квадратних метрів,
- нежитлові приміщення (споруди, будівлі) або їх частини, площею 300 і більше квадратних метрів.
У такому випадку треба перейти на загальну систему оподаткування і надавати нерухомість в оренду як фізична особа - підприємець, або ж здійснювати орендні операції як фізична особа – не суб’єкт господарювання
Зауважимо, що єдинники другої групи можуть надавати послуги з оренди нерухомого майна лише платникам єдиного податку та населенню.
Нагадуємо, що згідно з підпунктом 14.1.71 Податкового кодексу України (ПК) звичайна ціна — ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПК. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Відповідно до пункту 188.1 ПК база оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
Дякуємо з питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена 30-09-2014 16:44
Відповідно до п. 209.6 ст. 209 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755 зі змінами та доповненнями, в якому вказується, що для новоствореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менше ніж 12 місяців, питома вага сільськогосподарських товарів або послуг розраховується за наслідками кожного окремого звітного періоду. Тобто, новоствореним підприємствам для реєстрації платниками ПДВ на спеціальному режимі необхідно розраховувати питому вагу вартості сільгосптоварів / послуг кожен місяць, оскільки звітним податковим періодом для платників ПДВ є календарний місяць. Як вже вказувалось, цей питома вага не може бути менше, ніж 75% загальної поставки товарів або послуг.
Процедура реєстрації підприємства платником спецрежимником не відрізняється від загальної процедури реєстрації платників ПДВ, тобто здійснюється в порядку, передбаченому ст. 183 ПК (п. 209.10 ПК). Згідно з п. 6.2.1 розділу 6 Положення про реєстрацію платників ПДВ сільгосппідприємства для реєстрації подають заяву за формою 1-РС не пізніше, ніж за 20 днів до початку податкового періоду, в якому вони хочуть перейти на спецрежим, та у місяці, який передує початку цього звітного періоду. В зазначеній заяві обов'язково вказується питома вага вартості поставлених сільгосптоварів / послуг у сукупній вартості всіх товарів / послуг, поставлених за останні 12 місяців, а також вичерпний перелік видів економічної діяльності, які здійснюються таким підприємством. До заяви має бути додано витяг з Єдиного державного реєстру, що підтверджує достовірність видів діяльності, зазначених у заяві. Після закінчення 10 днів з дня подання необхідних документів податкова зобов'язана видати свідоцтво про реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування. Зазначене свідоцтво відрізняється від звичайного свідоцтва ПДВ лише наявністю в першому переліку видів економічної діяльності, які здійснює це сільгосппідприємство.
Якщо сільгосппідприємство не було зареєстроване платником ПДВ на загальних умовах, то реєстрація його як спецрежимника здійснюється з додержанням загальних вимог, встановлених 181, статтями 182 ПК та розділом 3 Положення про реєстрацію.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Валентина 30-09-2014 15:54
Платники єдиного податку груп I і II, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом 1 календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).
У разі отримання такими єдинниками передоплати або оплати за раніше надані послуги/продані товари в період відпустки або тимчасової втрати працездатності єдинник не втрачає право не сплачувати єдиного податку. Однак ці доходи повинні бути відображені в книзі обліку доходів і, відповідно, в податковій декларації платника єдиного податку.
Поряд з цим, якщо фактичний вид діяльності платника виключає отримання ним грошових коштів під час відпустки або хвороби, наприклад, роздрібна торгівля, надання послуг тощо, такий платник не може звільнятися від сплати єдиного податку в порядку п. 295.5 ПКУ, оскільки отримання грошових коштів є підтвердженням фактичного здійснення зазначеної діяльності в період відпустки/хвороби.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олена 30-09-2014 11:29
З 1 липня 2013 року набирали чинності зміни, внесені до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідно до яких єдиний внесок нараховуватися та утримуватися з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.
Згідно із Законом про єдиний соціальний внесок платниками єдиного внеску є такі особи, зокрема, застраховані особи – фізичні особи, які відповідно до законодавства підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачують у встановленому законом порядку єдиний соціальний внесок.
Базою для нарахування та утримання єдиного внеску є допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, розмір єдиного внеску становить 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не менше за розмір мінімального страхового внеску.
Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування забезпечує застрахованим особам виплати та надання соціальних послуг, передбачених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для здійснення виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; забезпечує виплату пенсій та соціальних пільг; компенсацію адміністративних витрат на забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Татьяна 27-09-2014 14:15
Відповідно до ст.. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Після взяття на облік в контролюючих органах ви є платником податків на загальних підставах.
Пунктом 291.3 ст.291 ПКУ визначено, що юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р.ХІV ПКУ та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абз. першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п.291.4 ст.291 ПКУ.
Відповідно до п.291.4 ст.291 ПКУ суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на окремі групи платників єдиного податку.
До четвертої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.
До шостої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.
Нормами п.291.5 ст.291 ПКУ визначено види діяльності, що не дають права суб’єктам господарювання (юридичним особам) бути платниками єдиного податку та суб’єктів господарювання, на яких не поширюється право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. На юридичну особу - адвокатське бюро чи об’єднання норми п.291.5 ст.291 ПКУ не поширюються.
Враховуючи вищенаведене, адвокатське бюро чи об’єднання як юридична особа може обрати або перейти на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку, за умови відповідності вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р.ХІV ПКУ.
Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Оля 26-09-2014 15:3
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Вікторія 25-09-2014 20:46
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Вікторія 25-09-2014 20:17
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Илона 25-09-2014 9:15
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олег 01-10-2014 18:10
Рік з 01.01.по 31.12 - календарний, а, наприклад, 01.06.по 31.05 - відпрацьований. А відпустка дається 1 раз саме у календарний рік.
Дякуємо.
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області